Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Protestáns papok szoktak...

Protestáns papok szoktak elvállni a feleségüktől, vagy fordítva?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor mikor és miért?

2019. szept. 1. 00:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Jah. Hallottam már ilyenről, hogy lelkipásztor is vált, de nem kérdeztem meg az okát. Mivel nek saját gyülekezet volt, ezért azt sem tudom, hogy mi lett a vége, maradt e lelkipásztor vagy sem.
2019. szept. 1. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Tőkés László (Kolozsvár, 1952. április 1. –) református lelkész, az 1989-es romániai forradalom hőse, 1990-től 2009-ig a Királyhágómelléki református egyházkerület püspöke, 2007-től európai parlamenti (EP) képviselő, 2010–2011-ben az EP egyik alelnöke.

Ő szokott. Miért ? Egy fiatalabb nőért.

2019. szept. 1. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Tőkésen kivől még ismerek egy unitárius lelkészt aki elvált és újranősült.Ugyanúgy folytatja a hivatását mint azelőtt.
2019. szept. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Kecskeméten evangelikus lelkész, 3×vált el, most a negyedik asszonyát fogyasztja. Amúgy jól prédikál, de hogy az Úr mit gondol erről...
2019. szept. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Protestánsoknál lelkészek vannak, de igen, szoktak, közeli településen is megesett. Szerintem a válásoknál nincs általános ok, minden házasság más-más ok miatt megy tönkre.

Viszont azért az meredek, hogy újra is házasodnak, amikor a Biblia ilyet nem enged meg, igaz a válást sem.

2019. szept. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
"sola scriptura" :D
2019. szept. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Lelkészek vannak náluk, de amúgy itt a városunkban egy korábbi lelkész elvált, de utána el is ment innen.
2019. szept. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hol lelkész egy protenstáns? Nálunk, Nagyváradon papok. A pap felesége meg papnő. Tiszteletes úrnak szolutjuk szemtől szembe, a háta mögött meg pap.
2021. szept. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem válnak egy francot. Toklaci is elvált. A varadi Bihari napló jelenlegi főszerkesztőjének egykori feleségével el eggyutt. Megcsalta a saját feleségét ez a politikuspap. Nem keresztény pap ez hanem eretnek aki anathemiat érdemel. Forradalmat csinált, politizált, megcsalta a feleségét és hallottam tőkés lászlórol hogy egy lagzin táncolt az asztalon. A mi szegyenunk és az is eretnek aki pártolja. Én gyűlöltem mindig
2021. szept. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!