Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy gyónjam meg, hogy protest...

Hogy gyónjam meg, hogy protestáns lettem?

Figyelt kérdés

Külföldön élek, és most hazalátogatok, és elmegyek mamámmal a régi katolikus templomba ahol megkeresztelkedtem. Minden bizonnyal gyónnom is "kell" majd a mamám nagyon öreg, nem akarom zaklatni meg ellenkezni, de egy pap más téma. Gyóntam régen, tudom hogy része a gyónásnak az is, hogy elmondom mikor gyóntam utoljára. Nálam ez ezelõtt kb 10 éve volt...

Alapból van bennem lelkiismeret furdalás ez miatt, és nem akarom tovább erõsíteni hogy eltitkolom vagy letagadom, de lövésem sincs hogyan kéne ezt neggyónnom. Szerinted? Volt mar valaki így?



2019. júl. 15. 10:31
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
52%
Ha van benned lelkiismeretfurdalás ez miatt, akkor lelked mélyén érzed, hogy rossz döntést hoztál. Viszont bármikor visszatérhetsz az Egyházba, ezt azzal a pappal beszéld meg, ahova menni készülsz.
2019. júl. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
88%
Miert gyonsz ha protrstans vagy?
2019. júl. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
58%
A kérdező is,meg az első kommentelő is úgy beszél,mintha ez bűn lenne.
2019. júl. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Igen van bennem vívódás, de van új gyülekezetem, új életem, és annak ellenére hogy magyar vagyok, még mindig közelebb érzem magamhoz az anglikán egyhàzat mint a katolikust. Na meg az ember nem valtogatja csak úgy ide-oda a felekezeteket.
2019. júl. 15. 11:38
 5/25 anonim ***** válasza:
34%

Ennek ellenére megtetted.

Egyébként miben érzed közelebb magadhoz az anglikán egyházat, mint a katolikust? Mert azon kívül, hogy az anglikánok feje a királynő és nem a pápa, illetve az anglikánok szentelnek leszbikus női püspököket, nincs sok különbség teológiában. Bár mondjuk ez azért elég jelentős különbség.

2019. júl. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
96%

Ugye tudod, hogy a katolikusok szerint bűn úgy gyónni, hogy nem gondolod komolyan amit érzel és mindenkinek hazudsz is hozzá? Szerintem a te vallásod szerint sem volna helyes, amire készülsz.

Bánod, hogy protestáns vagy, vagy sem?

Ha nem bánod, akkor nem kell meggyónni. A mamád meg majd feldolgozza.

2019. júl. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
13%
Ilyenek miatt mardosod magad? Normális vagy?
2019. júl. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
88%
Az a baj, hogy vannak olyan önző családtagok, akik szeretik kikészíteni a másikat. Ha összetör a nagyi szíve, hát összeör. Ne legyen egoista. Nem a te hibád, ha belehal. Tudom ez a pár mondat már kicsit sok, de így van. Ha szeret megérti. Persze lehet, hogy akkor más lesz minden. Te szenvedsz kicsit, ő meg tovább él. De akkor sem az a normális, hogy te mások miatt szenvedsz.
2019. júl. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
28%
Luci, az elvakult katolikusok, akik abban látják az üdvösséget, hogy katolikus valaki vagy sem, képesek irdatlan családi viszályt szítani ez miatt. Se a Bibliát, se Istent nem ismerik, de veszett módon ragaszkodnak emberi hagyományokhoz. Nem jobbak a családromboló jehovistáknál.
2019. júl. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
37%
Egyet kell értsék az előző hozzászólóval. Az üdvösség hit által nyerhető el, nem a papok sündörgése által, ez 500 éve köztudott. Fuss ki a babonás egyházból! Tájékoztasd a babonás nagyidat is, hogy Istenben kell hinni, nem a barkaszentelésben, és hasonló pápista babonaságokban.
2019. júl. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!