Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Működhet úgy egy kapcsolat...

Működhet úgy egy kapcsolat ahol a férfi nem gyakorolja a vallását, nem hívő?

Figyelt kérdés
Lehet ebből pl jó házasság?

2018. nov. 5. 19:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Igen, működhet, számtalan példa van rá. Mondjuk nem említetted meg a feleség világnézetét, ő gyakorolja vallását? Ha igen, akkor előfordulhat világnézeti különbség, de ez többnyire áthidalható, egy tiszteletben tartják a másik meggyőződését.
2018. nov. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
12%

Teljesen értelmetlen a kérdésed, mi köze a hivö létnek vagy a vallásgyakorlásnak a házasság milyenségéhez?!?!?!?!?!


DE igen, lehet, a férjem sosem volt vallásos, sosem hitt semmiféle istenben, és mégis több mitn 30 éve élünk jó házasságban. Szóval hülyeség a kérdésed!

2018. nov. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Attól függ, hogy a feleség számára mennyire fontos a hit, és hogy mennyire hagyja magát befolyásolni a nem hívő férj által. Ha és ameddig a sarkára tud állni a hívő fél és nem adja fel az elveit a másik kedvéért, hanem megtartja Istent az első helyen, akkor és addig lehet működő a kapcsolat. De minél vallásosabb valaki, annál kevésbé javasolható, hogy nem hívővel házasodjon.
2018. nov. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 KZitus ***** válasza:
100%

Szia


Működhet. Én vagyok az egyik példa erre, hiszen a férjem soha nem volt vallásos, én gyakorolom és élem a vallásom. Már több évtizede élünk együtt, gyermekeinket felneveltük; de több ilyen házasság van a környezetemben, a gyülekezetünkben is.

2018. nov. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%

Az én tapasztalatom az, hogy nem, vagy nagyon nehezen és sok-sok alkalmazkodással.

Én mindenképpen hívő férfit szeretnék (de ne legyen vallási fanatikus!). Volt már nem hívő párom, sajnos engem ez minden igyekezetem ellenére zavart, hiányérzetem volt. De ez én vagyok, neked attól még működhet.

2018. nov. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval hülyeség a kérdésed!"

Szerintem nem hülyeség, teljesen megalapozott a kérdés. Simán el tudom képzelni, hogy egy hívő-nem hívő házaspárnál komoly konfliktust okoz, hogy a hívő pl. szeretné, ha hittanra járnának a gyerekek. De sok más konfliktust is okozhat, amit csak nagy türelemmel, lemondással és jó kommunikációval lehet áthidalni.

Egyébként ismerek ilyen párt, ahol a nő hívő és gyakorolja is a vallást, de a férfi nem. Több gyerekük van, látszólag boldogok.

2018. nov. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

A kérdés értelmes (mármint rosszul lett felírva, de érthető), és működhet az ilyen kapcsolat, de előfordulhat az ellenkezője is.


Tudod, a pároknak elég sok problémával kell megküzdeni, és ebből csak az egyik a vallás. Pont olyan probléma, mint a többi - és vagy sikerül összeegyeztetni egymással, vagy nem.

Ezen kívül lehet, hogy később jön majd elő a probléma, a gyerekeknél.

2018. nov. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A legnagyobb konfliktus abból lehet ha a nem hívő fél nem akarná a gyereket megkereszteltetni, hittanra járatni, nem akarna étkezés előtt és után imádkozni, stb., amíg a hívő fél mindezt akarná. Ezt azért jó előre tisztázni! De egyébként ez nem lehetetlen mivel a vallástalanok többsége nem direkt utálja a vallást hanem egyszerűen csak nem érdekli.
2018. nov. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

#8 vagyok.


Egyébként elég szomorú, de az az igazság hogy ilyen szempontból kevesebb a konfliktus egy nem hívő párral akit nem érdekel a vallás, mint egy olyan párral aki másik felekezetű és gyakorolja a vallását!

2018. nov. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 nagybotos ***** válasza:

Jó lenne a vallást (mint formai elemet) elválasztani a hívőtől (Ezt az életetadó -formáló energiával telielemet ) C.G.Jung /mélylélekten prof.) is egészen külön kezeli.


A házasság addig jó amíg /akár ellentmondásaiból eredően is/ de építi, fejleszti a feleket .

2018. nov. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!