Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten nem létezik?

Isten nem létezik?

Figyelt kérdés
Tehát konrét Isten nincs hanem mi vagyunk felwlősek azert ,hogy milyen a sorsunk?

2019. szept. 1. 15:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
50%

Kérdező: "Tehát konkrét Isten nincs hanem mi vagyunk felelősek azert ,hogy milyen a sorsunk?"


Nos az ember maga felelős a sorsáért, a tetteiért, a döntéseiért, válassztásaiért, cselekedeteiért stb.

Isten nem kényszerít senkit semmire. Mindenki maga dönt.


Minden hitetlen Istent hibáztatja mindenért, pedig mi emberek élünk itt és cselekszünk és választunk és hozunk döntéseket nem pedig Isten.

Az ember Istent hibáztatja, mégis mikor ott a lehetőség az ember nem a jó és önzetlen szeretet mellett dönt, hanem az önös érdekű önző, gőgös, büszke, harácsoló életmód mellett. Az emberek így élnek és így cselekszenek, akkor nem Istent kell hibáztatni, hanem az ilyen önző, büszke, gőgös, irígy, harácsoló, pénzimádó, hatalomra vágyó embereket!!!

Isten megmondta, hogyan kellene élnünk, hogy jó legyen, de egyik ember sem hallgat Istenre! Akkor min is csodálkozunk???? Nem is értem.

2019. szept. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"Minden hitetlen Istent hibáztatja mindenért"

Helyesen: Minden (keresztény) HÍVŐ Istent hibáztatja mindenért.

2019. szept. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#Kerdezo #3

ha kepes vagy felfogni (magadnak sem hazudva!) a felelosegedet akkor te felelsz erte

ha szellemifogyatekosagod olyan hogy felfogaskeptelen vagy es donteskeptelen akkor nincs feleloseged

de ez esetben nem tudsz kerdezni, gondolkodni...

atmenetek lehetnek, de ismetlem Istennek nem hazudhatsz, nem tudod atharitani a feleloseget masra

"meg kellett volna kotozniuk nehogy osszeverhess valaki/magadat"


#12

miert helyesen?

tudod mirol van szo, arrol ami a csapbol is folyik, lehet te nem vagy ilyen

de lasd fentebb mit irtam: magadnak is tudsz hazudni, azert mert akkor elegedetseg erzet szabadul fel benned, boldog leszel tole

ez hittol fuggetlen dolog az elet es emberek velejaroja

amikor az emberek kepzelegenek, olyant pl. hogy nincs Isten

eppen az Igaz Hivo nem hibaztathatna Istent, csak halas lehet szenvedeseiert, azert hogy elhet

de az ember esendo, igy hibaztathassa, de ha ebben megmarad akkor elfordult Istentol, mar nem lehet Istenfelonek nevezni azt aki gyuloli Ot

ilyen ember miert imadkozna Hozza? miert kovetne utait?

atter valami masra nem lesz tobbe Szeretetben


Xy4

2019. szept. 3. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
A teljes sorsodért hogy lehetnél te a felelős? Rengeteg előzmény és körülmény van az életünkben, amire nincs befolyásunk. Ha nincs Isten, akkor csak más embereket és a vak véletlent lehet hibáztatni.
2019. szept. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
100%
Nem tudom. Ha lenne,Apám nem hagyott volna el engem meg Anyát,Anya nem mondaná mindig azt,hogy semmirekellő vagyok,nem lenne éhezés,béke lenne. De remélem,hogy mégis van,és egyszer segíteni fog nekem. :)
2019. dec. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!