Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikor kell a szent Antal...

Mikor kell a szent Antal perselybe pènzt tenni?

Figyelt kérdés

#szent #Antal #pènzt.
2019. szept. 9. 19:23
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Én azt ígértem, hogy ha teljesíti a kívánságom, kap a Szent Antalka 100 eurót. Nem teljesítette, vagyis nem járt közben, mint sok más szent sem, akiket az utóbbi időben kértem. Gondolom nincs szükségük alamizsnára.
2019. szept. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

21.Egy picit megtoldom a vèlemènyedet egy pár biblia versel.

Zsoltárok.115:4.

"Azoknak a bálványai ezüst ès arany,emberi kezek munkája.5Szájuk van, de nem beszèlnek,szemük van,de nem látnak.6Fülük van,de nem hallanak,orruk van,de nem szagolnak.7Kezük van,de nem tepintanak,lábuk van,de nem járnak,nem adnak ki hangot a torkukon.8Amilyenek ezek,olyanok lesznek kèszitőik is.,mint ahogy mindenki aki bennük bízik".


Èzsaiás.40:18."Kihez tudjátok hasonlítani Istent?Mit tudtok állitani mellè,ami hasonló hozza?

19.A mesterember bálványt kèszit,a fèmmüves bevonja arannyal,ès ezüstláncot kovácsol.20Fát választ az adományához,fát,amely nem korhadt el.

Hozzáèrtő mestert keres,hogy faragott bálványt kèszitsen,amely nem inog meg.

21Hát nem tudjátok?

Nem hallotátok?

Nem mondtak nektek kezdettől fogva?

Nem èrtettètek a föld megalapitásátol fogva?22.Van valaki aki a föld kereksège felett lakik,Isten az".


Jeremiás.10.3"Mert a nèpek szokásai hiábavalok.Mesterember fát vág az erdőben,ès szerszámmal bálványt kèszit belőle.Ezüstel ès arannyal díszíti őket.Szegekkel ès kalapáccsal rögziti őket,hogy el ne dőljenek.5.Olyanok mint a madárijesztők az uborkaföldön,kèptelenek beszèlni.Hordozni kell őket,mert lèpni sem tudnak.

Ne tiszteljètek őket,mert nem tudnak ártani,ès jót sem tudnak tenni

2019. szept. 15. 06:00
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

"7.Nem az összes Antalról beszèlek ès nem az adományrol,amit a Tanúk is tesznek."

Feltettél egy kérdést: hány Szent Antal van? Én erre válaszoltam, hogy eddig 11 ilyen nevű szent élt, de közöttük Páduai szent Antal a legismertebb. Ezt a kérdést hogyan máshogy kellett volna értelmeznem? :))


"A tanukat nem kell busulni mert fentartják magukat,nincs köztük hajlèktalan"

Ha már Szent Antal és a ferences rend: a ferences közösségben rendszeres van bográcsozás, ahová a hajléktalanokat várják egy tál meleg ételre. Vagy mondhatnám a Szeretet Misszionáriusai rendet is. Na, közöttük vannak hajléktalanok. :)) Mosdatják, gondozzák, etetik őket. Krisztus értünk szegénnyé lett, mi pedig a szegényekben magát Krisztust szolgáljuk. Továbbra is kívánom, hogy lássátok meg a többi emberben, főleg a szenvedőkben a Megfeszítettet, mert az utolsó napon Jézus nem a netes térítéseket és saját "közösségi munkátokat" fogja számon kérni, hanem hogy felebarátja voltál-e a másiknak (a hajléktalanoknak is), úgy ahogyan az irgalmas szamaritánus..

2019. szept. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!