Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, melyik öngyilkos...

Keresztények, melyik öngyilkosság számít nagyobb bűnnek?

Figyelt kérdés

A.) Valaki megöli magát, mert nem akarja végignézni a szeretteinek a halálát.

B.) Azért öli meg magát, hogy a családja jobban élhessen.


Szerinetek az utóbbi eset önfeláldozásnak számíthat, vagy sem?



2019. szept. 15. 22:31
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Amúgy a B esetet hogy kell elképzelni? Kiskorú vagyok, nem lehet teljes állásom, a családnak meg túl kevés a fizuja az összes éhes száj megfelelő ellátásához? Vagy mi?
2019. szept. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Az istennek egy ítélete lenne igazságos: ha magát ítélné a gyehenna tüzére.
2019. szept. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
#21 a kreativitásodra bízom, de a példa jó. Tökéletesen lefedi a B pontot.
2019. szept. 17. 18:55
 24/30 A kérdező kommentje:
#19 igazad van. Csak ne felejtsd el, hogy amit sokszor bűnnek neveztek, az akkor egyáltalán nem az.
2019. szept. 17. 18:56
 25/30 A kérdező kommentje:
#20 és mi van, ha valaki a szenvedésre vágyik?
2019. szept. 17. 18:57
 26/30 anonim ***** válasza:

Egy pogányt érdeklik a keresztyének véleménye.

Itt a világvége.

2019. szept. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
*Sátánt
2019. szept. 18. 19:11
 28/30 anonim ***** válasza:

megfogtál!

Szerintem az A. a nagyobb bűn. De nem akarnám végignézni, amennyire tudnám próbálnék segíteni rajtuk. Valamint ha esélyem van megölni magam, akkor (a körülményektől függően) akár közbe is léphetek, nem?

A B., hogy önfeláldozásnak számít-e, az is körülményektől függ, ha krízis van és én sebesült vagyok és messze van a seegítsék persze bevállalnám, hogy ne legyek nyűg. Vagy feltartóztatni valamit.. de anélkül a tudat nélkül, hogy biztosan jobb lesz nekik vagy több esélyük volt (a veszteség ellenében) nem vállalnám...Pl túsz ejtés kivégzéssel B-nek indul de A lesz belőle.

X beveti magát a csapás elé, hátha elmenekülnek a többiek. de erre kicsi az esély és reálisan nézve nem gyakran jön össze.

X Azért öli meg magát, hogy a családja (jobban) élhessen, de így nem fogja végignézni a szeretteinek a halálát. (Hmm, ez a példa nem jó, mert nem látom benne, hogy X bűnös lenne)

2019. szept. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Sámson is öngyilkos lett, ő is bűnös? Ő is öngyilkos lett de nem tudom hova tenni...nem érzem öngyilkosságnak pedig egyértelműen az
2019. szept. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Ó, drága barátom! Te nem öngyilkolhatod meg magad! Azt csak isten teheti meg. Csak isten akratából halhat meg bárki is. Teljesen mindegy, hogy gyerek, ártatlan stb az illető. Isten àltalában azt akarja, hogy az ártatlan haljon meg és gyilkosa megússza, aki majd talán a pokolra kerül.


No para, písz!, tesó!

2019. szept. 30. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!