Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Karácsonykor és tavasszal...

Karácsonykor és tavasszal tényleg nagyobb az öngyilkosság esélye?

Figyelt kérdés
"És vannak az évnek olyan szakaszai, amikor különösen oda kell figyelni azokra, akik fejében megfordulhat az öngyilkosság gondolata: ez elsősorban a karácsony és az azt követő időszak és a tavasz." Olvastam az öngyilkosságról és ott tartottam, hogy kinél, és mikor nagyobb az öngyilkosság esélye és akkor jött ez a mondat! Mi van a levegőbe ilyenkor? Ezt most konkrétan így kéne érteni?
2014. dec. 25. 23:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Statisztikailag nyáron van a legtöbb öngyilkosság, júniusban és júliusban.
2014. dec. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2014. dec. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Karácsonykor főleg az egyedül élők, magányosak lesznek öngyik, elsősorban. Gondolom. Tavasszal meg gőzöm nincs.
2014. dec. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tavasszal jön a tavaszi fáradtság, a környezet pedig feléled, minden zöldellik, él és szép és vidám és ez egy depressziós emberből pont az ellenkező hatásokat, a melankóliát és szomorúságot váltja ki, ráadásul a tél elmúltával kifogyunk a vitaminokból, a szervezet kicsit megfáradt, így fizikailag sem vagyunk annyira a toppon. Legalábbis tudtommal.
2014. dec. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Rám mindig rám jön karácsony környékén a depi, de nem az ünnep miatt és nem is élek egyedül, egyszerűen csak eddigre sokallok be a sötéttől és a hidegtől. Nálam általában tavasszal szokott elkezdeni javulni, de valahogy azt kívánom, bárcsak átaludhatnám a következő 2-3 hónapot, úgyhogy lehet benne valami. Orvosi fogalomként is létezik évszakhoz kötött depresszió (bár azért ilyenem nincs, mindig depresszióra hajlamos alkat voltam, csak sokat javultam).
2014. dec. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!