Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha az anya nem egyezik bele...

Ha az anya nem egyezik bele es a gyerek sem akarja az apuka elviheti megkeresztelni jehovának a fiunkat?

Figyelt kérdés
A valas meg folyamatban van de az biztos, hogy a fiunkat nalam helyezik el. Az apja nem akar csak kethetente egy hetveget a gyerekkel tolteni. Neki uj szerelme lett, raadasul nagyon vallásosak is egy ideje jehovaként. Ami engem nem érdekel, legyenek boldogak csak minket hagyjanak békén. Mivel a fiúnk egy ilyen vallásos rendezvényen nagyon csúnyán megjegyezte ezt ő nem akarja, csúnyákat is mondott. De nem akarja az apja megérteni ne vigye el oda többet.
2019. szept. 18. 13:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
64%
Ne aggódj! Mond még a gyerek pár csúnyát, és nemcsak őt, az apját se fogják többet beengedni :D
2019. szept. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
85%
Hány éves a gyerek? A keresztelést általában olyan korban szokták véghez vinni mikor a gyerek eleget tanult a "vallásról" és ő maga ajánlja fel. Az apuka csak ráhatással lehet rá illetve fenyegetheti, hogy ha nem keresztelkedik meg akkor elszakítják őket egymástól.
2019. szept. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Andizsuzsi ***** válasza:
84%
A Jehova Tanúi felnőttkeresztelő egyház.
2019. szept. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
46%

Helyesen: fiunk.

Elviheti, a gyerek 18 éves kor alatt korlátozottan cselekvőképes, azaz a szülők döntenek helyette.

2019. szept. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
32%

Bele ne egyezzél!Én is tartoztam ahoz a szervezethez,alig tudtam kijönni belőle.

Mivel el vagytok válva,és a gyereket nálad helyezték el,nem erőltetheti rá a keresztelkedést.Ha együtt volnátok az más lenne,akkor 18 éves koráig a gyerek azt kell tegye amit a szülők mondanak.

2019. szept. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
76%

Két verzió is lehet:

A) Fiaddal apja tartani akarja a kapcsolatot, ehhez a jehovások követelik meg tőle, hogy keresztelje meg náluk a fiát.

B) Fiad apjának új nője nem is akarja, hogy fiaddal kapcsolatot tartson az apja, erre meg tök jó indok, az hogy azért nem, mert ő nem jehovás.

2019. szept. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
11%
Az anya beleegyezése nem szükséges.
2019. szept. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
84%
A jehovások csak azt keresztelik meg, aki saját maga dönt úgy, hogy fel akarja venni a keresztséget.
2019. szept. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
A fiad álljon ellen.
2019. szept. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy csak felnőtteket keresztelnek.

Azt viszont megteheti, hogy viszi magával oda.

2019. szept. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!