Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti kaptatok elsőáldozáskor...

Ti kaptatok elsőáldozáskor ajándékot?

Figyelt kérdés
Van valaki aki valami emlékezetes dolgot kapott, de nem Bibliát vagy keresztet?
2019. szept. 18. 21:08
 1/9 anonim válasza:
100%
Nem emlékszem, nem hiszem. Maximum pénzt egy keveset. Te mit kaptál?
2019. szept. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Imakönyvet kaptam, ahogy így visszaemlékszem.
2019. szept. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Rózsafüzért
2019. szept. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Talán egy kis pénzt. De engem Isten érdekelt és nem az, hogy mit kapok és kitől.
2019. szept. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem, de nagyon régen volt. Az volt az ajándék, hogy keresztanyukám felutazott hozzánk aznapra vidékről.
2019. szept. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2019. szept. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az egyik tanáromtól kaptam egy Janikovszky Éva-könyvet, erre emlékszem, mert tetszettek a rajzok benne. Biztos kaptam mást is, de nem emlékszem.

Viszont arra is emlékszem, hogy készült videó az elsőáldozásról. A szomszéd néni csinálta, neki volt saját kamerája, ami menő dolognak számított 97-ben.

2019. szept. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én szeretnék adni valamit, ami felnőtt korában emlékezteti arra, hogy mindig van kihez fordulnia, akkor is ha nincs mellette senki. Vagy a szeretetről valamit. Gondoltam kinyomtatom a szeretetről szóló levelet, de az csak egy lap.
2019. szept. 19. 10:05
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak lengyel ismerőseim ott az a szokás, hogy kap a gyerek Bibliát, rózsafűzért és mellette valami játékot vagy mást amire éppen vágyik, általában valami jelentősebb ajándék, hogy emlékezetes legyen neki az esemény.

Sok lengyel boltban lehet is kapni ilyen elsőáldozási csomagot amiben előre bekészítve van pl egy Biblia meg egy Playstation.


Az egyik gyerek pl. kapott egy ilyen Biblia+Playstation csomagot, meg hozzá egy rózsafűzért és a Harry Potter 7. részét ami akkoriban jött ki lengyelül.

2019. szept. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!