Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény embernek. Megszabad...

Keresztény embernek. Megszabadulni a haragtol, és a bűntudattól?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Igyekszem nagyon röviden leírni. Apámmal élek,sajnos jelenleg nem tudok munkát vállalni egy betegség miatt.Ez volt a bevezető.Mondtam apunak,hogy itt ez a kályha, nem használjuk, adjuk el.Meghírdettem a facebookon tavaly novemberben.Egy roma pasi jelentkezett.Olcsóban is kérte.Azt mondtam apunak, hogy a konzerv gyárban dolgoztam vele, nem volt rá panasz. Nem hiszem, hogy becsapna minket. 18ezerben egyeztünk, mondta, hogy most 8ezret tud adni.A többit majd segélykor.Mondtam, hogy apunak add övé a kályha én csak meghírdettem.Rendben elvitte, két fiatalabb roma sráccal,talicskában.Mi. adtuk köncsön a talicskát is.Apu óvatosságra intette, hogy kézbe vigye a platnit. Ez lusta volt, és bele tette a talicskába el is tört a platni.Teltek a napok, és apu kérdezte tőle a pénzt. Azt válaszolta most nincsen pénzem, nem kaptam segélyt de majd viszem. Én nem olyan c.gány vagyok, mint a többi, és vinni fogom. Eljött az ideji tavasz. Szólva lett a helyi rendőrnek.Az élményt hozzá szólt neki hogy fizesse ki. Azt mondta, hogy 2héten belül lesz munkája és hozzá a pénzt. Ezt a rendőr mondta nekünk. Hozta is két hét múlva, de csak a felét 5ezret meg puffogott magában, hogy nem kellett volna szólni a rendőrnek... A rendőr megkérdezte hogy ki fizete? Mondtuk, hogy csak a felét. Apám nyáron oda ment, és kérdezte, hogy mi lesz a fent maradt összegel. Erre azt válaszolta, hogy neki van egy 11ezer forintos vízszámlája, és az fontosabb, mint a maga xaros 5ezer forintja. Aztán szó szót követett és apám mondta, hogy rendben akkor majd beszélek a polgármesterel, és újra jön a rendőr. Erre azt mondta ez a c.gány hogy jöhet a rendőr, ő majd az mondja neki, hogy már régen kifizette csak mi elfelejtettük. Na most én haragot és bűntudatot érzek. Egyrészt mert az én ötletem volt a kályha eladása, másrészt mert azt gondoltam, hogy nem fog minket becsapna. És fáj, hogy a 68éves apámat,így becsapna.Ezt el is mondtuk a rendőrnek.Mármint,hogy azt fogja hazudni, hogy már megadtam a pénzt. Fáj, hogy becsapna apámat, és hogy ezért én vagyok a hibás. Egyébként ha nem dolgoztam volna vele, nem bíztam volna benne még. Hamis a neve a facebookon, hamis a munkahelyhez ami be van állítva, hamis a lakóhelye.Hiába jelentettem, hogy hamis adatlap nem történt semmi. Plusz ő letiltott engem a facebookon, pedig teljesen normálisan kérdeztem a pénzről. Van egy másik facebook regisztrációm arra önmagától írt, hogy majd hozzá, és ott is letiltott. Nos keresztény emberek, hogy szűnhetne meg bennem a harag ez ellen az igazságtalan ember ellen. Már gondoltam arra is hogy lesz ami lesz én meg érem, de nagyon. Csak hát utána, Rendőrség, és börtön. Tudom, hogy "csak" 5-ezer forint, de visszaélt az apám jó szándékával. És én hibáztam mert megbízta benne. Segítsetek légyszíves.

2019. szept. 20. 01:29
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Mifelénk ezt tanulópénznek hívják. Egyébként itt egyetlen emberre haragudhatsz, az pedig te magad vagy.
2019. szept. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ez jutott eszembe:

"ne irigykedjel a gonosztevore"

Atvert ez van, maskor figyelj.jobban Istenre hogy hogyan.vezet.

Neki.ugysem lesz orome a lopott cuccbol , az.biztos.

Te pedig tartsd szem elol hogy a te eleted a menny fele menjen. Inkabb imadkozz azokert akik nem ismerik Jezust es tegy jot masokkal. Ez a hit. Isten veled van de neked is tenned kell lepeseket fele

2019. szept. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!