Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúinál ismét divat a...

Jehova tanúinál ismét divat a világ vége jóslás?

Figyelt kérdés

Arra a kérdésre, hogy vajon ki lesz a következő pápa, egyikük ezt válaszolta:

"Már nem lesz következő.


Mert a következő esemény ,Jézus Krisztus fel állítja királyságát itt a földön."


Mivel a tanúknak nem lehet saját véleménye, ezért ez teljesen biztosan őrtorony tanítás, így akkor valószínűleg újra kikiáltottak egy újabb armageddon időpontot. Így van?


2019. szept. 23. 20:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Én is meglepődtem a válaszon, de nem biztos, hogy jehovás írta. Egyébként elég nagy ostobaság ilyet válaszolni, mert ezzel megmondja, hogy mikor térjen vissza Jézus. De azt nem a kedves hozzászólónk fogja eldönteni.
2019. szept. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
62%
Szegény mekkorát fog csalódni...mondjuk amúgy nem sajnálom.
2019. szept. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
Nem jósoltak világvégét, csak utalások történtek egy-egy prófécia megtőrténtére. Hogy Tanú-e vagy sem nem tudom, de azzal, hogy Krisztus királysága következik, azzal semmilyen időt nem mondott, a Bibliából idézett, hogy ez fog történni. A Tanúk sem ez előtt, sem ezután nem mondanak véget, hanem eseményekről irnak, amit a Biblia tartalmaz.
2019. szept. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
41%

#3


Mi az Ornella, megint új nick-ed van?

2019. szept. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak náluk; tele van a net is (GYK is) mindenféle önjelölt doomzday-prófétával, akik minden évben kijelentik, hogy na mostaztán tényleg vége lesz a világnak. Aztán, amikor nem jön be a jóslat, el is tűnnek.
2019. szept. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

"hogy Krisztus királysága következik, azzal semmilyen időt nem mondott, a Bibliából idézett, hogy ez fog történni"

Nem, ő egész konkrétan meghatározta, hogy ez meddig fog bekövetkezni.


" A Tanúk sem ez előtt, sem ezután nem mondanak véget"

Hogyne mondtak volna, nem is egyet. Russelék által megjósolt két időpont: 1874, 1914. Ezen felül további megjósolt időpontok: 1918, 1925, 1942, 1975. A 75-ről még hangfelvétel is fennmaradt, elég jól érthető minőségben.

2019. szept. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Teljesen biztosan tanú, csak azok használják ezt a kifejezést. Fel lehet őket ismerni az egyenkifejezéseikről, amiket vasárnap súlykolnak beléjük.
2019. szept. 23. 21:38
 8/17 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem meg egyáltalán nem biztos, hogy Tanú írta. Vannak, akik egy jóslatra alapozva úgy gondolják, hogy a mostani az utolsó pápa. Én ezt már évekkel ezelőtt hallottam és ennek az elméletnek semmi köze a Tanúkhoz.


"Mivel a tanúknak nem lehet saját véleménye, ezért ez teljesen biztosan őrtorony tanítás" Azért ez elég szélsőséges nézet. Miért ne lehetne? Ők is emberek.

2019. szept. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Száz százalék,hogy tanú irta.A földön felálitott királysággal van tele az őrtorony.

A világvége jóslás mindig is divat volt náluk,csak most nem mondanak dátumot,hanem,hogy minden jel arra mutat,hogy közel van a vég.Ezt hallottam gyerekkoromba,azóta eltelt 30 év,ezt mondják most is.

2019. szept. 24. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

"Azért ez elég szélsőséges nézet. Miért ne lehetne? Ők is emberek."


Ez nem nézet, hanem tény. Ha külön véleményed van, akkor annak a vége kiközösítés is lehet. Nem lehet. Nincs saját vélemény, csak az őrtoronyé. Amúgy meg egymást árulják be, hamar kiderül, ha neked különbözik a véleményed az őrtoronyétól.

2019. szept. 24. 06:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!