Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A biblia szerint aki öngyilkos...

A biblia szerint aki öngyilkos lesz az a pokolba kerül?

Figyelt kérdés
2019. szept. 29. 18:08
 1/8 anonim válasza:
0%

Úgy tudom, igen. De a biblia is egy elég érdekes költemény egy kicsit sok ellentmondással, szóval én nem bíznék benne 100%-ig.

Tanácsot ebben csak olyantól fogadok el, akiknek van benne tapasztalata.

Könyvet én is tudok írni.

2019. szept. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Konkrétan tudtommal nem ír erről a Biblia. Levezethetősen azonban igen.
2019. szept. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
A Biblia szerint aki súlyos bűnt követ el, s nem bánja meg haláláig, az elkárhozik. Az ember lelkét, gondolatait egyedül Isten ismeri tökéletesen, s ennek ismeretében egyedül ő lesz képes igazságosan ítélni még az öngyilkosok felett is.
2019. szept. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
33%

Határozottan igen!

Részben a SzentLélek káromlása.

Egyedüli bűn amit nem bocsát meg Isten.

2019. szept. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Egyértelműen és határozottan nem!

A biblia azt is kimondja, hogy a pokol nem egy hely, hanem egy egyéni állapot, vagy életszakasz.

Szóval ha meghaltál, már nem igazán tudsz poklot megélni, hacsak a spirituális vezetőid nem látják úgy, hogy egy ilyen tapasztalás téged szolgálna.

2019. szept. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
életszakasz... A Biblia ilyet sehol nem tanít.
2019. szept. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Isten tanítását a szív irányítja, felettük áll és azok belőle származnak.

Ha ezt megérted akkor igazi választ kapsz a kérdésedre.


Addig is itt az én válaszom: Igen, aki tudatlanul lesz öngyilkos az pokolra kerül mert az ilyen ember bánatában lesz öngyilkos. Ám vannak olyan rendkívüli lények akiknek a tudatossága olyan szilárd mint a gyémánt. Ők ha öngyilkosok is lesznek, nem kerülnek pokolra. Viszont ők nem is szokták megölni magukat csak tanítanak míg véget nem ér.

2019. szept. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A Biblia nem számol be az öngyilkosok további sorsáról, pedig szerepel benne egypár.
2019. szept. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!