Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ateistákat nem zavarja...

Az ateistákat nem zavarja hogy majdnem minden filmben és zenében szó van a vallásról?

Figyelt kérdés

2019. okt. 5. 23:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

Nem, igaz, nincs is így.


A hívőket zavarja, hogy a legtöbb ünnepünk pogány eredetű?

2019. okt. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
27%
Engem sem zavar a mágia csak a gonosz. De csak olyan filmeket nézek, ahol a jó nyer.
2019. okt. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Kezdjük azzal, hogy több filmben és zenében NINCS szó vallásról, mint amennyiben van. De ha látok, hallok ilyet, akkor nem zavar, ez is az emberi kultúra része.

Nagymamámat se zavarja, ha lát egy motorost, pedig se nem rocker, se nem gépészmérnök.

2019. okt. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%
A hívőket nem zavarja, hogy egy csomó filmben és zenében egyáltalán nem esik szó a vallásról?
2019. okt. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
Sok filmet láttam és sok zenét hallgattam és tényleg nem igaz. Csak a songmeanings-en látták a fundik minden dalban Istent, még ott is, ahol a szerzője tagadta vagy megírta, hogy konkrétan mire gondolt és nem erre.
2019. okt. 6. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
30%
De, zavarna... csak hát kezdjük azzal, hogy tizenéve nem kényszerülök rá, hogy az euro-amerikai kultúrkör tévéműsorait és zenéit hallgassam, nem is teszem. Nemhogy még vallás is legyen benne. Valahogy a Youtube ajánló-algoritmusnak még nem sikerült ilyet bedobnia nálam, elhiheted. Legutóbb "vallással" ott kényszerültem szembe, amikor az egyik szibériai törzs napfordulókor a Nap éltetésére körbeénekelt egy hatalmas fát. Egészségükre!
2019. okt. 6. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Alain Delon ***** válasza:
89%
Természetesen a kérdésben tett állítás nem igaz.
2019. okt. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy nem, mint amikor a bányász a gyerekeinek/unokáinak a Hófehérkéről szóló mesét olvassa.
2019. okt. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
8%

Nem szabad hogy zavarja őket, mert ha tetszik ha nem, keresztény kultúrkörben élünk (és ez most nem valami politikai propaganda duma akar lenni).

Azért írunk 2019-et, mert Jézus születésétől számítjuk az időt, továbbá azért a karácsony, húsvét, pünkösd a munkaszüneti nap, mert ezek a legnagyobb keresztény ünnepek (én nem a ramadán). Ha egy ateistát ezek annyira zavarnak, akkor karácsonykor menjen be dolgozni.

2019. okt. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%

A vallásos embereket nem zavarja, hogy a filmek nagy százalékában házasságon kívüli szexről van szó, legtöbbször részletesen bemutatva?

Mindenki olyan filmet néz, amilyet akar.

Arról nem is beszélve, hogy egy intelligens ateista tisztában van a vallások mibenlétével és a történelemben játszott szerepével, hát miért zavarná, ha a film egyébként jó?

2019. okt. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!