Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliában konkrétan hol...

A Bibliában konkrétan hol szerepel az, hogy szabad akarata van az embernek?

Figyelt kérdés

Vagy nincs ilyen benne?


Ha van, idézetet kérek szépen, köszi!



2019. okt. 13. 19:40
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Befejezhetnéd már ezt az oktalan gyűlölködést. Mindenkinek jobb lenne.
2019. okt. 14. 14:46
 12/28 A kérdező kommentje:
És amúgy nekem, mint kérdezőnek, tényleg mindegy, hogy milyen vallású ember válaszol, márpedig ez az én kérdésem. Gyűlölködni menj máshova.
2019. okt. 14. 14:49
 13/28 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, a mostani 11. és 12. hozzászólás nem 10-nek szól, csak törölve lett néhány komment, így a számozás megváltozott.
2019. okt. 14. 17:57
 14/28 anonim ***** válasza:

Kérdező:

"A Bibliában konkrétan hol szerepel az, hogy szabad akarata van az embernek?"


Ez most komoly??? Csak akkor hiszed el, hogy szabad akaratod van, ha az elő van írva? ???


Avagy nincs e hatalmad dönteni igen vagy nem mellet? Vagy jobbra vagy balra? Vagy előre, hátra? Fel vagy le? Segíts vagy ne segíts? Adj vagy ne adj, higgy vagy ne higgy? stb. stb.?

A szabad akarathoz, döntéshez nincs szükség Bibliai alátámasztásra, bitzonyítékra, hiszen az életünk, a mindennapjaink tanuskodnak a szabadakarat mellett!

2019. okt. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem, mert egy másik kérdésemnél egy hozzászóló váltig állította, hogy a Bibliában benne van az, hogy az embernek szabad akarata van, egy másik hozzászóló pedig azt állította, hogy nincs benne. Ezért voltam kíváncsi a bibliát jobban ismerők véleményére.
2019. okt. 14. 18:59
 16/28 anonim ***** válasza:
Akik tagadják a szabad akaratot ők két eretnek sorszerű felfogást tanítanak. Az egyik, hogy Isten direkt teremtett gonoszt, bűnt, hogy megmutassa a dicsőségét. A másik nézet szerint pedig az ördög is a mennyországba kerül.
2019. okt. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Adományozás: Vannak, akik nem adományoznak, vannak, akik annyit adományoznak, amit a vallásuk elő ír, elvár nem többet, és vannak akik szabad akaratból adományoznak annyit, amennyit tudnak, bírnak, akarnak stb.


Jó cselekedetek: Vannak, akik nem cselekszenek jókat másokkal szemben. Vannak akik kényszerből, a vallásuknak való megfelelésből cselekszenek jókat másokkal és vannak akik kényszer nélkül, önszántukból, szabad akaratukból kifolyólag, személyválogatás és ítélkezés nélkül segítenek másokon és cselekszenek jókat másokkal.


Isten a szívek vizsgálója!

2019. okt. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 KZitus ***** válasza:

Kedves kérdező

Elnézésedet kérem(ha nem te vagy), de egy Mária nevű személy 5 üzenetet küldött nekem, (e kérdésed kapcsán is), viszon mindegyik után törölte a hozzáférést, nem tudom neki sem megköszönni, sem válaszolni az üzenetére.

Itt szeretném megköszönni neki a reagálásait.

Neked is köszönöm kedves kérdező a lehetőséget :-)

2019. okt. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Én 19 üzenetet kaptam ugyanattól a személytől,most nem fejteném ki,hogy milyen témában,mert még én kerülnék bajba...
2019. okt. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Valószínűleg minden hozzászóló kapott, nem csak ezen kérdés kapcsán. Elég egyértelmű, hogy valami bot volt, s talán egy vírusos oldalt linkelgetett. Ilyenekre nem is szabad kattintatni, vagy meglátogatni.
2019. okt. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!