Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi egy keresztény szülő...

Mi egy keresztény szülő kötelessége egy léhűtő felnőtt gyermek esetében?

Figyelt kérdés
Mit ír arról a Biblia, hogy mit kell tennie egy szülőnek, ha a gyermeke a munkához úgy áll, hogy inkább más férjen hozzá? Inkább elvan otthon, és nem lehet rábírni arra, hogy ő is kivegye a részét a terhekből? Mi a keresztény álláspont erről?
2019. okt. 19. 21:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Felnőtt gyereket a szülő nem köteles eltartani.Talán támogatni abban,hogy megfelelő munkát találjon.
2019. okt. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
48%

" Szerintem viszont a lustaság nem a szülő hibája, amiért még neki kéne bocsánatot kérni. "


Miért,nem a szülő szokta olyan mértékben fényesre nyalni a gyerek aranykeretből kicsúszott popóját,hogy az már beteges? Ha elkényeztetnek egy gyereket,akkor ne csodálkozzunk,hogy olyan lesz. Pl ha a lustaság alatt értjük azt a példát,hogy a gyerek állandóan a gép előtt ül és játszik. Sok szülő már belenyomja a pici gyerek kezébe a tabletet,mert addig legalább nem rajta lóg. Az talán a gyerek hibája,hogy sok szülő bevállalja,aztán a továbbiakban leszarja?

2019. okt. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Én idáig ennek az ellenkezőjét láttam. Hiába könyörög a gyereknek, az magasról tesz rá. Büntetni nem tud, mert a gyerek ismeri a jogait és megtanulta hogyan kell a szülőt zsarolni. És nem egy ilyet láttam. A szülő tehetetlen.
2019. okt. 20. 10:56
 14/18 anonim ***** válasza:
Én meg a másikra láttam jó sok példát...persze,a szülő könyöröghet,de odáig is el kell jutni valahonnan. Ez egész pici korban kezdődik,lehet,mi csak annyit látunk,hogy a szülő tehetetlen,de azt nem láttuk,hogy mit csinált a gyerek x. évéig. Én tapasztalatból mondom,mert én is egy olyan gyerek voltam,akivel sose foglalkoztak,aztán persze utána már könyörögtek ők is,meg panaszkodtak,hogy miért zárom be magam inkább,minthogy velük legyek 5 percet is. Ezért mondom,hogy aki csak a lázadó kamaszgyereket látja meg a szegény szülőt,az még mindig csak a történet 50%-a. Azt sem mondom,hogy a gyerek minden esetben ártatlan. De azt sem,hogy a szülő az. A legtöbb esetben valahol el kell kezdődnie a gyerek ellenszenvének,az utcánkban a többi felnőtt szerint is én voltam a hibás,mert azt nem tudták,hogy csak mert a járdán ott megy mellettem anyám,attól még otthon le vagyok ejtve.
2019. okt. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
És én tényleg nem csak szövegelek a levegőbe,hogy "jajj,el voltam hanyagolva",hanem ezt olyan szinten képzeld el,hogy a haviról is a bátyám világosított fel (!!!). A 14 évvel idősebb bátyámtól hallottam először. Ezért mondom,hogy könnyű a szülőt minden alól felmenteni,mert ezekbe a dolgokba nem lát bele egy kívülálló.
2019. okt. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Az is egy véglet, de nem erről beszélek, hanem a lusta kölkökről, akik otthon vannak még 25 éves korban is, munka meg az ablakban.
2019. okt. 20. 14:49
 17/18 anonim ***** válasza:
Ismerek egy keresztény párt,akiknek az idősebb fia drogos. Eltartották,amíg gyerek volt,aztán mikor felnőtt,már huszonéves lett,ők elköltöztek a kicsikkel németbe. Az idősebb srác elméletileg az apai nagymamájával van,gyakorlatilag meg a rendőrség és az utca között fordult elő. Egyszer rákérdeztem,hogy akkor ők most gyakorlatilag magára hagyták? Azt mondták,hogy ők a felnőtt gyerekért már nem felelnek,ellenben ott a 2 kicsi,akikért igen és akikre nem akarják,hogy a nagyobbik hatással legyen. Most ez nem az otthonélésről szól,de ez is egy példa.
2019. okt. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
És amúgy érthető is. Ha ne adja Isten drogos lenne a gyerekem és születne tesója,aki még kiskorú,mikor ő felnőtt és nem tudok rá hatást gyakorolni,akkor valszeg én is próbálnám távol tartani attól a gyerekemtől,akinek még van esélye normális körülmények között felnőni.
2019. okt. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!