Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy reagáltál volna egy...

Hogy reagáltál volna egy ilyen szituációban? Aluljáróban énekeltek egész jól, néztem, majd egy vallási vezető "megáldott", mégpedig olyanokkal hogy szinte az ördögűzés volt.

Figyelt kérdés

Nem vagyok vallásos, Jézus krisztus tanításait nagyra értékelem ahogy Buddhát és a Dalai lámát is. Nem hiszem hogy az igazság egy helyen van, nem hiszem hogy a létezésünk olyan egyszerű lenne ahogy bármelyik oldal elmondja, szerintem ez komplexebb dolog. Na ez az én véleményem. a lényegre:


A nyugati aluljárójában énekeltek és én megálltam megnézni mi ez. Odajött egy pap, vagy valami vallási vezető és megkérdezte hiszem e Jézuskrisztus isteni létét, hogy ő isten fia és több mint csupán tanító. Elmondtam neki amit fent leírtam, nagyjából szó szerint, majd tovább akartam állni. Ő szólt hogy ha nincs időm ennyire, akkor legalább engedje meg hogy pár szóban megáldjon. Mondtam oké de csak ha 1 percben teszi.


Az Áldás: Isten nyissa fel a szemedet, a sötétség távozzon a gonosz itt ott ne háborgasson meg hasonló basomságok, szó szerint már mindenre nem em,lékszem de a lényeg hogy távozz sátán engedd be az istent a lelkébe hisz hitetlen....


Te hogy reagáltál volna ebben a szituációban? Mert én csak tátott szájjal eloldalaztam :S mert ilyenben még részem nem volt...


2019. okt. 21. 16:39
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Elég furcsa ez az egész, egy tök ismeretlen embernek in medias res én nem mondanék ilyesmit, de annak értelmét, amit írtál, azt nem értem.

Hadd idézzem, amit idéztél:

"Isten nyissa fel a szemedet, a sötétség távozzon a gonosz itt ott ne háborgasson..."

Ezek közül melyik átok vagy rossz áldás? Te az ellentétét szeretnéd kapni? Vagyis ezt:

"Isten ne nyissa fel a szemedet, a sötétség ne távozzon, a gonosz háborgasson..."

Szerintem ez utóbbit egy normális ember sem választaná, de abból, amit írtál, úgy látszik, mintha te azt szeretnéd, hiszen baromságoknak tituláltad a prédikátor szavait.

üdv

Stefán

2019. okt. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!