Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A létezés szenvedés? Többi lent.

A létezés szenvedés? Többi lent.

Figyelt kérdés
Sokat olvasok a buddhizmusról mostanában. Ugye az első nemes igazság a szenvedésről szól. Olvastam olyat is hogy buddha szerint az egész élet szenvedés, de olyat is hogy van boldogság is, de a szenvedés is jelen van. Most akkor buddha melyiket mondta?

2019. okt. 24. 21:45
1 2
 11/11 anonim válasza:
Én másképpen értelmezem. "A feltételekhez kötött lét szenvedés" Ez nem az életet jelenti, inkább egyfajta tudatállapot, ami a szenvedést okozza. Fájdalmas és boldog állapotok váltakoznak ezekben a tudatállapotokban. Amikor valakinek az előző javára dől a mérleg, vagy nem talál elég boldogságot (nem elégítik ki az anyagi dolgok), vagy mondjuk nagy trauma érte, akkor szokott elkezdeni ezen az úton járni. Egyéb esetben szerintem nem lenne rá szükség, és nem alakult volna ki a buddhizmus. A buddhizmus azt mondja, hogy van egy módja, hogy ettől a szenvedéstől többé (teljes megvilágosodás) vagy kevésbé (nem világosodsz meg, de nagyobb harmóniában élsz) megszabaduljanak (nem a szenvedés okaitól, hanem a tudatállapottól).
2019. okt. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!