Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúinál előfordul...

Jehova tanúinál előfordul megcsalás? És ha igen, akkor kívülállóval vagy maguk között?

Figyelt kérdés
2019. okt. 24. 21:47
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
20%

"Mi köze az köze az Isten elhagyásanak a gyülekezet elhagyásához?"

Istennek mindig is egy választott és vezetett népe volt, van, és lesz. A Biblia alapján, Isten nem vallásköziségben vezeti az embereket, hanem egységesen, egyféle módon, imádatban.

Hogy ezt mások a Biblia leirásai ellenére sem igy látják, az probléma, de mindenkinek szabad akarata van.

Sok dologban nincs egyetértés, pedig az egység az amit Isten támogat, hogy ne legyenek szakadások.

Jehovának mindig is egy népe volt, és lesz is. Isten és krisztus pedig egységre hivott el minket.

2019. okt. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
75%

#10


Igazán befejezhetnéd már azt, hogy a Bibliát idézgeted akkor is, amikor nem kell. Jehova tanúinak egy tanítása sem áll meg a Biblia mérlegén. Olyanok vagytok, mint a muszlimok, akik szintén tudják halmozni a bibliai idézeteket. Tanulj meg önálló véleményt formálni. Egy nyilvános fórumon vagy, ami szembehelyezkedik JT-i bibliakezelésével.


Kb 6-7 éve itt lógsz az oldalon minden nap, ezt igazán megtanulhattad volna.


Az meg tökmindegy, hogy te mit hiszel el, és mit nem. Az áldozat nyilatkozta ezt, bár belőled kinézem, hogy annyira véded a szektádat, hogy hajlandó lennél meggyanúsítani hazugsággal azt, akivel fajtalankodtak a Jehova tanúi.

2019. okt. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
87%

#11


Istennek egyszer volt népe, ez a zsidóság volt.


A Biblia szerint Jézus megalapította az Egyházat, de az már csak szimbolikusan "nép", mert inkább egy lelki közösség. Az Egyház lépett Izrael helyére. Jehova tanúi a 19. században nem tettek mást, minthogy az advent mozgalom szétesése után a Bibliát csűrve-csavarva kinevezték magukat Isten népének úgy, ahogyan az adventisták meg a mormonok tették.


Jézus azonban nem csak Egyházat alapított, hanem tett egy érdekes kijelentést: miszerint ő az út, az igazság, és az élet. Jézus tehát felette áll mindenféle vallásnak, egyháznak, szervezetnek.


Egy igazi keresztény embet Krisztust követ, akkor is, ha ahhoz szembe kell fordulnia a vallásával. Te azonban nem a Krisztus követője vagy, te a Jehova tanúi vallási szervezet követője vagy.

2019. okt. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Igen,volt.Az ex tesó évekig csalta a feleségét,amig aztán a feleség nem birta tovább és elváltak.Kiközösitették mindkettőt.Aztán a pasi összeházasodott a szeretővel,aki beállt a szervezetbe,így most mindketten ott vannak.A feleség meg élettársi kapcsolatban valakivel,ő nem ment vissza.
2019. okt. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 szp72 ***** válasza:
68%
Nagyon nem mindegy, hogy kivel paráználkodik az ember, nem csak a test számít, hanem a lélek is, egy igazhitű partnerrel egészen más. Az én katolikus felekezetemben is hallottam már olyan nőről, aki kizárólag papokhoz akart testileg-lelkileg közel kerülni. Mindig megható az ilyen lelki igényesség.
2019. okt. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

"Mindig megható az ilyen lelki igényesség."

😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀

2019. okt. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

"Személy szerint senkit nem gyűlölök, azt pedig hogy nem értek egyet a Biblia oktatásukkal, és annak megtartatásukkal, nem gyülöletből fakad. "


Amire én reagáltam az az volt, hogy hazudsz, hogy nem foglalkozol más (szerinted) mocskával. 😀😀😀

És nem csak te, hanem az összes tesód, akiknek a privát levelei hemzsegnek a katolikusok sárdobálásától. 😀

Basszus, még azt sem ismered be, hogy hazudsz, pedig leírtad és képes vagy úgy beállítani a dolgokat, hogy igyekezz te kijönni belőle tök ártatlanul 😀😀😀😀😀

Pedig le van írva és még így is tagad 😀😀😀😀


Ha te képviseled Isten népét, akkor sosem akarnék ilyen néphez tartozni, mert ebben semmi isteni nincs.

2019. okt. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Kedves Barátom. Én nem irogatok privát leveleket senkinek, és nem hazudok. Akkor szoktam irni privátot, ha valaki nekem ir, és kérdése van, arra válaszolok. Magam nem kezdeményezek privát levelet, Nem is értek vele egyet.

Mint ahogy azzal sem értek egyet, hogy kérdést irjak ki, csak azért, hogy válaszoljanak Én pedig kioktassak.

Valakivel összekeversz, de nagyon.

Egyébként pedig, ha egy Tanú ilyet tesz, akkor lefogja aratni amit vetett.

2019. okt. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
0%

" Tanulj meg önálló véleményt formálni. Egy nyilvános fórumon vagy, ami szembehelyezkedik JT-i bibliakezelésével."

Kedves Barátom. Amit itt irok, vagy akár idézek, az a személyes, önálló véleményem. Úgyan is ha valamivel, vagy valakivel egyetértek, akkor azt Önként teszem, nem mások hatására. Nem Én vagyok az egyetlen, aki mások véleményét, vagy nézetét a magáénak tekinti, ezért tartozik oda, ahol, és ahogy él.

A nyilvános fórum, nem tiltja, hogy elmondjam, az önálló nézetemet, ha az nem egyezik másokéval. Hiszen nem Én vagyok az egyetlen, aki ezt teszi. A Nem tanuk, vagy nem Katolikusok, nem reformátusok is irnak, még ha nem egyezik a Katolikus, vagy református nézettel.

2019. okt. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
0%

"Istennek egyszer volt népe, ez a zsidóság volt.

A Biblia szerint Jézus megalapította az Egyházat"


A Biblia szerint Jézus nem alapitott semmit, hanem a már meglévőt igazitotta helyre, mivel a Törvény, és a Próták Jánosig voltak érvényben.

Sajnos Te is beleestél abba a hibába, hogy prócéiákat hagysz ki, vagy felejtessz el.

Ugyan is Jehova a népét Sedékiás király halálától nem tekintette már annak, csak megengedte a létezésüket, mint sok mást is. Ez időtől pedig a pogányok, vagy más szóval a nemzetek meghatározott ideje vette kezdetét. Istennek nem volt választott Földi képviselete. Jézus megjelenésével, kaptak egy utolsó lehetőséget, ezért kezdett először hozzájuk menni, és Őket visszahivni.

Mivel erre vajmi kevesen reagáltak, ezért Fordult Isten a nemzetekhez, hogy népet szerezzen magának, és a nevének.

Az újszövetséggel pedig tisztázta az Istennek járó imádatot, és életformát. Hogy tisztán állhassanak Isten előtt, megtisztogatta Őket az olyan szokásoktól, nézetektől, tanitástól, ami ellene ment Isten akaratának.


A nemzetek, vagy a pogányok meghatározott idejének vége, pedig az Úr napján fejeződik be, amikor Jézus elfoglalva az atyjától való kinevezését, levetette Sátánt, a démonaival a Földre, hogy az égi királyság, tiszta formát öltsön, és maradjon.

Az utolsó napok pedig elkezdődtek ezzel, ami azt jelenti, hogy az utolsó napokban Jézus ismét helyre állitja az igaz imádatot, egybegyüjti a választottjait, és megtisztitja azoktól az elemektől, amik nem Isten imádatához és gondolkodásához tartozik. Hogy túléjék ennek a gonosz rendszernek a végét, és az új rendben Isten királyságának alattvalóiként kezdjenek el Isten szándékával tovább élni.

2019. okt. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!