Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi adnak az éhezőnek...

Jehova tanúi adnak az éhezőnek enni, ha az érdeklődő és tanulmányoz velük?

Figyelt kérdés
Például tanulmányozás közben. Hivatkozva a Máté 14, 16-ra.
2019. okt. 25. 13:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
61%
Igen.De csak akkor.Ha abbahagyja a tanulmányozást,többé nem is ismerik
2019. okt. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Én teljesen komolyan kérdezem. Mert azt tudom, hogy olyan, mint nem tanúk felé segélyszolgálat, legyen az étel vagy ruhaosztás, náluk nem létezik, mert ők ezt nem pártolják. De mi van akkor, ha érdeklődő az éhező? Mert Jézus azt mondta arra a rengeteg emberre, akik ott ültek és hallgatták őt, de már éhesek voltak, hogy enni kell nekik adni.
2019. okt. 25. 14:30
 3/23 anonim ***** válasza:
40%
Azért van példa arra is, hogy olyanokat is segítenek, akik nem tartoznak a vallásukhoz: [link]
2019. okt. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
43%
Bár nem szoktam beszélni erről, mert nem szándékom kiemelni magam, Én személy szerint, annak is szoktam adni, aki nem tanulmányoz, de látom, hogy érdemes a támogatásra, mert nem alkoholra, vagy cigarettára költi. Illetőleg, többszöör volt már, hogy Teát, élelmet vásároltam, azoknak, akik kizárólag erre kértek.
2019. okt. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
0%

Csak egy ellenvetés:

(János 6:26) . . .„Bizony, bizony mondom nektek, nem azért kerestek, mert jeleket láttatok, hanem mert ettetek a kenyerekből, és jóllaktatok.

Azt tudni lehet ezekből, hogy Jézus sem volt "hülye".

A legtöbben, soha nem lettek Jézus tanitványai. S az első században is elsősorban a maguk között rászorultakon segitettek, ami nem jelenti azt, hogy másokon nem.

(Galácia 6:10) . . .tegyünk jót mindenkivel, de elsősorban a hittestvéreinkkel.


Ha ezt figyelembe vesszük, A más vallásokhoz tartozóknak, az oda tartozókon kell támogatást nyújtani, hasonló módon. Jézus azt mondta, hogy akinek az életének a legfontosabb része a Messiási királyság, és az életével is bizonyitja ezt, az soha nem fog nélkülözni.

(Máté 6:33) 33 Így tehát állandóan tegyétek első helyre az életetekben a királyságot és Isten igazságos alapelveit, és akkor ezeket az egyéb dolgokat mind megadja nektek Isten.

Jól látható, hogy bár Isten mindenkiről gondoskodik, Jézus még is azokat emelte ki, akik úgy is élnek.

2019. okt. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
88%

Időnként biztos, de nem hiszem, hogy ez folyamatos. Valamelyik Tanú arra hivatkozott egyszer, hogy Jézus is csak kétszer vendégelte meg az embereket, amiben szerintem az volt benne, hogy nem tartják feladatuknak élelemmel ellátni az embereket.


Szóval ők inkább a szellemi táplálékot terjesztik. Kár, hogy amit adnak, az alapjaiban lejárt szavatosságú, és csak megcsömörlik tőle az ember.

2019. okt. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Hát olvasva a kommenteket, egy dolog eszembe jutott.

Az emberi kormányzatok, emberek választásával kerülnek hatalomra. Isten megengedi a létezésüket most még, de nem ért velük egyet, és nem is támogatja Őket Mivel a hatalmukat a Biblia alapján mástól kapják.

Vajon azokat akiket megválasztottak, miért nem gondoskodnak a választóikról? Hiszen nekik köszönhetik, hogy hatalmon vannak. A választások előtt elhúznak egy kis mézes madzagot, aztán magukra hagyják az embereket.


Isten nem tesz ilyet. Akik Ő rá voksoltak, azokkal törődik, ami nem jelenti azt, hogy nincsenek nehézségeik, hiszen Sátán uralkodása alatt élnek. Isten igérete, ismét igazság, amit a Máté 6:33-ban igért.

2019. okt. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%

"lejárt szavatosságú, "

Hát pedig a Tanúk is ezen a "lejárt szavatosságból" táplálkoznak, és és nem csömöröltek meg.Van élelem, hajlék, ruha. Isten alapvető életszükségleteket igért, nem luxus cikkeket. Ha pedig valaki még is megengedheti magának, az nem ezért van, mert másoktól elvette.....

2019. okt. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

"Hát pedig a Tanúk is ezen a "lejárt szavatosságból" táplálkoznak, és és nem csömöröltek meg"


Szerintem eléggé megcsömörlöttek, elég egy beszélgetés velük, és látszik, hogy a kritikus gondolkodás teljesen ki van náluk ütve.


A ruha, étel stb. meg az ateistáknak meg a sátánistáknak is megvan, ez semmit sem bizonyít.

2019. okt. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Kedves hármas, köszönöm a linket, de szerintem felszínesen olvastál, mutatom a lényeget a cikkből:

Az első földrengést követő napon Jehova Tanúi nepáli fiókhivatalának képviselői meglátogattak minden gyülekezetet a földrengés által súlyosan érintett Katmandu-völgyben, hogy felmérjék, mire van szükségük a hittársaiknak.

2019. okt. 25. 16:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!