Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus vagy a gyereked fontosabb?

Jézus vagy a gyereked fontosabb?

Figyelt kérdés

2019. okt. 25. 22:05
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekem.

Ez a kérdés meg túl furcsa.

2019. okt. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 anonim ***** válasza:
64%

Szp72:


Akkor bizonyára sokan nem méltóak Jézushoz, de nincs is ezzel baj. Egy értelmes emberének a gyereke az első.

2019. okt. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 anonim ***** válasza:
*embernek
2019. okt. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:
66%
Jézus.
2019. okt. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 szp72 ***** válasza:
52%
A legértelmesebbek viszont azt is belátják, hogy Isten amennyiben létezik, s amennyiben neki köszönhetem a gyermekem, az fontosabb kell legyen. A gyerekemnek is az a jobb, ha Isten akarata érvényesül, én ugyanis nem szerethetem jobban a gyerekem, mint Isten, aki engem és a gyerekemet is alkotta. Ennek belátásához egyébként nem kell sok ész.
2019. okt. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 anonim ***** válasza:
42%
Ez egy hazugság
2019. okt. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 tgt ***** válasza:
66%

Ha valaki azt válaszolja, hogy Jézus a fontosabb számára, az vagy rossz szülő, vagy hazudik. Remélem, csak hazudik, mert nincs rosszabb egy gyereknek, mint egy rossz szülő.

De ilyen döntés előtt soha nem fogunk állni, ilyet nem vár el tőlünk Jézus. Az idézet pedig pontosan így szól:

„Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békességet hozzak a földre. Nem azért jöttem, hogy békességet hozzak, hanem hogy kardot. Azért jöttem, hogy szembeállítsam az embert apjával, a leányt anyjával, a menyet anyósával, és így az embernek ellensége lesz a háza népe. Aki jobban szereti apját vagy anyját, mint engem, az nem méltó hozzám; aki jobban szereti fiát vagy leányát, mint engem, az nem méltó hozzám”.

Nem arról van szó, hogy egy szülő ne szerethetné a gyerekét mindennél jobban, mert hát dehogynem szeretheti, az a dolga, hogy szeresse, hanem arról, hogy ha a családunk, a szeretteink, a legközelebbi rokonaink értékrendje eltér a jézusi értékrendtől, és választás elé kényszerülünk, hogy mi melyik értékrendet követjük, akkor merjük a jézusit választani, akkor is, ha ebből konfliktus lesz. De egy szülőnek a gyereke az első, és ezt épeszű ember nem vonja kétségbe. És egy épeszű isten sem.

2019. okt. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
12%
Akinek nem Jézus a fontosabb, az bizony a pokolra jut.
2019. okt. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:
51%
Micsoda szellem :D
2019. okt. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 szp72 ***** válasza:
35%

@ "Ha valaki azt válaszolja, hogy Jézus a fontosabb számára, az vagy rossz szülő, vagy hazudik."


Vagy esetleg te beszélsz oltári nagy hülyeséget. Logikailag ezt a lehetőséget sem zárhatjuk ki.


@ "Nem arról van szó, hogy egy szülő ne szerethetné a gyerekét mindennél jobban,"


De pontosan arról van szó, hogy aki jobban szereti gyerekét, mint Jézust, az nem érti a kereszténységet. Bármennyire is szereted a gyermekedet, nem helyezheted Isten elé. Egyébként a házastársad elé sem, ezt csak úgy zárójelben mondom.


@ "hanem arról, hogy ha a családunk, a szeretteink, a legközelebbi rokonaink értékrendje eltér a jézusi értékrendtől, és választás elé kényszerülünk, hogy mi melyik értékrendet követjük, akkor merjük a jézusit választani, akkor is, ha ebből konfliktus lesz."


Igen ez is benne van. Ha Jézus az első, akkor ez ezzel jár.


@ " De egy szülőnek a gyereke az első, és ezt épeszű ember nem vonja kétségbe. És egy épeszű isten sem."


Ha Jézus szerinted nem épeszű, lelked rajta. Én a helyedben azért szerényebben gondolkodnék a saját szellemi képességeimről.

2019. okt. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!