Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus vagy a gyereked fontosabb?

Jézus vagy a gyereked fontosabb?

Figyelt kérdés

2019. okt. 25. 22:05
1 2 3 4 5 6 7
 61/62 KZitus ***** válasza:

Szia

30-as hozzászólásomat félreértette itt valaki, ezért üzenetében ezt kifogásolta.

Én azt látom, nem értett meg, és előfordulhat, ez másokkal is megtörtént. Ezért ide másolom azt, amit az üzenetben elköldtem neki:

"Nem változott a véleményem, miszterint a kérdésre nem lehetett igennel, vagy nemmel válaszolni a kérdés jellege miatt.

Sátán minden időben Krisztus óta, próbálja rávenni az embert arra, hogy tagadja meg Urát. Korábban Jehova ellen "hangolta" az embereket, de mióta Krisztusnál a megmentés, így az ő megtagadására próbálja rávenni az embereket. Szovjetúnióban az 50-es években nem vitték el Szibériába azokat a tanúkat, családokat, akik aláírták az előre elkészített nyomtatványt, miszerint megtagadják Jehovát. (senki sem mehet Jehovához, csak Krisztus által:Ő vezet el az Atyához minden embert) Nem tudunk olyanról hogy aláírták volna.

Sőt egy testvér elmondta, hogy anno, két testvérével az udvar közepén maradtak sírva a szüleik után, mert a KGB emberei nem engedték hogy legalább a szomszédba átvigyék a gyermekeket(2,3 és 5 évesek), akiket nem engedtek a szülőkkel. Ebben a történetben benne van a válasz számodra, ki a legkedvesebb a keresztény számára! A Róma 8:38,39 leírja, hogy semmi és senki nem választhat el minket Isten szeretetétől.

Ha azt mondom hiszek Istenben, akkor azt is hiszem, sőt tudom, hogy Jehova látta a gyermekek milyen helyzetben maradtak ott. Megóvta őket, bár évek teltek el közben mire újra találkozhatott a család.

A 1Timóteusz 5:8-ban azt mondja nekem is Jehova:"Az biztos, hogy ha valaki nem gondoskodik az övéiről, főleg a háznépének tagjairól, a hitet megtagadta, és rosszabb a hitetlennél."

Ha én(ameddig) Isten "háznépéhez" tartozom, akkor Isten garantáltan gondoskodik az "övéiről". Semmi sem történik velem, amiről Jehova ne tudna. Akár megöl Sátán, akár űldöz, kísért, gyötör.....Jehova mindenből kiment, vagy megadja az erőt, hogy el tudjam viselni. Ezt már számtalanszor tapasztaltam az elmúlt hosszú évek alatt. Tehát nem kell választanom Isten illetve(akár) a gyermekem között! Mert semmi tartós kárt nem tud tenni Sátán ellenem, amiért ne kárpótolna Isten sokszorosan, sőt a gyermekemet (is) vissza tudja adni a feltamadáskor."

2019. nov. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/62 anonim ***** válasza:
60%
fura lenne ha ateista letemre ez a kerdes egyaltalan felmerulne. nekem a kutyaim meg az allataim is szazszor fontosabbak mint egy vallasi alak.
2019. nov. 3. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!