Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők, titeket mennyire...

Hívők, titeket mennyire befolyásol a hitetek abban, hogy mit olvastok és mit néztek?

Figyelt kérdés

Én magam ateista fiatal vagyok, de több keresztény barátom is van. Sose voltak az eltérő világképeink miatt vitáink, nem is nagyon szoktunk beszélni erről.


Szabadidőmben gyakran írok történeteket, amik jelenetős része misztikus lényekről szól. A legutóbbiban egy démon (nem a keresztény elgondolás szerinti) volt a pozitív főhős, és ezt el is küldtem többek közt ezeknek a barátaimnak. Nekik tetszett, de az egyikük elmondta, hogy egy másik iskolába járó, szintén keresztény barátja eléggé fújt rá, amiért elolvasta, mert szerinte a történet szembemegy Jézus tanításaival, és csak egy hitetlen olvas, pláne élvez ilyesmi történeteket.


A kérdésem az, hogy ti el tudtok-e vonatkoztatni a személyes hitetek és egy fiktív történet közt, vagy kerülitek az ilyesmiket látatlanul is?



2019. okt. 29. 16:18
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Hívőtől függ.

Aki okosabb, annak ez nem probléma.

Aki vakhívő, annál komoly bajt jelent. Pap is létezik ilyen, az még nagyobb baj.

2019. okt. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%
Közöttetek az un. keresztény barátnak van a legtöbb esze! :)
2019. okt. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%

Nem a Hit az ami befolyásolja az ember lelkiismeretét, hanem az az ismeret amit szerzett, hogy a gyakorlatban, az élet minden területén az alapján élje az életét, ahogy Isten szeretné. Erre jó szemléltetés, hogy ha a hasunkat vagy a testünket sem szeretnénk moslékkal megtölteni, akkor az elménket, a szemünket sem. Nem adunk helyet az ellenségnek, hogy befolyásoljon minket, mert szeretjük a Teremtőnket, és az életet.

(1Péter 3:10, 11) 10 Mert „aki akarja az életet szeretni és jó napokat látni, tartsa vissza nyelvét a rossztól, és ajkát a megtévesztő beszédtől, 11 és forduljon el a rossztól, és cselekedjen jót; keresse a békét, és törekedjen rá.

2019. okt. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#1

Mi is így gondoljuk.


#2

Megindokolnád?


#3

Szóval a te szemedben moslék, ami nem a hited szerint készült, hanem mást fogalmaz meg?Szívesen meghallgatnám a véleményed kifejtését, feltéve, ha a saját szavaiddal teszed, és nem idézetekkel.

2019. okt. 29. 17:30
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Engem egyáltalán nem befolyásol.
2019. okt. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés az, hogy ez a fiktív történet mennyire gyakorol hatást komolyabban az ember világképére és Istennel való kapcsolatára. Ez nyilván személytől függ.

Nekem mondjuk a fantasy-történetek olyanok, mint a mesék. Semmivel sem érzem rosszabbnak, mint mikor a régi magyar mesékben feltűnik a boszorkány vagy a jótündér vagy más mesei elem, varázslás. Ha elolvasom a Gyűrűk Urát nem kezdem el azt hinni, hogy valóban létezik Sauron. Viszont ha itthon magam Gandalfnak képzelném és úgy gondolom, hogy TÉNYLEG tudok varázsolni, akkor ez befolyásolja már az Istenhitet.

2019. okt. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Annyiban befolyásol, hogy bátran merek akármit mézni és olvasni, mert elég erős a meggyőződésem, hogy nincs kihatással a hitemre :)


A hitem nem állítások feltétel nélküli elfogadásán alapul, amivel ellentétes tartalmú állítás versenghet. Ebből kifolyólag nem tartok attól, hogy valami olvasmány- vagy látványélmény ezen változtatna.


Elóbb szab korlátot a jóízlésem, mint a hitem.

2019. okt. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#1 +1


mint lathatod #Kerdezo #2,3 tul sokat evett a tudas fajarol igy jo es rossz kozott még Isten Segitsegevel (Tanitasaval, SzentIras) sem tud kulonbseget tenni hanem kollektiv-szubkektiv-relativizmushoz fordul

leginkabb ez szektaknal, kisebb partoskodoknal jellemzobb - persze ertheto, nagy felekezeteknel is hasonlo mennyisegben lehetnek jelen mint egy-egy ilyen kisebb csoport, sajnos legtobb ateistanak ezek az eltevedtek a teista "etalonok" (altalanosan ilyenek hiszik a hivoket) es ezert van a nagyobb ellentet, (fundik, kreok, ID, hasonlok - mindenhol lehetnek ertelmesek is most nem errol van szo)

vagy eppen azokkal akik ezosok (es/vagy okkultak) de az masabb azert


#4 egyre inkabb szeretnek egyre hosszabbat idezni, erthetetlen miert

sajat gondolataik nincsenek? mert ha nem is ideznek "legal-plagium" modon ugyanugy idezetet irnak le (es tul hosszasat)

kerdes mennyire tartjak be onmaguk, vagy talalnak "feloldasokat" rajuk amikor az kell nekik


#6 utani valaszokat ha lettek nem olvastam még

"magam Gandalfnak képzelném"

ez betegseg, szerintem azt akartad irni hogy "olyannak mint" nem pedig pontosan Gandalfnak


#Kerdezo

Engem nagyon erdekelnek az ilyen tortenetek fantasyk es sci-fik.


*

hosszas elkepzelesem:

Tulzottan Szemelyhez, lenyhez, "entitashoz" kotik a rosszt, lenyegtelen hogy osszekapcsolodhat a ketto es hogy Gonoszoknak van Vezeruk

még olyan is ennyire osszekapcsolja aki azt hirdeti egy-uttal hogy ne a bunost hanem a bunet iteljuk el? ez nagyobb problema

mas kerdes hogy a foglamat mindenkepp arra alkalmazna ami/aki a gonosz szolgalataban all (demon) mert szerintuk a fogalom csak ezt takarhassa hisz ezert van - olyan meghasonlas ez hogy mi van ha a "Gonosz" Jot tenne mindeg - ertelmetlenseg...

de a demon fogalom iroi muvekben takarhat mast, amit az iro ert alatta, csak mert igy misztikusabb, vagy eppen azt akarja kifejezni hogy egy demon (vagyis gonosz) jova valt, "megtert"

igy valojaban nem illene ra ez a megnevezes de igy konnyebb felismerni es ezt megerteni


pozitiv tanitasokat tud nyujtani minden mu, az ilyenek is, csak egy labilis elmeju es hitunek valoban karos lehet, de nekik sajnos barmi az, nem kell ehez altala "kisertes"nek "megrontas"nak tartott dolgot muvelnie, erzekelnie (latni, hallani) barmi "bekatanthassa" kibillentheti, bunbe esik es egyre jobban ellenseges lesz minden "kiserto" dologgal csak hogy "megelozze"

mikozben lelkileg, szellemileg leepiti magat ezzel, de sajnos nem a pozitiv ertelmu "lelki szegenyseg"et eri el hanem egy nyomorusagot egyetlen vigasza pedig hogy ezert orokke elhet majd boldogan - csak ha tudna hogy egyaltalan nem ezt a bugyuta eletet fogja folytatni, ha megkapja, akkor mit is gondolna? Vajon nem kellett volna e bunei fele emelkednie es nem csak (barmi modon!) bujdosni eloluk?


Xy4

2019. okt. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!