Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Érdemes imádkoznom? Számíthato...

Érdemes imádkoznom? Számíthatok Istenre?

Figyelt kérdés

Ha imádkozok akkor segíteni fog?

Jóra gondolok, nem arra, hogy haljon meg valaki vagy ilyenek.


Ha mondjuk kérem, hogy legyen egy barátnőm akkor segíteni fog?


Jó egy igen vagy nem is válasznak. De aki többet akar írni az is jó.


2019. okt. 30. 21:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
54%
Ezt mi nem tudhatjuk. Ha más tervei vannak veled, akkor nem. (barátnős példa)
2019. okt. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
80%

Nem igazán értem, hogy ezt most miért írtad ki ide.

Nyilván ha teljes szívből imádkozol és hiszel benne akkor segíteni fog.

Csak vannak a hívők és azok akik nem hisznek Istenben. Az utóbbiak nyilván azt fogják ide írni, hogy ez mekkora hülyeség és, hogy Isten nem is létezik. Erre a kérdésre több válasz, van de én azt mondom, hogy igenis érdemes imádkoznod.

2019. okt. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
en vallasos vagyok ,szoktam mindennap imadkozni es aprosagokat kerni, de sok hasznat nem latom. az egesz mar csak ilyen napi rutin, semmi tobb.
2019. okt. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Nézzük sorba:

Fő kérdés:

1: igen.

2: lehet.

Alkérdés:

1: lehet.

2: lehet.


+: 𝐜𝐬𝐚𝐤 az imától 𝐧𝐞𝐦 𝐥𝐞𝐬𝐳 soha barátnőd!

2019. okt. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%

Tudnod kell, hogy Isten a legjobbat akarja neked és azt, hogy a lehető legjobban érezd magad az életben, értékes és boldog legyél. Ez pedig elképzelhető, hogy ellenkezik azzal, amit most, vakon a legtökéletesebb opciónak vélsz. Ez nem jelenti azt, hogy nem lehetnek vágyaid, - ezek nagyon jó dolgok, hiszen ezek nagy részét ő táplálja a szívünkben.

Én sem keltem még el, már tini korom óta férjet és gyerekeket szeretnék, tisztában vagyok az ideálommal, de ostobaság lenne azért imádkozni, hogy “holnap kérje meg a kezem egy szexi, latin üzletember”, mert lehet, hogy teljesen más terve van. De az sem kizárt, hogy ez. Ki tudja? Majd egyszer visszatekintek, és nagyot nevetek, bármelyik lehetőség következzen. 😂

Lehet, hogy azt gondolom, mennyire tökéletes lenne számomra egy bizonyos állás, pozíció, de bizonyos dolgokat pont azért nem enged meg, mert - bár mi nem tudunk róla -, könnyen meglehet, hogy “beledöglenénk” vagy egy olyan főnököt fognánk ki, akitől örökre elmenne az életkedvünk.

Igen: számíthatsz rá, hogy a legjobbat akarja neked, amit a megfelelő periódusban meg is fog adni, ebben biztos lehetsz.

2019. okt. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%

"a lehető legjobban érezd magad az életben"

Csak szólok, hogy erről szó nincs.

A Biblia tuti nem mond ilyet.

2019. okt. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

#6: Az, hogy “valaki jól érzi magát az életben” nem feltétlenül jelent egyet azzal, hogy egész életemben nyugodtan szürcsölgetem a koktélt Hawaii-on a luxusjachtomon.

Úgy is érezheti magát jól az ember, hogy számos, bonyolult tennivalói vannak egy nap, mozgalmas életet él, közbejönnek emberi ésszel nehezebben megoldható gondok, de ennek ellenére BOLDOG, míg az előbbi élete is lehet boldogtalan, pocsék és unalmas.

Istennek pedig nem életúnt savanyú uborkákra van szükségük, akik kényszeresen szenvednek és stresszelnek, hanem olyanokra, akik a nehézségek ellenére kinyitják a szívüket felé és mások felé.

Egyedül tényleg nem tudjuk megoldani ezeket a dolgokat. De ez nem is a mi feladatunk, csak IGENT kell mondani az ő vezetésére, és egyedül benne kell bíznunk!

Nem a pszichológusban, nem a life coachban, nem a Tinder felhasználókban, nem egy vizsga eredményében, hanem benne, mert az ő tervei kifürkészhetetlenek, és minden eszközön keresztül, a leváratlanabb módon tud üzenni!

2019. okt. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 hírnök ***** válasza:
100%

A legnagyobb baj, hogy ez egy egocentrikus szemlélet. Isten nem a te beosztottad, meg nem is az eladó néni a sarki boltban, akinek kifizeted a pénzt (imádkozol) és megadja amit kérsz.


Ez egy gyerekes felfogás.


A legjobban annak örül, ha nem magadért:

-nekem legyen barátnőm

-kéne még egy Merci

-azért a szüleimet is javítsad már meg


Nem. Az ima az nem egy követelőzés. Hányszor imádkoztál: Köszönöm. cask ennyi. Köszönöm, hogy felébredtem, hogy látok, van mit ennem stb.


A valamiért való imádkozás is segírhet, persze. De nem úgy, hogy holnap után fél 3 kor a Kovács Gizi legyen a barátnőm..


Hanem pl.: "Amenjiben ez a terved velem, adj nekem egy szép és jó barátnőt"


Istent nem lehet zsarolni. Sem idővel, se semmivel. Na mi van már, hol az a nő?! Nem. így nem megy

2019. okt. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 hírnök ***** válasza:
jav.: amennyiben
2019. okt. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"Úgy is érezheti magát jól az ember"

Lehet, hogy nem értetted:

A Biblia 𝐬𝐞𝐡𝐨𝐥 nem írja azt, hogy az istennek az lenne a célja, hogy te itt, a Földön bármilyen szempontból is jól érezd magad.

Ennyi.

Lehet, hogy valaha ez volt a cél, meg esetleg a jövőben valamikor is így lesz - de 𝐦𝐨𝐬𝐭 nincs így!

2019. okt. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!