Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként bizarr, ha...

Keresztényként bizarr, ha fordított keresztet szeretnék hordani azért, hogy ezzel kifejezzem Szent Péter iránti tiszteletemet?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele, hogy a legtöbben “sátánista” vagy “istentagadó” szimbólumnak könyvelik el, de igazából ez a szimbólum Szent Péter jele, akit a kérésére fejjel lefelé feszítettek keresztre, kifejezve ezzel, hogy nem méltó arra, hogy ugyanúgy haljon meg, mint a Mestere.

Már hosszú ideje hatalmas példa lett számomra azzal kapcsolatban, hogy egy egyszerű halászból a világ első pápája lett, akire az egész egyház épült. Ezzel azt akarom kifejezni, hogy én is azzá az emberré akarok válni, aminek teremtettem, és hogy NEM magamban vagy másokban kell bíznom a jövőmmel kapcsolatban, hanem egy sokkal feljebb való személyben, aki már mindent tud erről. Felhagytam a beteges tervezgetéssel, a “vonzás törvényéhez” hasonló bullshitekkel, mert mégis hogy kormányozzam a járművemet, ha azt sem tudom, merre tartok? De amint már említettem, ez nem is az én feladatom, és különben is, ennek tudatában ki vagyok, hogy megszabjam a világ legmagasabban funkcionáló személyének, hogy mire használjon fel engem? Ki vagyok, hogy X és Y érték, a “józan realitás” hazug címszava alá sűrítsem az ő végtelen tervét?! ...

Szóval, ez nekem valami ilyesmit jelent. Amióta így gondolkodom, 180 fokban megfordult az életem egy sokkal jobb irányba... elég váratlan módon.

A többi keresztény társam vajon hogy viszonyulna ahhoz, ha ilyen “negatívnak” titulált szimbólumot kezdenék el hordani? (Ami egyébként nem is az.)



2019. okt. 30. 22:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
22%

Keresztényként nem tudom elfogadni a kereszt hordását sem.


Gal 3,13, mert "átkozott mindenki, aki fán függ".


Egyik legkegyetlenebb római kivégző eszköz, nem is kereszt volt hanem oszlop vagy T formájú. Ennyi erővel egy mini villamosszéket is lehetne medálként hordani.

2019. okt. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 szp72 ***** válasza:
85%

Sajnos vannak félreérthető szimbólumok sőt kifejezések. A gyerekekkel már nem lehet kimenni "homokozni", mert valaki mást ért alatta. A "meleg szívű apukák" is kerülendő kifejezés.


A fordított kereszt hordozása nagyon félreérthető, de ha van erőd harcba szállni ezért a szimbólumért az becsülendő. Ha hajlandó vagy mindenkinek magyarázkodni. Tudjátok én nem vagyok sátánista csak Szent Péter tisztelő.

2019. okt. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
88%
Rákeresve, hogy "St Peter medallion", több teljesen egyértelműen rá utaló medál is van, ezzel kevesebb gondod lenne. De egyébként tényleg becsülendő, ha vissza akarod állítani egy mások által kisajátított jelkép eredeti jelentését, csak valószínűleg szélmalomharc.
2019. okt. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
80%

"Itt nem tagadásról van szó, hanem arról, amit Isten a szavában nem fektetett le. De mindenki tegyen úgy ahogy jónak látja, a Biblia a mérvadó."


Jehova tanúja!


Ez nagyon szépen hangzik tőled, csak kár, hogy alaptalan állítás.


Sok vitát, beszélgetést végigcsináltam már veletek, ez alapján számomra biztossá vált, hogy titeket nem az érdekel, hogy maga a Biblia mit mondd, hanem inkább az, hogy a szervezeted hogyan értelmezi azt.


Talán egyetlen eset volt, Edgár esetében, amikor őszintébb érdeklődést tapasztaltam talán krisztológiai kérdésekben a közelmúltban. Másként mindig ezt a sablonos, dogmatikus választ adjátok, ami igazából nem tükrözi a valóságot.

2019. nov. 1. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Lux morulus ***** válasza:
59%
Hidd csak azt, hogy a fordított kereszt Péter batyóé. Ti úgy is mindenről azt hiszitek, hogy a tiétek.
2019. nov. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!