Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy érhetem el, hogy az...

Hogy érhetem el, hogy az Egyház tagja legyek leszbikusként? 18/L

Figyelt kérdés
Most kezdtem az egyetemet és bekerültem egy nagyon jó egyetemi közösségébe keresztény fiatalok közé. Jól érzem magam köztük, Istenben is hiszek, szóval minden rendben lenne, azt az "apróságot" leszámítva, hogy még nem említettem nekik, hogy leszbikus vagyok.

2019. nov. 2. 09:05
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
32%

2#, a nyíltan kiélés is krisztusi elv. Önmegvalósításban, önmanifesztációban van.


Rajtuk áll. Ha igaz, jó kapcsolatokat akarsz, mond meg, ha nem elfogadóak, morálisan nem ők azok, akikkel lenned érdemes.

2019. nov. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
100%

Isten minden embert meghívott az üdvösségre és ezért mindenkinek egy egyéni hivatása van, amiben az Isten -és emberszeretet parancsát gyakorolhatja itt a földön.

Ha te valóban leszbikus vagy és nem csak valami átmeneti kiváncsiság van benned, akkor téged Isten nyilvánvalóan nem a házasság szentségére és a családalapításra hív. De egyedülállóként is nagyon értékes dolgokat tehetsz. Javaslom hogy maradj ebben a közösségben és találd meg a hivatásodat ezen a pályán, amit az egyetem alatt elkezdtél.

2019. nov. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
0%

Úgy érheted el, hogy az Egyház tagja legyél, ha ebből a bűnből megtérsz, mert lehet nem tudod, de a leszbikusság az Isten szemében bűn.

Ha pedig tudva és akarva teszed ezt (nem csak butaságból) akkor természetesen nem lehetsz az Egyház tagja addig amíg meg nem változtatod a gondolkodási módodat!

2019. nov. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
18%
Nálunk elfogadottak a melegek,leszbikusak,ha tényleg azok és nem csak állitsák magukról mert az most divat.
2019. nov. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
34%

"Jól érzem magam köztük, Istenben is hiszek, szóval minden rendben lenne..."


Ne haragudj nem sértésből írom ezt, de ebből a mondatrészből az jött le nekem, hogy te csak a jó társaság miatt szeretnél "keresztény lenni" nem pedig azért mert Istennek szeretnéd adni az életed. Én azt gondolom, hogy ha valóban átadtad volna az életed Jézusnak, ahogy megvan írva, akkor ezt a dolgot IS Jézus keresztje alá letetted volna és elfogadod, hogy soha nem leszel házas, mert leszbikus vagy. Persze erről a pásztornak is kéne tanítás tartani, szóval ha nem is mondta el ez nem csak a te hibád.

A tisztaságra való törekedés nálad is része kell hogy legyen az életedben, mivel azok a dolgok eltávolítanak Istentől magyarán: bűn. Röviden összefoglalva önmegtartóztató életet kell élned, mivel nálunk keresztényeknél a Biblia szerint csak házasságban van helye a szexuális életnek és csak is a házastárssal. (Bibliát az szoktad olvasni, ugye?)


Ha pedig tényleg a társaság és jó hangulat miatt jársz gyülekezetbe és "vagy hívő", akkor úgyis megunod egyszer és tovább állsz. Így a kérdésre válaszolni felesleges.

2019. nov. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim válasza:
0%

Ahol Isten van, ott Lucifer 666 is fellelhető! :)


Amen!

2019. nov. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
78%
Bárki lehet egy keresztény közösség tagja. Nincs tesztírás, nincs fogadalomtétel, nem kell nyíltan megvallani a bűnőket, nem kell megkeresztelkedni, még hinni sem kőtelező hozzá. Ha ők elfogadnak így ahogy vagy, miért számítana hogy leszbikus vagy? Még csak nem is bűn. De ha élnél szexuális életet házasságon kívül, az sem konkrétan a tagokra tartozna. Vannak elváltak, vannak akik félre lépnek, vagy nem vállalták a gyereket, szerintem ezeket senki nem kezdi el meggyóni a közösségben egy vidám délutánon. Beszéld meg inkább az ottani pappal ha téged ez zavar, de ahhoz hogy tag legyél nem kell bűntelennek lenned, a keresztények felé annyi az elvárás hogy törekedjenek a jóra. A befogadásos dolog meg megint más, ahhoz meg kell ismerned az egyházi tanításokat.
2019. nov. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
72%

Lehet, hogy vannak itt olyan válaszok, amelyek elvennék a kedvedet... ne hagyd! Mindenki bűnös, és jól mondja az előző, nem az az elvárás a keresztények felé, hogy bűntelenek legyenek, hanem az, hogy törekedjenek a jóra. Bűntelen lenni senki sem tud, és mindenki hordoz valamilyen keresztet. Ennyi erővel akkor senki se legyen keresztény...

Egy evangélikus

2019. nov. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
13%

Szia!


A Biblia útmutatásai a mérvadóak, ebben a dologban, Isten nem fogadja el ezt az életmódot és van belőle szabadulás!!!

2019. nov. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
14%
Semmi közük hozzá. Amúgy ha a pap csinálhatja kisfiúkkal, kislányokkal, te lehetsz leszbikus. Ők se mondják el másoknak.
2019. nov. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!