Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy érhetem el, hogy az...

Hogy érhetem el, hogy az Egyház tagja legyek leszbikusként? 18/L

Figyelt kérdés
Most kezdtem az egyetemet és bekerültem egy nagyon jó egyetemi közösségébe keresztény fiatalok közé. Jól érzem magam köztük, Istenben is hiszek, szóval minden rendben lenne, azt az "apróságot" leszámítva, hogy még nem említettem nekik, hogy leszbikus vagyok.

2019. nov. 2. 09:05
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
83%

Ismertem olyan keresztény közösséget, ahol azt mondták volna, hogy habár a Biblia egyértelmű, te "nagylány vagy már", ők elfogadnak így is, mivel másban meg ők nem tökéletesek. És nem pedzegetik a témát.


Viszont ez a kivétel. Pláne egy "buzgó" közösségben (amikre nagyobb eséllyel is találsz rá, tekintve hogy buzgók) kihívásnak fogják tekinteni, hogy "meggyógyulj". De attól még szeretni fognak.


Azok a közösségek, ahol utálnának, zárt közösségek. Nem is szívesen csatlakozna oda valaki, aki újoncként szeretetet nem kap, csak b@@@szogatást.

2019. nov. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem csapj fel apácának és minden kívánságod teljesül.
2019. nov. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:

"Úgy érheted el, hogy az Egyház tagja legyél, ha ebből a bűnből megtérsz, mert lehet nem tudod, de a leszbikusság az Isten szemében bűn."


Ebből hogy lehetne megtérni? Ha neked azt mondanák, hogy mától nem lehetsz szerelmes, képes lennél rá?

2019. nov. 2. 18:42
 24/43 A kérdező kommentje:
Az egyetemi közösségünk elég összetett, vannak mindenféle evangéliumi gyülekezetből meg nagyegyházakból is. Vannak nálunk metodisták, baptisták, katolikusok, reformátusok, ...
2019. nov. 2. 18:46
 25/43 anonim ***** válasza:

De most ki akarsz állni egy vasárnap prédikáció után a szószékhez, és közölni mindenkivel?

Akivel jóban vagy, és úgy érzed, elmondod, akivel nem, annak nem. Majd megtudja a többiektől.

2019. nov. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 jdfGabrella ***** válasza:
23%
Vissza szeretnék térni a kereszténységhez.
2019. nov. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
58%

[link]

[link]

Meg ha gondolod, kölcsönadom ezt a könyvet: [link]


Én speciel egyháztól mindig csak kirekesztést és elítélést kaptam. Mindenhol lesznek olyanok, akik emiatt elkezdenek prédikálni. Szóval simán csak nem mondanám el. Az egyház amúgy sem egyenlő Istennel

2019. nov. 3. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
77%
Köszönöm a lepontozást, csak gondoltam segítek ne legyél ilyen elvakult, de úgy látom itt mindenki vallási fanatikus. Pedig Isten, ha lenne elfogadná, hogy szívesebben nyalsz puncit. Lehet az ilyenért a pokolban kötök ki, na mindegy ott több az ismerős.
2019. nov. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
#28 Ezek szerint tied a #20-as válasz, és azt gondolod a vallási fanatikusok pontoztak le. :D Kb. a szexuális erőszakhoz és a pedofíliához hasonló bűnnek kategorizáltad be a puncinyalást, és el sem jut az agyadig, hogy ez a leszbikusokra sértőbb mint a vallásosakra. Ahhoz sem kell fanatikusnak lenni, hogy a téves infóidat lepontozzák, hiszen sehol nem mondták, hogy szabad lenne papoknak vagy bárkinek másokat bántalmazni. Különben meg ez itt az a hely, ahol az is pontoz aki nem válaszol, azért mert érzèkeny vagy a kritikára még nem kell ítélkezned meg általánosítgatnod, csak fogadd el, hogy az a válaszod haszontalan és téves. De nézd meg, a régi poénokra még mindig sokan vevők, fel is lettél pontozva.
2019. nov. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
75%

"Ebből hogy lehetne megtérni? Ha neked azt mondanák, hogy mától nem lehetsz szerelmes, képes lennél rá?"


Ebből ne akarj megtérni vagy meggyógyulni, nem is tudnál, ne is figyelj azokra akik ezzel jönnek, azok az emberek nem értik, hogy a homoszexualitás nem választás kérdése.


Egyébként ha valódi hithű keresztények akkor elfogadnak így is.

2019. nov. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!