Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúihoz szól a kérdése...

Jehova tanúihoz szól a kérdésem! Igazságos ez Istentől?

Figyelt kérdés
Jehova tanúi azt vallják,hogy ez az egész hepaj itt a Földön a sok szenvedéssel meg mindennel együtt egy "bizonyítási időszak" (hű de magyartalan volt),merthogy a lázadást több milliárd angyal nézte és be kell bizonyosodjon előttük,hogy a Sátán hazudik. Na itt álljunk meg egy rövid felháborodásra: miért kellene az angyaloknak bizonyítani? Talán "Jehova" közvetlen közelében nem tudják,kinek higgyenek? Talán kételkednek? Megengedi Isten a kételyt az angyalokban egyáltalán? Csak mert a démonoknak is elvileg a kétely volt a bűne és ők azonnal ki lettek hajítva mindenféle bizonyítás nélkül. Szóval a kérdésem,ez nem kőkemény szelektálás? Ha a megmaradt angyaloknak kijár,hogy bizonyságot nyerjenek,az a lázadó,szintúgy kételkedő bandának miért nem járt? Tudom,jelentéktelennek tűnik a kérdésem,de számomra fontos lenne,hogy ez alapján milyen képet kapok Istenről,akit elviekben imádnom kellene. Ha már a kezdetben az angyaloknál pofa szerint szelektált (ennek bizonyítok,annak nem),akkor mit várhatunk tőle mi?

2019. nov. 10. 20:43
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

/igaz én nem vagyok jehovista válaszoló de SAJNOS van kötődés vér szerinti családon belül/


én úgy tudom, hogy az ÖSSZES bukott angyalnak kivétel nélkül csak 1 bűne volt, ez pedig az, hogy az EMBEREK PÁRTJÁRA ÁLLTAK az ószövetségi uralkodóval SZEMBEN.


"aztán nekik is elborult az agyuk mint a tisztességes de bepörgött részeg embernek az uralkodó igazságtalansága, önzősége miatt és elnrult aggyal az ember ellen is fordultak elment eszükkel mint sátán"


minden emberekre szenvedés kiváltó ok, az ószövetségi EGYEDURALKODÓ PARANCSNOK diktátor emberek AKARATÁT NEM FIGYELEMBE VEVŐ tette volt.


gonoszt csinált seregestól tisztességes angyalokból!


nem egy nagy dicsőség véletlenül sem !


a bibliát emberek irkálgatták és össze vissza így igazából semmi jelentősége sincs az egésznek,

CSAK ANNAK VAN HOGY MI EMBEREK MA, HOLNAP,JÖVŐBEN MIT TESZÜNK ! mert csak ez határozza meg a jövőnket és nem egy diktátor!

2019. nov. 11. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:

kedves 4 es.


" "Haragszom Istenre, mert elvette a gyermekemet, a férjemet, stb. S már is az elfordulás felé megtette az első lépést.


Az ilyen vallásokban felhasznált tanítások inkább taszítják az embert Istentől, mint vonzó lenne."


ez teljesen JOGOS AKI ELFORDUL annak igaza van! mert ne a teremtőtöl fordul el,

hanem EGY KÉPMUTATÓTÓL!


akinek TELJES HATALMÁBAN ÁLL HOGY CSAK IS KIZÁRÓLAG JÓ DOLGOK TÖRTÉNJENEK AZ EMBEREKKEL ÉS MINDENKIVEL A VILÁG MINDENSÉGEBEN , és NEM EZT TESZI,

AZ EGY zéró !!!! az egy szar alak a világegyetemben akár mekkora hatalma is van!


ilyen szar alak NEM a világmindenség teremtője !


az egy szélhámos mint az ószövetség gyilkosa a nagy hatalmú szörnye a jehova nevű kislány!

de ismétlem ez a szörny nem a világmindenség teremtője !


őt is emberi szavakkal kifejezve "felfogják kötni" törvény előtt ! ez 1000%

mert a világmindenségen egyensúly van mert csak így marad fenn örökre és az Ószövetségi csavargó gyilkos az igen igen kilendítette és kilendíti az egyensúlyt.


én ebben hiszek.

2019. nov. 11. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
0%

Szabad akaratod van, ezért azt gondolsz, érzel, ami jónak látszik a saját szemedben.

Valóban mély érzések és kötődések füzik az embert a rokonaihoz, családjához, hiszen Isten ajándéka az, hogy családok jönnek létre a születéssel, amit Tőle kaptunk, hogy utódaink lehessenek.

(Efézus 3:15) . . .neki köszönheti nevét minden család az égben és a földön . . .

Tudom, hogy ezek mély érzelmekkel párosulnak, hiszen ki az aki nem szereti a hozzátartozóit? Ezért tudom, és megértem az érzéseidet.

Viszont ezeket Isten ajándékba adta, amit el is vehet, ha nem megfelelően van működésben. S ez a gondolat sokakban ellenszenvet válthat ki.

DE gondolj bele Isten szemszögéből is a helyzetre.

Ha valahol valami meghibásodik és nem működik, akkor a hibás alkatrészt eltávolitják, hogy ne gátolja a jó működést.

Istennek joga van megvonni az ajándékot, ha az felboritja a helyes életet és rendet a világegyetemben.

Fájdalmas és szomorú kimondani, de ha valami nem működik, akkor azzal, hogy kötődünk hozzá, még nem lesz működőképes, mert elromlott, és nem maradhat úgy ahogy van. Isten kioperálja azt, ami akadályozza a szépet, és a helyes folyását a szép életnek.

Erre igy kell gondolni, mert az életet Tőle kaptuk ajándékba, és nem azért, hogy elrontsunk vele mindent.

2019. nov. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:

kedves 13 as.


van egy iszonyatos nagy átverés .


a NAGY ÁTVERÉS az hogy, NEM LÉZETIK HALÁL! ezért feltámadás sincs!


az egész univerzum KEZDETEKTŐL FOGVA örökkön örökké EGY ÉS UGYANAZON ANYAGBÓL VAN a teremtővel egyetemben.


ugyan abból van a fa, kő, élőlények,A HALOTT, AZ ÉLŐ, levegő, hold, nap, bármelyik csillag, a kinti látszólag üres űr, akár az elképzelt lélek,...,

MINDEN!

MINDEN energia rezgés és különböző formákban.

ezért minden csak ÁTALAKULNI TUD MÁS FORMÁBA ÉS EZ VAN ÖRÖKKÖN ÖRÖKKÉ !

2019. nov. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
0%

"én úgy tudom, hogy az ÖSSZES bukott angyalnak kivétel nélkül csak 1 bűne volt, ez pedig az, hogy az EMBEREK PÁRTJÁRA ÁLLTAK az ószövetségi uralkodóval SZEMBEN."

Nem jól tudod.

Nem az emberek pártjára áltak, hanem az első Lázadóhoz, Sátánhoz csatlakoztak. Az angyalok akik nem voltak megelégedve az életben kapott helyükkel és kiváltságaikkal, ellene szegültek az életadójuknak. Hogy Sátán mivel tudta ezeket az angyalokat meggyőzni, azt nem tudjuk nem iratta le nekünk, és biztos hogy jó is igy. A tudás felelősséggel jár.

Ezért Isten annyit csepegtet nekünk, ami szükséges. Egyszerre nem zúditja ránk a tudás szomjunkra való kielégitést, mert nem tudnánk felfogni, elhordozni, idő kell annak megértéséhez.

(János 16:12) 12 Sok mondanivalóm van még nektek, de most még nem értenétek meg.

Ezért is van, hogy a Bibliában mindig folyamatosan kiegésziti a tervét, és tájékoztat a szándékának a folytatásáról.

"Ószövetségi uralkodó"

Jézus Atyjáról van szó, Ő az életadója a megváltónak is.

Más világegyetemi uralkodó nincs, Jézus az Ő szándékát teljesitette be.

Azért tűnik "kegyetlen zsarnoknak", mert a tervét, hogy a megváltást, és az igéreteit emberek ne akadályozzák, voltak olyan itéletek, amik emberéleteket követeltek jogosan. Isten soha nem gyilkolászot előzetes bejelenés és figyelmeztetés nélkül, valamint meghatározta, hogy kik vehetnek részt ebben, és hol kell a "háborúnak" lefolynia.

Jézus megszületésével, és a feladatának elvégzésével pedig már nincs szükség erre, ezért látszik úgy, mint ha "két uralkodóról" lenne szó.

Istentől nem fogadod el, emberektől igen?

Ettől eltérnek az emberek halálra itélés módjai.

Még is "elfogadják" az emberek, hgy elveszitik a szeretteiket az emberi ötletek, és háborúk hatására.

Gondolj bele, hány ember vesztette el az emberi uralkodók egyéni akaratának megvalósitása miatt a családtagjait.

S ezek, nem Isten szándékának megvalósitására történtek.

S micsoda brutalitással, kinzásokkal, megcsonkitásokkal jártak.

Isten nem tesz ilyet, csak megvonja az élethez való jogot. Az uralkodók, politikusok, ma is Emberek életét teszik tönkre, családokat, gyermekeket taszitanak mély szegénységbe, halálba, háború nélkül, miközben a saját vagyonukat gyarapitják.

Az emberek bár némely alkalommal ezért tüntetnek, lázadnak, még sem tudják megváltoztatni az uralkodó szándékát. Pedig többen vannak.

Az emberek, még is szavaznak az emberekre, Isten messiási királysága helyett.

Vajon miért? Hiszen bebizonyosodott, hogy egyetlen emberi kormányzat, és annak formálya sem hozott minden embernek jólétet, életet, és megelégedettséget.

Elmondásod alapján szerinted valóban az emberi kormányzatok jobbak valóban, Isten uralkodásánál?

(Prédikátor 8:9) . . .ember uralkodik emberen a saját kárára. . .

Ezt a megállapitást egy igazán Bölcs király Salamon jelentette ki.

2019. nov. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
0%

"NEM LÉZETIK HALÁL!"


Sajnálom hogy igy gondolod. Azonban ami nem marad meg annak ami, az megszűnik, és ez a halál fogalmát jelenti.

Vajon az embernek miért fáj még is ha valaki meghal, vagy ha szembesül azzal, hogy bizony véget ér az élete? Pedig meghosszabitaná ha módjában álna.

Sajnos az átverés az, hogy Isten nem annak tervezte, és hozta létre, aminek Te állitottad be. Minden dologgal szándéka volt, és van. Ezért az emberi, és az égi családját azért hozta létre, hogy gyönyörködjön maga is az életben és az élők is élvezzék azt a megfelelő módon.


Akkor Jézus hazudott volna?

(Példabeszédek 8:30, 31) 30 akkor mellette voltam mint mestermunkás, bennem gyönyörködött nap mint nap, én pedig mindig vidám voltam őelőtte. 31 Örömömet leltem a földjében, mely lakható, és különösen az embereket szerettem.

Jézus szavai ezek, amikor arról beszél, hogy az Atyjával közösen alkották meg Pl az embereket is, egy célnak.

S nem azért hogy az átalakuljon.

2019. nov. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

"Tudom, hogy ezek mély érzelmekkel párosulnak, hiszen ki az aki nem szereti a hozzátartozóit? Ezért tudom, és megértem az érzéseidet.


Viszont ezeket Isten ajándékba adta, amit el is vehet, ha nem megfelelően van működésben. S ez a gondolat sokakban ellenszenvet válthat ki."


Hát ez a tárgyilagosság pont nem azt mutatja,hogy megértenéd. Egyáltalán emberekről beszélsz? Férjem adott ajándékba a tesójának egy playstation-t és visszavette,mert gond volt vele és nem működött. Szerinted Isten így viselkedik egy emberi lénnyel? "Hopp,ez elromlott,visszaveszem a csomagot"? Ahogy írtam,még mindig emberségesebb hozzáállás az angyalkázós baromság,mint ez. Amúgy azt észrevetted,hogy tulajdonképpen te is ugyanazt mondod,csak angyal nélkül? "Az Istennek szüksége volt mégegy angyalkára" vs. "Az Isten visszavette az ajándékát". Ugyan az.

2019. nov. 11. 10:48
 18/33 anonim ***** válasza:

kedves 25,16 os.


"Nem az emberek pártjára áltak, hanem az első Lázadóhoz, Sátánhoz csatlakoztak. "


sajnos Te tudod rosszul!


Sátán az ember pártjára állt mert a TUDÁST megakarta osztani az emberrel!

a tudás az HATALOM!

TEHÁT SÁTÁN EREDETILEG EGYÉRTELMŰEN EMBER PÁRTI VOLT!


és a többi földre került angyalt is rosszul tudod, ember pártiak voltak! pl.


mert pl a TÜZET IS AZ EMBERNEK ADTA ODA "propmétheusz" mert a fővezér ÖNZŐ MÓDON kisajátította és nem akarta az embert azzal is okosabbá tenni hogy emberek kezébe kerüljön.


"az Atyjával közösen alkották meg Pl az embereket is, egy célnak.

S nem azért hogy az átalakuljon." - ez egy kitalált fikció csak de nem a valóság.


az átalakulás a mozgás a változás "AZ MAGA AZ ÉLET".


nézz utána a fizikában hogy jelenleg mi a legkisebb jelenlegi egység amit az ember már eddig megismert. az is rezgés változás.. energia! MINDEN ABBÓL VAN ÉS MINDANNYIAN EGGYEK VAGYUNK A VILÁGEGYETEMBEN az élő és élettelen anyagokkal közösen a teremtővel is és a bibliai sátánnal is.

EZÉRT NINCS HALÁL csak folyamatos változás.

2019. nov. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 KZitus ***** válasza:
38%

Szervusz kedves RachelWarner


Jó, hogy már másodszor is foglalkoztat ez a(hasonló) kérdés. Ne hagyd abba a kutatást-keresést, mindaddig, ameddig kielégítő, és számodra is megnyugtató választ nem találsz rá! Valamikor szinte teljesen hasonló módon foglalkoztatott engem is ez a kérdés, mert nagyon, nagyon igazságtalannak találtam ezt a helyzetet, amibe kerültünk MÁSOK bűne miatt. Mit érdekelt engem Sátán és Ádám bűne, amikor a gyermekem súlyosan beteg volt??? Azt éreztem igazságtalanul szenved a gyermekem, és miatta én is. Mert a bűnnek az a lényege, hogy rengeteget szenvedünk a bűn következménye miatt - amelyhez nekünk semmi közünk!! De a Bibliából megtudtam, hogy egyáltalán nem értettem mi is a helyzet ezzel.

Én ugyan megpróbálok válaszolni a kérdéseidre, de mivel nem ismered(bocsáss meg) a Teremtődet, ezért nem biztos az, hogy elfogadható lesz számodra az, amit írok. Akkor értenéd meg a miérteket, ha megfogadnád Krisztus tanítását, amelyet a János 17:3-ban mond neked is.

1 mondatod- Képzeld el, ott vagy az angyalok milliárdjai között, és végignézed, ahogyan Isten megteremti a földet, és minden természeti, fizikai törvényt, körülményt ami ahhoz szükséges, hogy az ember élvezze az életet a földön végtelen hosszú kilátással, hiszen Isten olyan feladatot adott az embernek, amely sok ezer évet vehet igénybe. Minden teremtési nap utan hallják az angyelok Isten elégedettségét, mert MINDENT tökéletesen teremtett meg. Megteremti az embert! Elmondja neki, mi a "házirend", amit ha megtart, élvezheti a döldi életet. (egészen bizonyos, az angyaloknak is elmonta Isten a "mennyei" házirendet, erről nem tudhatunk, csak következtethetünk erre). Vagyis széles az ember szabadságának határa, de nem végtelen! Azt kellett ebből megérteniük, hogy a jólétük, a boldogságuk addigtart, amedddig engedelmesek a Teremtőjüknek. Én (tökéletlen)emberi szemszögből jogosnak tartom ezt, hiszen még a lélegzetünk is az Alkotónktól függ, vagyis az életünk! Joga van megmondania nekünk(és ő tudja ezt mint Teremtő a legjobban), mi az ami kárunkra van, és mi az, ami nem! (Ezzel mi szülők is hasonlóan vagyunk a gyermekeinkkel)

És ekkor képbe jön egyetlen angyal, akiről azt írja a Biblia, hogy "oltalmazó kerub"(ami azt is jelentheti, az emberek szolgálatára, "oltalmazására" adta Isten) rangban állt, és valami olyasmit tesz, ami szembe megy az eddigi reddel! A teremtője ellen támad, hazugnak nevezi Őt!!

Felmerülhetett az angyalokban akár az a kérdés is ami benned, hogy Isten valamit nem tökéletesen teremtett meg! De ez nem így van! És időre volt szükség, hogy ez mind az angyalok, mind az emberek előtt nyílvánvalóvá váljon.

De Sátán az elmúlt több mint 6 ezer évben ÁLLANDÓAN hazugságokkal vádolja Jehovát, sajnos sikerrel :-(

Viszont Jehova a 1Mózes 3:15-ben tett ígéretéhez hűen nem azzal foglalkozik, hogy védekezzen a vádak alól, inkább folyamatosan az emberiség megmentésén dolgozik szüntelenül. Ha olvasod az evangéliumokat Krisztust is állandóan vádolta Sátán a földi szolgáit felhasználva, de Ő az Atyjához hasonlóan a tetteivel, életével igazolta azt, hogy Sátán hazug.

Azóta már az angyalok is láthatták, felismerhették mennyire kárára van mind az angyaloknak, mind az embereknek, ha szembe szegülnek Alkotójukkal, hiszen végül a teljes megsemmisülést jelenti ez majd a számukra. Viszont az Isten törvényeihez, alaapelveihez való ragaszkodás már most sokkal minőségesebbé, élvezetesebbé, békésebbé teszi az életünket, és a halál Ádámék óta csak egy állapot, ahonnan Krisztus viszaszólítja majd az embereket, egészen a hűséges Ábelig. Tehát Sátán nem tud az embernek tartósan ártani, vagyis elszakítani a Teremtőjétől mindaddig, ameddig az ragaszkodik Alkotójához.

Most abba kell hagynom. de ha érdekel, reflektálok a többi felvetésedre is...

2019. nov. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

"17

""Az Istennek szüksége volt mégegy angyalkára" vs. "Az Isten visszavette az ajándékát". Ugyan az.


Nem nem, nem ugyan az. Mert ha valakit megfoszt az ajándéktól, ami a jelen esetben az élet, akkor a személy semmilyen más formában nem létezik.

A helytelenséget cselekvő az élet lehetőségétől fosztatik meg.


Az élet ajándék, és a méltatlanoknak semmilyen formályát nem biztositja ebben a Teremtő.

A büntetés, az élet megvonása, Sátán és a Démonai, ugyan igy fognak bűnhődni, semmilyen formában nem élhetnek tovább, amikor megbünteti Őket.

2019. nov. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!