Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek hogy ne legyenek...

Mit tegyek hogy ne legyenek ilyen gondolataim?

Figyelt kérdés
Keresztény vagyok, de sokszor vannak olyan gondolataim amik nem éppen jó keresztényre vallanak. Például láttam egy csávót akin egy olyan feliratos póló volt hogy ,,vallás, mert gondolkodni túl nehéz" és azt éreztem, hogy arcon akarom fejelni, pedig tudom hogy nem szabad ilyenre gondolni, az erőszak nem megoldás, természetesen nem is csináltam semmit de már az is baj hogy egyáltalán eszembe jutott.
2019. nov. 11. 12:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Na és nehéz vagy könnyű gondolkodni?
2019. nov. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Milyen gondolataid szoktak még lenni? Akaratlanul jönnek, és nem tudod őket kiverni a fejedből?

Először is: az, hogy eszedbe jut valami rossz vagy nem oda illő, az nem bűn, nem tehetsz róla. Ha vannak is ilyen gondolataid, engedd el őket! Ne rágódj rajtuk, ne legyen miattuk bűntudatod, úgyse fogsz ilyeneket megtenni.

Gond akkor van, ha nem vagy képes csak úgy lapozni, hanem akaratlanul is leragadsz egy-egy ilyen gondolatnál.

2019. nov. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Az, hogy eszedbe jutott, az még csak a kísértés, erről nem tehetsz, ez nem akaratlagos (nem bűn)!

Ha erről elkezdesz gondolkodni, tervezgetni, ahogy már többen is írták, akkor az már akaratlagos, ekkor kezdenél el igent mondani a kísértésre, ott kezdődne a bűn (gondolati bűn).

Kísértés Jézust is érte, pl. eszébe jutott, hogy ha leugrik a templom párkányáról, bebizonyíthatná, hogy Ő Isten fia.

2019. nov. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
#13 már megbocsáss, de nem Jézusnak jutott ez eszébe, hanem a Sátánnak...
2019. nov. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, látom itt majdnem mindenki fel akarja menteni a lelkiismeretedet, ami JELZETT neked... Valaki írta korábban, hogy segít, ha megpróbálod megérteni a másik embert - mármint nem elfogadni (tolerancia), hanem megérteni, hogy miben van, miért gondolja így, hogyan látja ezt a dolgot Isten. Ha mi magunk nem gondolunk túl sokat magunkról, vagy mincs vmi elittudatunk, akkor tisztában vagyunk azzal, hogy "Isten kegyelméből vagyok, ami vagyok", nélküle én is ugyanolyan sötétségben lennénk, mint az, aki ilyen pólót hord. De ha Isten szeretete tölti be a szívem, mert újjászülettem és az életem az Övé, akkor nekem arra kell figyelnem, hogy Ő hogyan látja azt az embert és hogyan viszonyul hozzá, s hogyan akarja hogy én magam is lássam és viszonyuljak hozzá (ugyanúgy, ahogyan Ő!). Isten szeretet, s Ő az Ő szeretetével betölti a szívünket, s átformálja a gondolkodásunkat, ha engedjük Neki...
2019. nov. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!