Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus és Isten tényleg ezt...

Jézus és Isten tényleg ezt akarja?

Figyelt kérdés

Mostanában több olyan történet jött velem szembe, amelyben keresztény szülők ráerőltetik radikális vallási nézeteiket a gyerekeikre, és természetesen mélységes előítélettel viseltetnek azok iránt, akik nem úgy viselkednek, ahogyan azt ők helyesnek gondolják (és ezt persze a Bibliában leírtakkal támasztják alá). A gyerekekre való ráerőltetéssel pedig lelki terror és fizikai bántalmazás is jár (nagyon sokszor).

Én ezt képtelen vagyok befogadni. Nem vagyok vallásos, de a fejemben létező Isten és Jézus nem olyan, aki elvárja bárkitől, hogy megfosszon mást a személyiségétől, hogy bántalmazzon, bántson, csak hogy elérjen valamit... Az ilyen emberek tényleg azt gondolják, hogy jót tesznek? Hogy gondolhatják, hogy ez beletartozhat a "jó" fogalmába? Bántani, elítélni, kirekeszteni, gyűlölni - ez hogyan is tartozhatna a jóhoz, Istenhez, Jézushoz? Vagy bármihez, amire azt mondjuk, hogy a jót képviseli.

Nyomaszt és felháborít, hogy ez létezik, és hogy vannak emberek, akik "Isten szavával" takaróznak és tesznek tönkre lelkeket és életeket. És nem értem, hogyan és miért lehetséges ez.

Aki keresztény, az tényleg csak ilyen lehet?


2019. nov. 12. 14:56
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A szülő mesél Istenről:


Engedjétek hozzám


13 Ekkor kisgyermekeket vittek hozzá, hogy megérintse őket, a tanítványok azonban rájuk szóltak.


14 Amikor ezt Jézus észrevette, megharagudott, és így szólt hozzájuk: "Engedjétek hozzám jönni a kisgyermekeket, és ne tiltsátok el tőlem őket, mert ilyeneké az Isten országa.


15 Bizony, mondom néktek: aki nem úgy fogadja az Isten országát, mint egy kisgyermek, semmiképpen sem megy be abba."


16 Ekkor átölelte és kezét rájuk téve megáldotta őket.

2019. nov. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Érdemes odafigyelni! "engedjétek hozzám jönni"! Így szól az ige, Jézuzs szava! Nincs szó vallásos erőszakról! Aki Jézushoz akar közeledni és általa Istent megismerni azt nem szabad gátolni. Viszont kierőszakolni sem lehet, mert azzal csak ellenszenvet és utálatot lehet kieszközölni!
2019. nov. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!