Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény szemmel nézve...

Keresztény szemmel nézve mennyire helyes olyan laboratóriumban dolgozni ahol mesterséges megtermékenyítéssel kapcsolatos vizsgálatokat is végeznek?

Figyelt kérdés
Nem vagyok a mesterséges megtermékenyítés híve,az egyház álláspontját támogatom. A laboratóriumi munka tetszene,de azzal ha elvégzem az analízist úgy érzem nem teszek rosszat.Mivel nincs magas szakképesítésem lehet ezt nem is végeznek csak az általános analíziseket.A munka területén meg sajnos nem válogathatok,a jelenlegi munkahelyemnel ez jobb minden szempontból.

2019. nov. 15. 20:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ez baj lenne. A Biblia is ír olyan eseteket, amikor meddőség miatt más embertől jön a baba.
2019. nov. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Inkább ne csináld, mindenki jobban jár vele. A magadfajta inkább álljon ki az utcára az őrtornyot árulni.
2019. nov. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyok Jehova!
2019. nov. 15. 20:29
 4/12 Alain Delon ***** válasza:
74%
Annyi mesterséges dologgal van dolgod az életben, hogy ezen felesleges hisztizni.
2019. nov. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Az Úr azt mondta: szaporodjatok és sokasodjatok. Nem tett megkötéseket. Az egyháznak ne higgy, ők ezen a területen dilettánsok.
2019. nov. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem az sokkal jobban érdekel, hogy mi lesz azzal sok életre hívott emberrel a fagyóban.
2019. nov. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A mesterséges megtermékenyítéssel nem az a probléma, hogy új élet születik belőle, ez nagyon jó dolog. Hanem az, hogy mennyi életet dobnak el, mennyit fojtanak el pár napos korban. Ha a munkád életek kioltásával jár, akkor keresztény szempontból mindenképpen helytelen dolog ezt végezned. Ha nem jár ilyesmivel, akkor szerintem nincs olyan nagy gond vele.
2019. nov. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 hollófernyiges ***** válasza:
51%

"mennyi életet dobnak el, mennyit fojtanak el pár napos korban"


A spontán abortuszok aránya kb 50%, vagyis Isten a megtermékenyült petesejtek felét megöli.


[link]

2019. nov. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Spontán vetélésről hallottam, spontán abortuszról még nem. Te valami újat találtál ma fel.
2019. nov. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#8: Istennek ehhez joga van, nekünk nincs.
2019. nov. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!