Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tudjak megfelelni...

Hogyan tudjak megfelelni Istennek? Hogy juthatok a menyországba?

Figyelt kérdés
Kezdem az elejétől. 16 éves lány vagyok. Dzületésemtől fogva arra neveltek, hogy Isten létezik és a többi... Nem igazán foglalkoztam eddig ezzel, akarom mondani imátkozgattam,egész végig hittem hogy van, hogy látja mit csinálok. Pár hónapja jöttva fejembe hogy: oké elég. Ez nem mehet tovább, én tisztességes hívő ember akarok lenni, érezni akarom Isten szeretetét, az élet bármikor véget érhet, nem akarok a pokolra jutni még véletlenül se. Bevezettem , hogy minden nap imádkozok. Elismerem a bűneimet, hálát adok Istennek amiért mindig velem van és megkérem, hogy űzze el a gonoszt. Valamikor érzem ezt a szeretetet, valamikor nem. Valamit nem csinálok jól? Rosszul imádkozok? Utánna jártam néhány dolognak... az imának szívből kell jönnie... Megpróbáltam teljes lelkemből szívemből csak az úrra és az imára koncentrálni, hogy ne csak egy napi rutin legyen amit elmotyogok azt jólvan... Ugyanaz... Oké, akkor mindennap biblia olvasás hátha tud nekem valamit üzenni... Elvileg nem kéne ilyen stresszesen mennie ennek, de már ötletem sincs... Hogyan tudnék Isten szemében "megfelelő" lenni vagy hogyan legyek jó hívő? Hogyan tudnám rendezni a kapcsolatom Istennel?Mit kell tennem és mit nem? Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat. Nagyon sokat segítene.

2019. nov. 15. 23:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szia! Az jó dolog, ha nem elégszel meg a látszat kereszténységgel, és valami valóságosat akarsz. De kiérdemelni Isten szeretetét, a Vele való kapcsolatot nem lehet, sem "megvenni" imákkal, jó cselekedetekkel, érzésekkel. Isten szeretne körülölelni a szeretetével, jelenlétével, békéjével - arra vár, hogy meglágyítsd a szíved. Nem meghódítással jutunk Isten országába, hanem önátadással, megalázkodással. Nem kiérdemelni tudjuk az Ő elfigaását, hanem feladni az életünket, odaadni mindenestől Neki. Lemondani a irányításról, az uralkodásról, a birroklásról, a "mindent jól tudásról", a büszkeségről és önérzetről, és alázatosan, mint egy kisgyerek odamenni Hozzá és engedelmességet fogadni teljes szívből.


"Isten bennünk való gyönyörködését önmegadással lehet elfogadni, nem meghódítással kiérdemelni, mint jutalmat. Az első lépés az öröm felé egy segítségért való könyörgés, egy erkölcsi nyomor elismerése, egy belső szűkösség beismerése. Azok, akik megízlelik Isten jelenlétét, szellemi csődöt jelentettek és tisztában vannak a szellemi válságukkal... A zsebeik üresek. Választási lehetőségeik elvesztek. Régen abbahagyták az igazságszolgáltatás követelését; irgalomért könyörögnek."

2019. nov. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"Azok, akik megízlelik Isten jelenlétét, szellemi csődöt jelentettek és tisztában vannak a szellemi válságukkal."


Én érzem az isten jelenlétét de eszem ágában sincs kereszténynek lenni.

2019. nov. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 pelgrim ***** válasza:

“Hogyan tudjak megfelelni Istennek?”

Talán úgy, hogy megfelelsz magadnak, Istennek már most megfelelsz, úgy ahogy vagy, Ő a kezdettől veled, benned van mint egy vezérlő alapelv, a te lelkiismereted az Ő szava. Ne engedd meg senkinek hogy Isten szavát eltorzítsa benned.


„Hogy juthatok a menyországba?”

Erről tudnod kell, hogy a mennyország és a pokol, nem földrajzi helyek, hanem a tudat szélsőséges állapotai, melyekből már a jelen életünkben kaphatunk némi kóstolót. Az aki meghatottságból, vagy valamilyen más kiváltó okból önfeledt állapotba kerül, az pillanatnyilag a mennyekben van, vagy az aki öngyilkosságra szánja el magát, már a pokolban van, még mielőtt megtette volna. Ne aggódj, véletlenül nem kerülsz a pokolba.


„Valamit nem csinálok jól? Rosszul imádkozok?”

A helyes ima valójában egy hálás, bizalommal telt lelkiállapot, a bennünk lévő vezérlő isteni alapelv iránt, az isteni kilétünk iránt, nem szavak, szövegek halmaza. Természetesen helyén van ha megfogalmazunk magunknak egy ilyen lelkiállapotot, mint ahogy Jézus egy nagyszerű példát adott a „Mi Atyánk...” imával, de annál többre nincs szükség, mint ahogy írtad:

„az imának szívből kell jönnie...”

2019. nov. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 imakommandós ***** válasza:

Szia, ne érzéseket keress. :)

Azok úgy tudnak ingadozni mint a nádszál.

Isten beszédében és az igéreteiben higgyél.

Főleg az újszövetséget olvasd. Ha hallod a pásztor hangját és megcselekszed akkor az Ő juha vagy.

2019. nov. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 KZitus ***** válasza:

Szia

"Oké, akkor mindennap biblia olvasás hátha tud nekem valamit üzenni." - jó nyomon jársz, csak ehhez fogadd meg Isten útmutatóját, a Példabeszédek 2:1–7 verseiben:

"Fiam, ha megfogadod, amit mondok, és kincsként őrzöd a parancsaimat, mert odafigyelsz a bölcsességre, és tisztánlátásra készteted a szíved, továbbá ha értelemért kiáltasz, és tisztánlátásért emeled fel a szavad, ha folyton keresed ezeket, mint az ezüstöt, és folyton kutatsz utánuk, mint a rejtett kincsek után, akkor megérted, mit jelent mélységesen tisztelni Jehovát, és meg fogod ismerni Istent. Mert Jehova ad bölcsességet, a szájából ismeret és tisztánlátás származik. A becsületeseknek gyakorlati bölcsességet tartogat, és a feddhetetleneknek pajzs ő."

Hasonlóan hasznos a Zsoltárok1:1-3 versei is.

2019. nov. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 világvége1 ***** válasza:
Egy gonosz (bűnös) nem tud megfelelni Istennek. A jók mennek a mennybe.
2020. jún. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!