Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Irtózom a buta, tanulatlan...

Irtózom a buta, tanulatlan emberektől. Mit mond erről a Biblia?

Figyelt kérdés
Érdekel a témában igerész, könyv, cikk, bármi. Nagyon lelkiismeretes vagyok, próbálok nyitott lenni, megérteni a gyilkosokat, prostikat, és a többieket, akiket a többségi társadalom elítél. De a dologtalan, buta, tanulatlan emberektől ideges leszek. :( Tudom, hogy ez így nem oké, imádkozom, hogy változzon, de egyelőre eredménytelen. Udvarias és kedves vagyok velük is, ha van közös felület, csak hát én belül érzem, hogy mennyire lenézem őket. Tud valaki erről valami irományt?
2019. nov. 17. 09:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Példabeszédek könyve:10:13 Az eszesek ajkain bölcseség találtatik; a vessző pedig a bolond hátának való.
2019. nov. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Miből gondolod hogy okosabb vagy tőlük?
2019. nov. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
19%

Azt, hogy "Szeresd felebarátodat..."

Ha különbnek TARTOD magad másoknál. a hiúság bűnét követed el, ez a főbűnök egyike, tehát ne is számíts a Mennyországra!

2019. nov. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Tudok. 1. Egyrészt a keresztnél a föld lapos. "Mert nincs különbség, mindenki vétkezett, és híjával van Isten dicsőségének,..." (Róm 3:22-23) Te is ugyanannyira Isten kegyelmére vagy utalva, mint a szemedben legundorítóbb ember. Az udvariasságon kívül imádkozz értük, hogy hátha Isten megadja nekik a kinyilatkoztatás lelkét. Lehetetlen valakit lenézni, akiért imádkozol, mert az ima az illető oldalára állít téged, vagyis közösséget képez vele. És ez rendjén is van, mert minden ember ugyanabban a csónakban evez, ugyanis "Isten mindenkit egybezárt az engedetlenségbe, hogy mindenkin megkönyörüljön." (Róm 11:32)

2. A legtöbb ember nem kedves Isten szemében, vagyis Isten is negatív, rossz érzésket él át, amikor a legtöbb embert szemügyre veszi, vagy kapcsolatba kerül vele. Az egyik próféta is erről szól: "Minden igazságunk olyan, mint a szennyes ruha (tk. menstruációs rongy)". Az újszövetség idéz egy ószövetségi igét a Róm 3:9-18-ban. Nem írom ide, mert hosszú, de az egész Rómaiak 3. fejezet jó olvasmány lehet számodra. Ez a negatív megítélés az egész emberiségen abból adódik, hogy Isten a maga szentségét állítja mérceként az ember elé, és az alapján mond róla véleményt. Te viszont (hacsak nem vagy isten) tisztelettudóan és szelíden figyelmeztetheted az embertársadat, hogy legyen pl. szorgalmasabb, kutassa a bölcsességet és az értelmet, stb. Valószínű, legtöbben nemet fognak mondani a figyelmeztetésedre, de az már nem a te felelősséged.

3. Ha te a kevés kivétel vagy, és kedves vagy Isten előtt, ami lehetséges, hogy így van (bár a büszkeséggel, mint mindenkinek, neked is fel kell venni a mindennapi harcot) az is Isten ajándéka, és nem önmagadnak köszönheted. "Minden jó adomány és minden tökéletes ajándék onnan felülről, a világosság Atyjától száll alá, akiben nincs változás, sem fénynek és árnyéknak váltakozása." (Jak 1:17). Szóval, ha valami jobbat fedezel fel magadban, mint más emberben, akkor Istennel dicsekedj, ne magaddal.

üdv: Stefán

2019. nov. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 KZitus ***** válasza:
8%

Szia

Úgye felismered, hogy nem lettél szimpatikus a kérdéseddel? Mert hát ki a "buta", általában? Nagyon széles a skála a meghatározásra!

Ha magadhoz méred, akkor bizony magadat minősíted, gőgös vagy és nem sok együttérzés szorulhatott beléd. Csak gondolj Krisztusra! Szerinted ő, a tökéletes tudásával hogyan érezte magát a tökéletlen emberek között? Olvastál arról, hogy lenézte volna, vagy idegesítette volna a "kevésbé" tökéletes ember?Mit mond a Biblia?

Példabeszédek 16:23 "A bölcsnek a szíve éleslátást ad a szájának, és meggyőző erőt a szavainak."

Példabeszédek 22:17, 18 "Fordítsd ide füledet, és hallgasd a bölcsek szavait, hogy megismerhesd, amit tanítok neked, mert nagyon jó, ha ezeket mélyen magadban őrzöd, hogy mindig beszélhess róluk."

Máté 12:35 " A jó ember jó dolgokat mond, mivel jó dolgok vannak a szívében. A gonosz ember gonosz dolgokat mond, mivel gonosz dolgok vannak a szívében."

Szóval imádkozzál tovább, hogy változzál...elsősorban a gondolkodásodban.

2019. nov. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Nagyon gyenge önbecsülésem lenne, ha zavarna, hogy valakinek unszimpatikus vagyok, arc nélkül, a világhálón. Az igerészeket köszönöm, ha cikk még érkezne, annak is örülök.
2019. nov. 18. 15:30
 7/23 anonim ***** válasza:
Nekem nem szimpatikus vagy. Azért, mert felvállalsz olyat, amiről tudod, hogy helytelen, felismerted a hibád és imádkozol ezért. Ugyanakkor meg is tudlak érteni, engem is zavarnak azok az emberek, akik buták, primitívek és felnőtt ember létükre természetes egy olyan értékrend, világnézet, ami a társadalom által elfogadott alatt van. Példa: Van egy ismerősöm (nő), aki azt vallja, hogy aki el van hízva, az tehet róla. Miért nem sportól, diétázik...stb. Mondom neki, hogy azért vannak kivételek, akik betegek, föl van borulva a hormonháztartása, pajzsmirigy betegség, gyógyszer mellékhatása...stb. Mire ő köti az ebet a karóhoz, hogy olyan nincs. Mondom, mi nincs? Hát hogy valaki azért nem tud lefogyni. Csakis ő tehet róla, hogy olyan. Nem lehetett meggyőzni. Na, az ilyen felidegesít. Vagy egy ismerősöm volt Ausztráliában fél évet és mondom a családban, hogy mi minden van máshogy. Ellenkező irányba folyik le a víz a lefolyón, nyáron van karácsony. És kiröhögnek, hogy "persze"! Én meg nézek hülyén magam elé, hogy hol vagyok? Az ilyenektől falra mászom.
2019. nov. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Bocs, a "nem" benne maradt az elején. Természetesen nekem szimpatikus vagy:
2019. nov. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Az emberek 2%-a gondolkodik, 3% azt hiszi, hogy gondolkodik, a maradék 95% pedig inkább meghalna, minthogy megpróbáljon gondolkodni. A többség sötét mint az éjszaka és irányításra szorul. Ebbe jobb beletörődni és kihagyni belőle a vallást mert sosem fogod megtalálni amit keresel.
2019. nov. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Nem imádkozni kell,hanem felcserélni a kettőt. Egy büdös gyilkost nehogymár előbb meg akard érteni,mint egy buta embert. Valami nálad egy kicsit fordítva van bekötve. A másik,hogy te pl kit nevezel buta,tanulatlan embernek,illetve dologtalannak. Buta,csak mert te valami magasröptű elmének képzeled magad,vagy pedig valóban buta? Dologtalan,mert esetleg szeretne,de nem tud elhelyezkedni,vagy eleve nem is akar? Ezt sem árt kifejteni jobban,hogy véleményt lehessen alkotni.
2019. nov. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!