Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Irtózom a buta, tanulatlan...

Irtózom a buta, tanulatlan emberektől. Mit mond erről a Biblia?

Figyelt kérdés
Érdekel a témában igerész, könyv, cikk, bármi. Nagyon lelkiismeretes vagyok, próbálok nyitott lenni, megérteni a gyilkosokat, prostikat, és a többieket, akiket a többségi társadalom elítél. De a dologtalan, buta, tanulatlan emberektől ideges leszek. :( Tudom, hogy ez így nem oké, imádkozom, hogy változzon, de egyelőre eredménytelen. Udvarias és kedves vagyok velük is, ha van közös felület, csak hát én belül érzem, hogy mennyire lenézem őket. Tud valaki erről valami irományt?
2019. nov. 17. 09:35
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Ez megint az én reakcióm tovább gondolása volt.

Nem a 8 gyerekre helyeztem a hangsúlyt, hanem az ostoba, munkakerülő szüleikre. És nyilván ez is sokkal összetettebb, mint amit itt leírok, de engem akkoriban ez a hozzáállás nagyon érzékenyen érintett. Hála Istennek megoldódott, így ezzel a kérdést le is zárnám.

2021. jan. 31. 13:47
 22/23 anonim ***** válasza:

Tehát, küzdelmes életed volt, nem volt könnyű életed, mégis beképzelt vagy...

Tiszteletre méltó, hogy 14 éves korod óta dolgozol, de itt az a baj, hogy aki szerényebb értelmi képességekkel rendelkezik, mint te, azokat az embereket nézed le!

Bevallom, nem vagyok egy intelligens ember. Kétkezi munkás vagyok.

Sosem akartam egyetemre menni, mert ahhoz buta lettem volna.

Ettől függetlenül nem fogom megcsókolni a lábnyomát a magadfajtáknak!

Ezzel a beképzelt, gőgös felfogással egy szinten vagy az általad jellemzett rézbőrű népcsoporttal! Semmivel se vagy jobb!

2021. jan. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

A leírásod alapján pedig intelligensnek és igényesnek tűnsz, mert szépen rendezett, követhető, hiba nélküli a válaszod.

Egyáltalán nem vagyok beképzelt, ha bárkitől is csodálatot várnék, a kérdésembe is beleszövöm eredményeimet, amit szándékosan nem tettem.

Az érzéseimmel azonban önazonos vagyok és voltam, nagyon idegesítettek ezek az emberek, azt is tudtam miért, és a működésmódjukat is értettem, az érzéseimen azonban nem tudtam változtatni, ezért kértem bibliai útmutatást.

Hogy fokozzam az izgalmakat, a férjem általad említett "rézbőrű", én sehol nem említettem, hogy a leírt családok milyen rasszhoz tartoznak. Fehér bőrűből is voltak, csak úgy mint az anyám, akitől a bennem lévő rossz érzések tulajdonképp eredtek.

2021. jan. 31. 18:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!