Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallás és nem vallásos emberek...

Vallás és nem vallásos emberek, hogyan mondják meg egy gyereknek, hogy nincs többet anyjuk vagy apjuk, vagy hogy miért nem volt sosem velük?

Figyelt kérdés

2019. nov. 17. 23:48
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Egy példa: mert az italt jobban szerette.


Élvezed, hogy sebeket tépkedsz fel? Szerinted aki ezen átment, annak milyen érzés?

2019. nov. 18. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
28%
A korának megfelelően, az igazságot mondom. Kizárólag, Isten szava szerint.
2019. nov. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Ateista vagyok, szerencsére még nem voltam ilyen helyzetben.

Én az igazat mondanám, koranak megfelelően körítve. Anya/apa balesetet szenvedett, nem fog tudni többet hazajonni, de mindig vele lesz és figyeli őt. Ott lesz a szívében továbbra is.

De tényleg attól függ hány éves gyerekről van szó.

2019. nov. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom Luci, ez attól is függ, hogy "miért nem volt sosem velük". Ismerek olyan gyerekeket, akiket elhagytak szüleik és most nagyszülők nevelik. Ismerek olyat, akiknek meghaltak szülei, vagy egyik szülő. Volt akinél kis korban történt, s így kevésbé viselte meg a gyereket élete során. Volt aki már olyan korban volt, hogy jól emlékszik, s náluk erősen rányomta bélyegét a gyermekre.

Szerintem ennek megbeszélése az elárvult gyerekekkel nem igazán vallásosság kérdése, sokkal inkább attól függ, hogy milyen korú a gyermek és mi történt a szülőkkel.

2019. nov. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

Ez nem vallásosság, hanem inkább érzelmi intelltencia kérdése. Láttak olyan filmeket - kiváló alkotásokat - ahol úgy mondták meg a gyereknek, hogy nincs többé vagy soha nem is volt apja vagy anyja, hogy az azonnal megértette, habár csak kb. 4-5 éves volt.


Ja, hogy el ne feledjem: a haláltudat (vagy inkább a saját halála tudata, illetve a saját élete végessége tudata) egy átlagos gyerekben kb. 8 éves korra érik meg.

2019. nov. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
39%

Nem vallásosként 1 éves gyerekkel még (szerencsére) nehéz ilyen helyzetbe kerülni. De az tuti,hogy én nem úgy kezelem a gyereket,mint egy fogyatékost,hanem mint egy kicsi embert. Így,ahogy te írtad,elmondanám,hogy nincs többé...most figyelem rajta,hogy kezdi érteni a "megvárjuk apukát", a "még nincs itthon apuka" és a "mindjárt jön apuka" kifejezéseket. Már meg tudja ezeket különböztetni,megérti,bólogat és nem sír már. Ezen a vonalon haladva,ha egyszer azt is megérti,hogy nem jön többet apuka,akkor ezt mondanám.

Sógoromék hívők,ők azt szokták mondani halálesetekkor,hogy a Mennyben van Istennel. A férjem is keresztény,így valszeg ő is így mondaná.

2019. nov. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt mondanám, hogy megszűnt létezni. De a szívedben mindig is ott lesz. Nem tömném az agyát ilyen hülyeségekkel, hogy Isten, meg túlvilàg meg ilyenek, mert ezek nem léteznek.
2019. nov. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!