Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A lakhelytől eltérő városban...

A lakhelytől eltérő városban elfogadott-e egy idegen közösséghez misére menni vasárnap? (római katolikus)

Figyelt kérdés

A barátom (kb két hónapja vagyunk együtt, de fél éve ismerjük egymást) lejönne Pécsre szalagavatóra a hétvégén. Korábban beszéltünk arról, hogy ő szombat reggel/ este vagy vasárnap reggel/ este szokott misére járni, hetente egyszer. Viszont emiatt a program miatt későn érne haza Pestre, így hacsak nem megy más időpontban, akkor nem tud elmenni a szokásos templomba/ közösséghez. Abban kérnék tanácsot, hogy ajánljam-e fel neki, hogy szombat reggel Pécsen menjen el ( egyáltalán ilyenkor melyik templomba kellene mennie? Ő római katolikus), vagy nem szokás más városban elmenni, biztos, hogy előtte fog még Pesten misére menni?

És ha mégis elmegy 'nálam' , Pécsen, akkor kísérjem-e el, vagy ilyenkor egyedül szokás menni? (Én ateista vagyok, és ő ezt már a megismerkedésünk után tudta.)

Lehet, hogy buta kérdés, de nem találtam rá választ önerőből az interneten, és nincs vallásos ismerősöm, aki tudna segíteni. Előre is köszönöm mindenki válaszát! Tényleg szeretnék kicsit felkészültebb lenni a témában, és támogatni őt, mivel ő is elfogadott olyannak, amilyen vagyok.



2019. nov. 24. 16:34
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

"ő szombat reggel/ este vagy vasárnap reggel/ este szokott misére járni, hetente egyszer"

Szombat reggel nem valószínű, biztos rosszul emlékszel, de nem baj. :)

Szombat esti, vagy vasárnapi (akár délelőtt, akár este) jöhet szóba, mégpedig katolikus templomban, más felekezet nem jó. Ilyet nyugodtan felajánlhatsz neki - de szerintem magától is keresni fogja a lehetőséget.

miserend.hu

Ha nem is most rögtön, azért valamikor majd menj vele nyugodtan, majd ő elmondja előtte, amit tudnod illik.

2019. nov. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!