Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintem a kereszténység egy...

Szerintem a kereszténység egy váll, amire a gyenge és beteg jellemű emberek támaszkodnak. Igaz lehet?

Figyelt kérdés

Arról is meg vagyok győződve,hogy a keresztényeknek Isten egy nagyon erõs kényszerképzet amibe azért kapaszkodnak mert a hìvõk ezzel elismerik,hogy emberként rendkìvül alacsony rendûek vagyis tele vannak kisebbrendûségi érzéssel.

Jòl gondolom igaz?


2019. nov. 26. 12:13
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Làtod,nincsen igazolva,hovà kerül a pénz.

A hìvõk nem làtjàk tételesen lebontva,hogy a befizetett pénzük hova ment.

Az àllam kifizet mindent a templomoknak,így az adomàmyozòk pénze a papé,lelkészé,presbitereké.

2019. nov. 26. 14:19
 12/28 anonim ***** válasza:

" Làtod,nincsen igazolva,hovà kerül a pénz.


A hìvõk nem làtjàk tételesen lebontva,hogy a befizetett pénzük hova ment.


Az àllam kifizet mindent a templomoknak,így az adomàmyozòk pénze a papé,lelkészé,presbitereké. "


Mit látok? Hogy leírtam,hogy ITT a város helyi közösségében nyomon követhető? Örülök,hogy te jobban képben vagy,mi megy itt,mint én. Ha annyira nincs rálátásuk még a hívőknek se,akkor én külsősként mit gondolsz,honnan tudom? Voltam hívő,én is utaztam már velük missziózni és mindig együtt szoktuk kiszámolni,mennyi menjen fuvarra,mennyi szállásra és mennyi a kajára. A szemem láttára lett kiöntve a kosárból a begyűjtött pénz az istentisztelet végén,azért ezt merész dolog meghazudtolni úgy,hogy lövésed nincs se a városról,se a felekezetről. A papokhoz meg semmi köze az egésznek,mert mint írtam,ez egy független kis gyülekezet,nem templom. A gyülekezet pásztora meg közeli rokon,hidd el,látom rajta,hogy nem ő gazdagszik meg az adományokból.

2019. nov. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

" Az àllam kifizet mindent a templomoknak,így az adomàmyozòk pénze a papé,lelkészé,presbitereké. "


Lehet,de ez nem egy bejelentett egyház,így az állam egy tekercs wc papír árát se adja oda. Nem értem,miért hagytad figyelmen kívül az egész kommentemet válaszadás előtt,mivel már ott is szerepelt,hogy esetünkben nincs szó semmiféle állami támogatásról meg templomról meg presbiterről. Egy önfenntartó felekezetről van szó,egy bérelt teremről és arról,hogy a befizetett pénzt ők maguk élik fel kirándulásokkor,missziós utakon,vagy ha csak lefőznek egy kávét a teremben. Még mindig nem értem,mi ebben a "nagyon gáz".

2019. nov. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

"Hétközi összejöveteleknél és Istentisztelet utàn is elvàrjàk a pénzbedobàst mert ezek adomànyoknak minõsülnek-mondjàk a lelkészek."

Így van, ezek adományok. Ugyanis azért, hogy a templomban legyen világítás, fűtés, víz, elvigyék a szemetet, stb. ezekért mind fizetni kell. PLusz egy templomnál ezek jóval magasabb összegek, mint lakóháznál. Nem tudom, láttál-e bele komolyabban egyházközség költségvetésébe? (Gondolom nem.) Az éves perselypénz összeg, - ahova Juli néni minden vasárnap bedobja a 200 forintot - nem is lenne elég a templom közüzemi fenntartására.

Egyébként többször megesett velem, hogy nem tudtam perselypénzt adni, mert nem volt nálam a pénztárcám. Senki nem nézett még ki sehonnan ezért.

"Volt olyan gyûlés ahol a beszélgetés utàn azonnal kiborítottàk a perselyt miutàn mindenki adakozott és egybõl nekiestek annak hogy vajon mennyi jött össze.Ez nagyon gàz!"

Nálunk is így szokták vasárnap a mise után. Az ok: a pénzszámolónak is van családja, esetleg haza szeretne érni vasárnap az ebédre...


"A pénz mozgatja a templomi közösségeket is és aki szegény ott is kinézik és àtnéznek rajta."

Mi pl. 500 forint/nap áron táboroztatjuk a gyerekeket az egyházközségben. Gyerekként meg az egyházközség keretein belül eljuthattam pl. Rómába, szüleimnek csak a kajámat kellett fizetniük. Ennyit a pénzéhességről.

Biztos van sajnos olyan közösség, amit a pénz mozgat, hiszen emberekből áll. Főleg szerintem egyes szektáknál jellemző ez, szegény reformátusokat nem hiszem, hogy így le kéne húzni általánosítva.

2019. nov. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Ti véditek a sajàt hìvõségeteket és azt a gondolkodàsmòdot amit belétek vertek.

Ja és ha màr szòba került a gyülekezet,az is egy szuper hely lehet mert ott még a fizetés 10% àt is le kell csengetni☺

Tehàt megint a befizetésnél tartunk!

Tényleg azért kell kiborítani gyorsan mert aki megszàmolja annak is van csalàdja és siet haza?Hàt ezzel sajàt magadat tetted nevetség tàrgyàvà!

Ez amit ìrtàl förtelmes és igazàn durva volt!Inkàbb arròl szòl ez hogy szétosztjàk annak a sok tesze toszànak a bedobott pénzét és gyorsan kivàncsiak rà,mennyi jut fejenként.


Minden gyülekezet egy szekta ami az agymosàsròl és a megrövidítésrõl szòl.

Hànyszor volt hogy miért nem jöttél templomba?Semmi köze hozzà...

Erõsen igyekszenek a hìvõk ràerõltetni a sajàt akaratukat azokra akikre rà lehet...

Persze ismerek nagyon jò embereket akik hìvõk és lehet hogy ti is ilyenek vagytok


Sajnàlom hogy àltalànosítok sokszor,ez az egyik hibàm amin dolgoznom kell.

2019. nov. 26. 16:57
 16/28 anonim ***** válasza:
Nagyon irigylem azokat, akik képesek voltak neked kulturáltan írni. Nekem is sajnos dolgoznom kell még azon, hogy ha ilyen idióta barom hozzászólást olvasok egy ilyen ostoba embertől, akkor nem tudom magam visszafogni és olyat írok, amit nem kéne. Természetesen neked szabad minket mocskolni, bár szerintem nekem többszörösen több az eszem nálad és nem vagyok ilyen korlátolt szűklátókörű, de ha te kapnád vissza ugyanezt, akkor jönnél a szokásos dumával, hogy te ilyenek miatt nem hiszel. 😀
2019. nov. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a te hozzàszòlàsodat is bàr akik valòban hìvõk és elméletileg értelmesek,szinte egyértelmû kell hogy legyen a higgadt és együttérzõ vàlasz!


Idiòta barom vagyok gondolod?Àm legyen! Tudtad,hogy az emberek sajàt tükörképei egymàsnak?

Tehàt ahogy gondolkodaz magadròl,azt vetíted a màsikba is:-(

Amit a màsikban utàlsz és nem szeretsz,azt valòjàban magadban nem szereted!

Sajnàlom de ideje belenézned abba a bizonyos tükörbe mielõtt leidiòtàzol valakit,teszem hozzà hogy még nem is làttàl:-(Ez így még érdekesebb...

2019. nov. 26. 18:56
 18/28 A kérdező kommentje:

Többszörösen több eszed van mint nekem és nem vagy szûklàtòkörû hozzàm hasonlòan?


Ezeket a következtetéseket hogyan vontad le anélkül,hogy a vilàg összes témakörében nem méretõdtünk meg egymàssal?


Véleményem szerint mindenki màsban jobb,màs az erdeklõdési köre,màs értékekkel rendelkezik,màs és màs témakörökben jàrtas.


Tényleg kivàncsi vagyok,hogy ez alapjàn hogyan szàmolod ki,hogy kinek mennyi esze van hozzàd képest?


Tudod a csùnya és vulgàris szavakat hasznàlò emberek belül frusztràltak és csak íly mòdon képesek magukat kifejezni.


Nem gondolok abba bele,hogy ha te egy belsõleg frusztràlt és bàrmikor lelkileg robbanni képes egyén vagy,akkor a hìvõk mely részéhez tartozol,gyanítom,hogy az eltévedt és megtévedt körhöz!


Tovàbbi békés és szép estét kìvànok!

2019. nov. 26. 19:19
 19/28 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok hívő,szóval az összes eddigi meglátásoddal együtt még ezzel is mellélőttél.Majd szólok az érdekedben,hogy gyűjtsenek neked egy jó pszichiáterre.
2019. nov. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Az a legnagyobb baj veled,hogy jobban akarod tudni másoknál,hogy az ő felekezetükben mi zajlik. Én is vagy 100x leírtam,hogy itt miképp működik,én évekig oda jártam,te a nevét se tudod,és itt okoskodsz nekem,hogy az nem úgy van,ahogy leírtam? Hogy nem látod be,hogy ez mennyire gáz?
2019. nov. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!