Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért zavarja az ateistákat...

Miért zavarja az ateistákat hogy nem mindenki az?

Figyelt kérdés

Nyilván nem veszek minden ateistát egy kalap alá a vulgár materialista harcos ateistákkal akikre a kérdésemben gondolok.

Nincs semmi bajom vele, ha valaki ateista, van olyan ateista akire felnézek, a baráti körömben is vannak ateisták, tiszteletben tartom hogy ők ateisták és ők is hogy én keresztény vagyok, nem akartuk egymást sosem meggyőzni a saját igazunkról.

De vannak olyan ateisták akik szerint a vallás rossz, mindent be kellene tiltani, mindeki aki hisz Istenben az egy komplett idióta, de nem is ez a legnagyobb baj, hanem hogy erről a hívőket is meg akarják győzni.

És nem tudom mi a rosszabb, amikor ezt egy suttyó mondja nekem aki főiskolát végzett, vagy az amikor egy főiskolát vagy egyetemet végezett személy mondja, akinek több esze lehetne.



2019. nov. 17. 03:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Én inkább a vallásosakat látom agresszíven nyomulósnak. Az ateistát szerintem nem érdekli, hogy ki miben hisz. Nagy ívben tesz rá.
2019. nov. 17. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 hollófernyiges ***** válasza:
87%
Nem is tudom, ateistákat nem szoktam látni aluljáróban táblával álldogálni, hogy térj ki, lakásokba sem csengetnek, míg a keresztények ugye...
2019. nov. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
A legtöbb ateista akkor lesz agresszív és ideges, amikor meg akarják tériteni. Pl vasárnap délben.
2019. nov. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

Ahogy a te istenhited személyiségi jogod része, a tagadás az ateistáé.

Az "istenhit" ugyanolyan gyűjtőfogalom, mint a "gyümölcs", a különbség annyi, hogy a gyümölcsök nem vitatkoznak és gyűlölik egymást különbözőségük miatt, pedig mindnyájan a fától eredeztetik magukat.

.

Az egyazon eredetű, ugyanazt az Istent különképpen imádó vallások tagjainak civakodása jogosan riasztja, távolítja el a hittől az embereket.

Hányféle ágazata van akár csak a kereszténységnek, - és miért tartják a másikat tévelygőnek? Ezt látva egy ateista mindegyiket annak tartHATja - tegyük hozzá: jogosan.

.

"De vannak olyan ateisták akik szerint a vallás rossz, mindent be kellene tiltani..."

Miért várod el, hogy minden ateista gondolkodó is legyen egyben, ha az előttük lévő vallásos példa nem az?

2019. nov. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
34%

"Miért zavarja az ateistákat hogy nem mindenki az?

Nyilván nem veszek minden ateistát egy kalap alá a vulgár materialista harcos ateistákkal akikre a kérdésemben gondolok."


Nyilván nem veszel minden ateistát egy kalap alá, még jó, hogy az ateistáknak csak egy nagyon kicsi része vulgár materialista harcos ateista... De ne is törődj vele.


"Nincs semmi bajom vele, ha valaki ateista,"


Nyilván, akkor te nem vulgár idealista harcos vallásos vagy, mert általában őket zavarja leginkább, ha az emberfia nem vallásos, sőt, ha nem pont ugyanabban hisz.

Namármost, a nem vulgár harcos izé ateisták és a nem vulgár harcos akármi vallásosak teljesen jól megvannak egymás mellett, egyik sem akarja folyton ki- vagy betéríteni sehová se a másikat. Következésképp, kvázi nem is az ateistákat vagy a vallásosakat, hanem leginkább a vulgár harcosokat zavarja az, hogy valaki nem abban hisz, amiben ők maguk, és innentől viszont tökmindegy, hogy az illető vulgár harcos ateista vagy vulgár harcos vallásos.

Tehát nyilván, te nem is az ateistákra gondoltál a kérdésedben (habár egyértelműen őket szólítottad meg), hanem a vulgár harcosokra, hitüktől függetlenül.

2019. nov. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
70%

Engem nem érdekel, hogy ki miben hisz. Csak az zavar, ha elvakultan teszi. Ez pedig másokra nézve is probléma (a múltban is számtalan példa van rá és jelenleg is felfoghatatlanul...)

Viszont nem egyszer állítottak már meg random az utcán, hogy ilyen, meg olyan egyházból jöttek, "hallottam-e már xy"-ról, itt van a könyve, stb. De ugyan így ki járnak téríteni, házakba csengetnek be. Hány ateista tesz ilyet? Templom előtt várva a hívőket, hogy kitérítsék hitükből? :D Én fordítva látom a dolgot. Beszédtémában pedig a vallást jobb nem felhozni. Ezt pedig ugyancsak sokszor teszik a hívők

2019. nov. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
47%

A hívők és az ateisták közötti különbség:


[link]

2019. nov. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
# 5 Nos, ahogy a vallásos emberek között is nyilván a fundamentalista kreacionista kisebbség a leghangosabb, úgy az ateisták között a harcos vulgár materialista kisebbség a leghangosabb.
2019. nov. 17. 14:49
 9/15 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok se keresztény,se ateista,engem mindkét oldal zavar,ha túlzottan nyomul. Pl -ha már a kérdés ateistákról szól- van a facén az ateista mémbázis,hát az egy vödör vicc...többazör láttam,mikor felnéztem,hogy irtó alpári gusztustalan módon nyilatkoznak hívőkről,vegytiszta gúnyolódásból meg sértegetésből áll a 99,99%-a,aztán ha egy keresztény ki mert állni magáért,még fel voltak háborodva,hogy minek van ott,hiszen semmi köze hozzá. Már hogyne lenne,ha egyszer ő az érintett? Próbáltam elképzelni ezt a jelenetet face to face,hogy 2 ateista beszélget egy tegyük fel hívő ismerőséről,aki odamegy,kéri,hogy fejezzék be,mert sértő,erre ők megszólalnak: " jaj,menj már innen,épp kibeszélünk,ne zavarj bele". Bezzeg az ateista ott volt a mai ige oldalon pl,ahol 50%-ban bibliai idézetek vannak,50%-ban csak egy gondolat megfogalmazva bibliai utalásokkal,a kommentek ámenezésből állnak,ott ott volt az ateista és mikor ugyanúgy felhívták a figyelmét,mint ők a hívőkét a mémbázison,hogy nem oda való,még meg volt sértődve,hogy ő oda megy kommentelni,ahova akar. Pedig az ateisták mégcsak említve se voltak ott. Én ebből azt szűrtem le,hogy szerintük tök normális hívőkről mocskolódni,aztán elküldeni őket a francba,ha megvédik magukat,holott ők odapofátlankodhatnak hívő oldalra,ahol még csak említve sincsenek,de nekik ugye ne mondják meg,hogy hova írjanak.

Még mielőtt bárki nekemrohanna,mégegyszer leírom,hogy csak azért az ateistákról nyilatkoztam,mert róluk szólt a kérdés.

2019. nov. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Kilences mindegy hogy az ateista hány mai ige oldalra megy fel még mindig nem fog becsöngetni hozzád az ajtódon hogy próbáljon megtéríteni téged, vagy öl téged halomba mert rossz istenben hiszel.
2019. nov. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!