Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintem a kereszténység egy...

Szerintem a kereszténység egy váll, amire a gyenge és beteg jellemű emberek támaszkodnak. Igaz lehet?

Figyelt kérdés

Arról is meg vagyok győződve,hogy a keresztényeknek Isten egy nagyon erõs kényszerképzet amibe azért kapaszkodnak mert a hìvõk ezzel elismerik,hogy emberként rendkìvül alacsony rendûek vagyis tele vannak kisebbrendûségi érzéssel.

Jòl gondolom igaz?


2019. nov. 26. 12:13
1 2 3
 21/28 Wesler ***** válasza:
100%
A kérdésedből én azt szűröm le, hogy te eleve úgy állsz a dologhoz, hogy a keresztények hülyék és minden, amit csinálnak csak gyengeségük és/vagy elmeháborodottságuk miatti kényszerképzetük lehet. Csak ilyenkor azt nem tudom, hogy mért teszed fel a "kérdésed". Mire jó ez neked, így jobbnak látod magad vagy csak szeretnéd jobbnak látni magadat?
2019. nov. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
90%

Hát elég szűklátókörűen állsz a kérdéshez az biztos. Az én tapasztalatom szerint pont hogy nem a keresztények a gyenge és beteg jellemű emberek, épp fordítva. Például aki a kocsmában reszegedik le rendszeresen, és hazaérve megveri az asszonyt és gyerekeket, az a gyenge jellemtelen ember, és valszeg nem az a templombajarós Biblia lapjait folyton forgató típus, és nincs semmilyen hite.

Kissebsegrendű érzés meg csak a mai materialista modern ember felfogása szerint olyan nagy negatívum. Mert az ego ami legyen mindennél erősebb. Nem lehet semmi de semmi nagyobb az embernél, senki nem termthetett engem, én vagyok az törzsfejlődés csúcsa amit magam értem el, senki sem segithetett benne.

Az ilyen felfogás teszi olyan önző embertelenné a társadalmat mint amilyen napjainkban.

2019. nov. 27. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

"Tudtad,hogy az emberek sajàt tükörképei egymàsnak?


Tehàt ahogy gondolkodaz magadròl,azt vetíted a màsikba is:-("


Akkor olvasd végig a saját hozzászólásaid, kezdve a kérdésedben az alacsonyrendűségtől és szépen vonatkoztasd magadra, mint egy remek tükörképet 😀😀😀😀

2019. nov. 27. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Gondolom úgy értette,hogy bármi,amit a másik mond rá,az csak önmaga tükröződése (így nem kell nekiállni érvelni,ezzel le van rendezve),de ő kívülről,minden ember fölött állva viszont azt mond a másikra,amit akar. Eddig se szégyellte a színvonalát...
2019. nov. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Én kicsit maga a kereszténység miatt is írtam,mert nem csak gyenge jellemű emberekből áll,akiket én ismerek,azok között van erős és gyenge is,de nem hiszem,hogy bármelyik jellemvonásnak köze lenne a valláshoz. Én jórészt a rokoni szálak miatt szólaltam fel,mert a sógorom,a pásztor,aki állítólag lecsapolja a gyülekezet tagjait,egy olyan rendes és tisztességes ember,amilyen a kérdező az életében nem lesz ezzel a beképzelt modorával és még veszi a bátorságot más emberek becsületsértésére. Nem tudom,kinek képzeli magát,hogy jobban ismeri az összes papot,illetve az összes kisebb gyülekezet vezetőjét is,mint bárki,aki oda jár,vagy épp hozzátartozó. Már epekedve várom,hogy jöjjön a kérdező és meséljen még a helyi gyülekezetről és a rokonságról,hátha kiderül valami új még a számomra is :D
2019. nov. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 Wesler ***** válasza:
Aprópopó, nem rég olvastam a hozzászólások közt, hogy lecsapolják a papok/pásztorok a gyülekezet tagjainak a pénzét. Rachel-el értenék egyet (plusz azokkal akik még így látják és tapasztalták) fura módon az én tapasztalatom is így mutatja. Az egyik gyülekezetben (amibe járok és ahol a bátyám a pásztor és jó barátaim a pénzszámolók) elég mélyen és biztosan tudok a pénz hollétéről és költéséről is. A pénz vagy missziós utakra megy vagy gyülekezeti helyre vagy ha egy beteg emberről tudunk, akkor pedig neki gyűjtünk. (egyszóval teljesen ugyan az, mint Rachelnél, akivel ugyan oda járunk) Szóval, elég nevetségesnek tartom a hülyeségedet. :)
2019. nov. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 Wesler ***** válasza:
Amúgy meg a "kérdésed" NEM igazán kérdés, még a gyakori szabályzatnak sem felel meg. Érdekes, hogy még mindig kint a kérdésed, mikor eleve szabályt szegtél vele. :D "Ha új kérdést írsz ki, tartsd be a következőket: - Kérdésed kérdés legyen, ne témacím vagy csupán egy kulcsszó! A listaszerű megjelenítésben egyébként nem fog látszani, hogy mit kérdezel!"
2019. nov. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Alex Fly ***** válasza:

Az eredeti kérdésedre pedig: nem.

Egyáltalán nem az alacsonyrendűség vagy gyengeség jele, ha valaki képes minden tettéért vállalni a következményeket.

Éppen ellenkezőleg: sokaknál tapasztalom, hogy azért választották az ateizmust, mert nem képesek elfogadni a kereszténységgel járó felelősséget...

2019. dec. 1. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!