Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hihetünk teljes bizonyos...

Miért hihetünk teljes bizonyossággal Isten létezésèben?

Figyelt kérdés
Én alapvetőe n hiszek Isten létezésében, de bennem van az hogy az is lehet, hogy nem létezik. És ha én ezt kimondom, akkor ateista meg még ki tudja mi vagyok. A Bibliát is vègső soron emberek írtàk. Amikor a hívőknek mondom kulturált stílusban, hogy okè lètezHet, de hol a bizonyíték. Akkor mindjárt személyeskedni kezdenek. Én alapvetően nem mondom azt, hogy tuti nem létezik, csak hogy nincs rá bizonyítèk, hogy ezt tènyként kezelhessük. És erre minősíthetetlen stílusban kezdenek engem elmondani mindenfèlrnek, ahelyett, hogy érvelnének.

2019. nov. 28. 13:03
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
86%
Ha lenne rá bizonyíték akkor tudnád nem hinnéd. Bizonyíték arra sincs, hogy van és arra sincs, hogy nincs.
2019. nov. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
12%

Intelligencia csak intelligenciától származhat. Ha a téridőben van intelligencia (márpedig van, az ember), akkor az egy téridőn felüli inteligenciától kell, h származzon.

A téridőről tudjuk Einstein óta, h van kezdete, és a vége a hőhalál.

Tudjuk, h az entrópia csak intelligenciától származó információ segítségével befogott természeti és már erőktől csökken, tehát az univerzumot, a téridőt intelligencia teremtette.


És még itt van millió más bizonyíték:

[link]

2019. nov. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
42%

Azért nem érvel konkrétan senki, mert nem lehet.


Személyes véleményem szerint Isten azért nem ad magáról fizikai konkrétumot, mert akkor nem hit által döntené el az ember, hogy elfogadja-e Őt, vagy sem.


Én kiskoromban hitetlen szülők között nőttem fel, mégis azóta hiszek Istenben amióta hallottam felőle, hogy Ő létezik. Eleinte hittanórára, templomba, most pedig egy autonóm keresztény gyülekezetbe járok és teljesen jól érzem magam benne.


Ha csupán fizikai bizonyítékok alapján hinné el az ember, hogy Isten létezik, őszintén szólva nekem nem tetszene a dolog. És szerintem Istennek sem.


✍️ Róma levél 10,17 Azért a hit hallásból van, a hallás pedig Isten ígéje által.

✍️ Zsidó levél 11,6 Hit nélkül pedig lehetetlen Istennek tetszeni; mert aki Isten elé járul, hinnie kell, hogy ő létezik és megjutalmazza azokat, akik őt keresik.


Isten Igéje pedig szerintünk nem csak úgy, ember által íródott:

✍️2Timóteus 3,16 A teljes írás Istentől ihletett és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre, 17 Hogy tökéletes legyen az Isten embere, minden jó cselekedetre felkészített.

2019. nov. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
85%
Teljes bizonyossággal nem lehet, ezért hívják hitnek.
2019. nov. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
79%

"Intelligencia csak intelligenciától származhat. "

Ezzel a mondattal csak egy végtelem regresszushoz jutsz, ugyanis ha ez igaz lenne, akkor az istened is csak intelligenciától származhatna.


"Tudjuk, h az entrópia csak intelligenciától származó információ segítségével befogott természeti és már erőktől csökken"

Ennek a mondatnak így konkrétan semmi értelme.

Egyrészt úgy csinálsz, mintha az entrópia valami általános dolog lenne, és nem működne teljesen máshogy attól függően, nyílt, zárt vagy izolált rendszerről, és eleve a rendszer egészéről vagy egy részéről lenne szó.

Másrészt semmilyen intelligenciához köze sincs az entrópiának, tekintve hogy eleve a spontán végbemenő reakciók az egész fogalom alapja.

2019. nov. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
80%
hit =/= tudas. tudni azt lehet amit be lehet bizonyitani, hogy letezik. amit nem lehet bebizonyitani azt hinni lehet vagy elutasitani
2019. nov. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
80%

# 3

"Isten Igéje pedig szerintünk nem csak úgy, ember által íródott:


✍️2Timóteus 3,16 A teljes írás Istentől ihletett és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre"


Ezzel a szöveggel két probléma van.

1. Egy bibliai szöveggel akarod bizonyítani, hogy a Biblia sugalmazott. Gondolom nem kell hosszasan fejtegetnem, hogy ez miért nem bizonyíték.


2. A páli levelek az Újszövetség legkorábban keletkezett részei, vagyis amikor Pál az "írásról" beszél a Tórára gondol és NEM az evangéliumokra, hiszen azok még nem is léteztek a levél írásának idején. Ráadásul az Újszövetség a 3-4. századra lett összeszerkesztve, addig nagyon sok evangélium létezett, végül négy került be a Bibliába. Tehát még a Biblia sem állítja, hogy az Újszövetség sugalmazott lenne!!!!!!!!!!!!! (Ide nem lehet elég sok felkiáltójelet tenni.)

Az korai egyház is érezte, hogy ez így gyenge lábakon fog állni, ezért azzal érvelnek, hogy az Újszövetséget az egyházatyák isteni ihlet alatt állították össze. Aztán elvárták, hogy ezt mindenki higgye el bemondásra. Engem ez a magyarázat nem győz meg, de mindenki azt hisz, amit akar.

2019. nov. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Hinni abban hiszel, amiben akarsz. Bizonyitani nem tudod, marpedig ha valaminek nem lehet bizonyitani a letezeset, akkor az nincs.


A nem-letezeset nem kell bizonyitani, hiszen te allitasz valamit, igy neked kell magat az allitast bizonyitani.

2019. nov. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

"Én alapvetőe n hiszek Isten létezésében, de bennem van az hogy az is lehet, hogy nem létezik. És ha én ezt kimondom, akkor ateista meg még ki tudja mi vagyok."

Egyik hozzászólásodban, amivel minap szembesítettelek, egész egyszerűen azt írtad, hogy Isten nem létezik. Most akkor találd ki, hogy miben hiszel, majd utána meg tudjuk mondani, hogy mi vagy. Lehetsz agnosztikus is.

2019. nov. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
21%

Róm 1:19-20

"Ami ugyanis Istenből megismerhető, az nyilvánvaló előttük, mivel Isten nyilvánvalóvá tette számukra. Ami nem látható belőle, örök hatalma és istensége, az a világ teremtésétől fogva alkotásainak értelmes vizsgálata révén felfogható. Úgyhogy nincs mentségük,"

Valahogy az a meglátásom alalkult ki az életem során, hogy Isten mindenkinek megadja azt, amit szeret, amit imád. Aki az értelmet szereti, annak azt adja. Aki az értelmetlenséget, annak azt adja, persze ez utóbbit leginkább hitetlen emberek és/vagy bukott angyalok által.

üdv Stefán

2019. nov. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!