Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol írja a Biblia, hogy a...

Hol írja a Biblia, hogy a papok cölibátusban (nőtlenségben) kell éljenek?

Figyelt kérdés

2019. dec. 1. 16:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
12%

Irtok ezt/azt,most a római katolikus pap hivatalosan úgy,hogy tovább misèzzen,megnősülhet-e?A biblia nem tiltja,a papok egy rèsze pedig keresi a nemi èletet joggal,de nem nősül meg.

Mièrt nem nősülhet meg az aki meg akar ès misèzzen tovább mind,hogy paráznaságba (bűnbe)keveredjen?

Ez egy biblián kívüli parancs ami sokat a bűn utjàra kènyszerit a vele született vágya miatt.

2019. dec. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
46%

#11

A Biblia szerint nem:

"Ha asszonyhoz vagy kötve, ne törekedj elválni, ha azonban nem kötötted magad asszonyhoz, ne keress feleséget."


De ezt már korábban idéztem.


Ettől függetlenül nős emberek lehetnek (lehetnének) papok.

Nem árt ezt a kettőt megkülönböztetni, mert kicsinek tűnik, de egyáltalán nem jelentéktelen a különbség.

A keleti egyházban is úgy van, hogy felszentelés előtt kell nősülni, utána nem lehet. Tehát ez nem valami katolikus dolog, hanem az egész Egyházban így van. A római katolikusoknál csak annyi többlet van, hogy nős férfiakat sem szentelnek fel általában (lehet és van is kivétel).

2019. dec. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
45%

Vatikánban 5 papból 4 homoszexuális egy felmérés szerint, tehát a többség meg sem akarna nősülni!


Idén két homoszexuális bíboros fejezte be a "szolgálatát", mert lebukott:

- McCarrick bíboros rendszeresen papnövendékeket vitt a nyaralójába, és együtt is aludt velük.

- George Pell bíboros, a Vatikán volt pénzügyminisztere pedig régebben megerőszakolt két kórista kisfiút. Ő börtönben ül.


Szent Pál apostol azt írja, hogy jobb házassságban élni, mint égni. Miért fizet a Római Katolikus Egyház milliárdokat gyermekek szexuális megrontásáért országonként? Ez nem égés?


[link]


"

1980 óta háromezer embernek összesen 276 millió ausztrál dollár kártérítést fizetett az ausztrál katolikus egyház, amiért szexuális visszaélés áldozatává váltak – derül ki egy frissen megjelent összesítésből.


1980 és 2015 között több mint 4400 gyerekkel szembeni szexuális zaklatás miatt érkezett bejelentés ausztrál katolikus papok ellen. Az egyház által most nyilvánosságra hozott adatok szerint ezer áldozat esetében kártérítést is fizettek az elszenvedett sérelmekért. Átlagosan 91 ezer ausztrál dollár, mai árfolyamon körülbelül 20 millió forint jutott egy-egy sértettnek.

"

2019. dec. 2. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

“Nagy népsokaság követte. Hozzájuk fordult, és így szólt: 26„Ha valaki követni akar, de nem gyűlöli apját, anyját, feleségét, gyermekeit, fivéreit és nővéreit, sőt még saját magát is, nem lehet a tanítványom. 27Aki nem veszi fel keresztjét és nem követ, nem lehet a tanítványom. 28Aki tornyot akar építeni, nem ül-e le előbb, hogy kiszámítsa a költségeket, vajon futja-e pénzéből, hogy fel is építse?”

Szerintem ez is nagyon érdekes, és elgondolkodtató idézet! Ugye ez a tanítványokra vonatkozott, akire később rá bízta földi szolgálatát, és az egyházat. Szerintem a gyűlölet szóval Jézus inkább lemondásra utalt. Talán ez is közrejátszik a cölibátusi fogadalomhoz.

2019. dec. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Előző vagyok)

Azt még hozzátenném, hogy az idézetben Jézus arra is utalt, hogy erre bizony nem mindenki alkalmas!

És erre szerintem az Egyháznak nagyon nagy szigorral kéne

odafigyelnie, mert sajnos a papok által elkövetett erkölcstelen tettek (amihez szerintem a cölibátus nagyban hozzájárult), miatt sok ember szemében sokat veszített hitelességéből az egyház!

2019. dec. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Ki a franc pontozott le?? XD

De furák basszus.

2019. dec. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Ugyan kinek írtad ezt?mindenki úgy pontoz ahogy èrez.

Te most engemet lepontozol?

Egèszsègedre!

2019. dec. 25. 18:26
 18/19 anonim ***** válasza:

15-ös vagyok!

Utána néztem egy pár hivatalos adatnak, miszerint amíg a kat. papok 2%-a követett el szexuális zaklatást kiskorúak ellen, addig a családban élő édesapák körében ez 8%, és ezek alapján VISSZAVONOM AZT A VÉLEMÉNYEMET, MISZERINT A CÖLIBÁTUS HOZZÁJÁRUL A KATOLIKUS PAPOK ÁLTAL ELKÖVETETT PEDOFÍLIÁHOZ!

Mindezekkel együtt természetesen azt a véleményemet, miszerint az Egyháznak maximálisan fel kell lépnie a pedofília ellen, továbbra is fenn tartom, mivel ezekből az esetekből az egy is sok!

A kérdéstől kicsit elkanyarodtam, elnézést!

2020. jan. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Amit az a baromarcú Pál összehordott, a kereszténység meghamisítója, azzal nem kéne túl sokat foglalkozni. Jézus szavai számítanak, nem ezé a bigott farizeuséi.
2021. febr. 12. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!