Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Evolúció vagy teremtés? A...

Evolúció vagy teremtés? A vitatott téma, most találtam egy jól összerakott cikket . , ami végre pontot tehet a végére.

Figyelt kérdés
[link] [link]
2019. dec. 11. 07:39
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
8%

"Egy értelmesebb hívő, ha hinni akar a teremtésben, akkor elfogadja az evolúciót, mint a teremtés eszközét. De a fundik nem ezt teszik."

A folyamatos érvelési hibák, csalások, csúsztatások is rámutatnak a törzsfejlődés hívők félelmére, különben nem vonulnának ide és trollkodják szét a vallási rovatot.


[link]


Az értelmes ember észreveszi, h nagy baj van az evósokkal

2019. dec. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
86%

#10


Ezt a vitát nagyon sokszor lefutottuk már:


Állandóan azt ismételgeted, hogy a "törzsfejlődés tudományosan megbukott" de soha, egyetlen egyszer sem voltál képes a HIVATALOS természettudomány háza tájáról hozni legalább EGYETLEN tudományos cikket, amit pl. olyan Craig Venter professzor kollégaja írt. Vajon Verner Gitt miért nem írt soha egyetlen cikket sem a Nature-ba? Miért nem jutalmazták Nóbel díjjal a munkásságát? Kb. ugyanazért, amiért Michael Behe-ét sem, noha úgy megizzasztották a tárgyaláson, hogy szánalmas volt arról olvasni is. Kiderült ugyanis, hogy Behe el sem olvasta a kutatók anyagait abban a témában amit tagadott.


Ezzel szemben a valódi természettudomány működik. Az evolúcióról mindig új hírek vannak, ahol újra és újra megerősítik a darwinizmust.

2019. dec. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
70%

#11


Nem személyeskedtem, hiszen nem gúnyoltam a teremtéshívőket, csak annyit mondtam, hogy akik elfogadják az evolúciót, azok értelmesebbek. Ha téged sért, ám legyen, ettől függetlenül a két tábor nincs egy értelmi szinten.


A velem való viták során te mást csináltál csak belinkeltél egy rakás "teremtéstudományos" semmitmondó linket. Én veled ellentétben vettem a fáradságot, hogy elmagyarázzam az evolúció bizonyítékait, noha megtehettem volna, hogy belinkelem Dawkins-t, és az ügy lezárva.


Elmondtam neked világosan, hogy ha teremtés történt volna, akkor a rétegekben a fosszíliaknak máshogy kellene elhelyezkedni, mint ahogyan találjuk őket. Hoztam példának olyan állatot is, amely két fajt egyértelműen összeköt, tehát egy átmenetu faj. Furcsa, hogy figyelemben sem veszed, noha a kreacionista előadó azzal érvelt az előadásban, amit hallgattam, hogy nincs olyan állat, ami félig ilyen-olyan. Hát éppenséggel VAN. Azt is leírtam, hogy Darwin reagált a kreacionista kritikára. Ez nagy dolog, hiszen ne feledd: a kreacionizmus azt terjeszti, hogy Darwin nem volt tudatában az elmélete hiányosságainaj! Erre mi történik? Rá sem bagózol...


Teljesen igaza van Dawkins-nak, hogy veletek nem jó vitázni.


És akkor én vagyok a rossz, ha azt mondom: ostobák vagytok.


Mellesleg:


A modern bibliakutatás a szövegelemzés kapcsán komoly bizonyítékokat hozott fel amellett, hogy a teremtéstörténet nem történelmi leírás. Hivatozik az eredeti, héber szövegre, a képanyagra, a történelmi háttérre.


Persze tőletek erre sincs válasz.

2019. dec. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
85%
Már Charles Darwin Fajok eredete című munkája sem került Indexre... Főleg az USA-ban váltott ki később felháborodást az evolúciós elmélet, zömében protestáns szekták követőinél. Persze, mindig fognak jönni pár száz fős szekták az önjelölt "prédikátoraival", akik szerint a teremtés és az evolúció ellentétesek.
2019. dec. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
4%

Teremtés.

Isten szava igazság.

2019. dec. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
73%
A gyakorlatban nem igazán vitatott a dolog. Kizárólag elvakultabb hívők tagadják az evolúciót, de ők is vallási alapon. Tudományos alapon még megkérdőjeleznie sem sikerült senkinek, nemhogy vitatnia. Mondjuk tekintve hogy a modern biológia mennyi eredménye alapul az evolúció működésén, ( pl az egészségügyben [link] ) nagyon ignoránsnak is kell lennie a témában annak, aki ilyen megalapozott tényeket tagadna.
2019. dec. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
76%

"Isten szava igazság."


Rövid érvelés, de annál többet elárul a szektás gondolkodásról, úgyhogy jónak látom, ha fűzök hozzá pár megjegyzést:


1. A Bibliát - teológiai szemszögből - Isten nem diktálta, hanem sugalmazta. Ez alapján nem lehet Isten szava. Akkor lenne az, ha Isten lediktálta volna a Szentírást, de nem ezt tette.


2. Istennek bizonyára nincs megkötve a keze annyira, ahogyan a fundamentalista hívek megkötik magukat a gondolkodásban. Ha úgy látta jónak, hogy az üzenetét különböző műfajokban adja át, akkor ezt megteheti. A jelek szerint ezt tehette, ugyanis a Biblia - és most tessék figyelni - nem természettudományos illetve történelmi mű, hanem irodalmi munka.


A teremtéstörténet műfaji szemszögből etiológia, világmagyarázat, amelyet a szerző a kortárs mitologikus képanyag felhasználásával adott közre.


Sértőnek érzed a mítosz szót? Abban a korban egy elterjed műfaj volt, szóval nem értem mi bajod van azzal, hogy a zsidó írástudók is használták. Eleve képekben egyszerűbb minden.


3. Egy ateista szemszögből a Biblia egy olyan vallásos szent könyv, mint amely más vallásokban is megvan. Tehát ma már teszel ilyen kijelentést, illene valamit érvként is felhozni, persze nem a jw.org honlapról, hiszen azt már szétszedtem, semmit sem bizonyít.


Abban a kis megjegyzésedben tehát rengeteg értelmetlenség volt, képzeld csak el, hogyha többet írsz, abban mennyi értelmetlenség van.

2019. dec. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

Beleolvastam a kérdésben linkelt be. Végigolvasni nem bírtam.

Figyelj, ez semmilyen vita végére nem fog pontot tenni. Egy darab tudományos - vagy legalább tudományosnak látszó - megállapítás sincs benne. Ez egy 1899-es, tehát 110 éve elhangzott prédikáció, ami keresztényeket próbál pusztán teológiai alapon meggyőzni arról, hogy az evolúció rossz. Ez ott, abban a konkrét időszakban és szituációban lehet, hogy sikerült is, de ma már kevés.

2019. dec. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 imakommandós ***** válasza:

"párszáz fős szekták..."

"elvakult hívők..."

"néhány fundamentalista"


Amerikában akkor nagyon sok elvakult szektás lehet, ha a lakosság 65%-a amellett van, hogy a teremtést is oktassák az iskolákban, és vannak is olyan államok ahol oktatják.

Még tovább menve 55% 6 napos teremtésben hisz, és 27% deista. Itt Európában nyilván más a helyzet amikor vannak olyan régiók ahol a lakosságnak csak a 10-20%-a hisz Istenben.

2019. dec. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%
@19 mindenki tudja hogy az amerikaiak szeretik az extremitasokat. lasd vallas (bible literalists, amishok, mornonok, szcientologia, flat earth, ufo vallasok, holdraszallas tagadas, antivaxx), vagy kaja (nyilvan a mennyisegre gondolok)
2019. dec. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!