Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszáj isteniszteleten fennáll...

Muszáj isteniszteleten fennállva lenni bizonyos énekek alatt és fennállva hallgatni, amikor a Bibliából felolvasnak?

Figyelt kérdés

Én teljesen szükségtelennek, sőt zavarónak érzem, hogy azt mondják, fennállva hallgassuk meg ezt és ezt az igeszakaszt. Nem hiszem, hogy Isten haragudna rám, ha nem állok fel. Ülve jobban is átjön a mondanivalója annak, amit hallok. A tiszteletet pedig meg tudom adni az Ige iránt úgy is, hogy mások számára az nem látványos.

Mi lenne, ha nem állnék fel ilyenkor? Nem hiszem, hogy emberi szabályoknak meg kellene felelnem, és ha valaki bármit is gondolna rólam emiatt, nem hinném, hogy emiatt elszámolással tartoznék bárkinek is.

Magamat mélyen hívőnek tartom. Ritkán megyek ilyen istentiszteletekre (főleg ismerősök révén), ahol ilyen előírások vannak. Eleve nem is értek egyet ezzel, hogy így előírják, mikor kell felállni, leülni. Ettől még hangzanak el jó dolgok is az istentiszteleteken, de nem ez az irányzat áll hozzám közel.

Magamban persze eldöntöttem, hogy ha nekem úgy tetszik, nem állok fel azért, mert mások azt mondják, ez nem tartozik a hitem megéléséhez, és nem hiszem, hogy a Biblia is ilyenre kötelezne. Ettől még azért felteszem itt a kérdést, érdekelne, mások mit gondolnak erről, ha valaki ezeket a külsőségeket nem tartja be.


2019. dec. 20. 11:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

"nem állok fel azért, mert mások azt mondják" [#9]

Ám, ha ÖNAKARATODBÓL felállsz, hogy megtiszteld a közösséget szokásainak betartása érdekében, helyesen és nemesen cselekszel!

2019. dec. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%

Isten világában nincs muszáj. Tiszeld istent, törekedj a jóra, tiszteld önmagad, légy szabad.

A biblia azt tanítja, hogy minden helyzetfüggő... Néha lapozgathatnád.

2019. dec. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
...de önakaratomból nem állok fel, mert nem akarok. #11
2019. dec. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
tyűűű! mennyi, de mennyi lázadóóóó
2019. dec. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Valóban nem szeretem úgymond azt a felekezetet, magát az intézményt. Az embereket, akik oda járnak, őket igen. Ahogy fent is írtam, ismerősöm révén előfordul, hogy ilyen közösségbe elmegyek. Csak ezért megyek ilyen helyre, egyébként nem mennék. Olyan helyre járok amúgy, ahol nem kötelező felállni, leülni.

Azért mondom, hogy magamat mélyen hívőnek tartom, mert a hétköznapokban nagyon fontos szerepet kap ennek megélése. De én nem akarok magamról nyilatkozni, hogy mennyire vagyok hívő, mennyire nem, hiszen tökéletes nem vagyok. Csak jelezni akartam ezzel a mondattal, hogy nem hitetlenként van az a véleményem erről a témáról, ami.

Red Vixen, szoktam a Bibliát lapozgatni, bár nyilván, mint mindent, ezt is lehetne többet. Úgy gondolom, emberi rendeléseket nem vagyok köteles betartani, ha azzal nem ártok senkinek, és Istennel a kapcsolatomat jobban meg tudom élni, ha nem tartom be. Márpedig pont ez lenne a célja is egy keresztény közösségnek, hogy aki bemegy oda, minél inkább meg tudja ezt élni.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2019. dec. 21. 13:57
 16/17 anonim ***** válasza:
És mégis miben nyilvánul meg a mélyen hívőséged megélése, ha már a felállás is ekkora trauma neked, hogy lázadsz?
2019. dec. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
16. Ezt hosszú lenne kifejteni. Tömören, mióta szentlélekkereszséget kaptam, egyre inkább idegennek érzem a berögzött szokásokat, hagyományokat, előírásokat, automata dolgokat a "vallás gyakorlásában". Ahogy belülről szívből jön, úgy fordulok mindig Istenhez.
2019. dec. 22. 17:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!