Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy tudnam elfogadni?

Hogy tudnam elfogadni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A problemam az lenne, hogy van, amikor nemtudom Istent elfogadni az eletemben.. elmagyarazom miert..


Sokfele modon probaltam mar elni az eletem, es egyedul az jott be mindig, ha Istenre asszocialva, a jo erzeseimre es gondolataimra hallgatok.. ilyenkor mindig minden csodas az eletemben barmit is csinaljak.. viszont van egy bokkeno.. neha napjan felszokott bennem merulni az a kellemetlen erzes, hogy mashogy nem elhetem az eletem (ha jot akarok magamnak es masoknak is).


Megha jo is az eletem, megis (van amikor) bortonnek erzem, ami mindig megvan ugyan teritve szamomra a szereto mennybeli apanktol.. de csak ugy elhetem jol az eletem, ahogy az elore elvan szamomra keszitve bennem..



2017. márc. 2. 17:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Szabad akaratod van. Ha egy adott vallás szabályait akarod követni, tedd azt! Ha nem akarod követni, ne kövesd! Mi a kérdés?
2017. márc. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nem igazán értem, mi okoz számodra dilemmát. mit nem tudsz elfogadni Istenben? tudnád konkretizálni?
2017. márc. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
En leirtam, szerintem eleg erthetoen.
2017. márc. 2. 19:19
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, az a problémád, hogy Isten birodalma nem demokrácia... Nézd, nem biztos hogy ez az oka annak amit felvázoltál. A porszívó alkatrészei is csak egyféleképpen összerakva működnek porszívóként... a kanál is csak akkor működik, ha a homorú része van felfelé... és még sorolhatnám. Arra célzok, hogy nem egy bizonyos irányba vagyunk kényszerítve, hanem van egy optimum és ami attól eltér az kevésbé előnyös, vagy egyenesen előnytelen.
2017. márc. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 KZitus ***** válasza:

Szia


Annak alapján amit leírtál, azt gondolom kicsit tisztáznod kell magadban az érzéseidet. Mert hogyan tudod egyeztetni ezt a két gondolatot:

"ha Istenre asszocialva, a jo erzeseimre es gondolataimra hallgatok.. ilyenkor mindig minden csodas az eletemben barmit is csinaljak."

és

"Megha jo is az eletem, megis (van amikor) bortonnek erzem,"


Nos hogyan lehet a csodás életet börtönnek érezni? A kettőben valami nem stimmel!

Nem Istennel van a gond, azt hiszem ezt tudod te is, inkább a gondolkodással, és az értékeléssel. Szívből remélem, ezt tisztázod majd magadban :-)

2017. márc. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

„hogy van, amikor nem tudom Istent elfogadni az eletemben..”


Ez akkor szokott előfordulni, amikor valakinek téves istenképe van, és ezért nem tudja elfogadni.

Javaslat: Istent helyesen Jézuson keresztül lehet megismerni, Jézust pedig az Evangéliumokon keresztül tudod jól megismerni.



„a jo erzeseimre es gondolataimra hallgatok.. ilyenkor mindig minden csodas az eletemben barmit is csinaljak.”


Amikor valaki a jó érzéseire hallgat, az gyakran tévút. Nem az érzéseinkre kell hallgatnunk, hanem a jó gondolatainkra, és akár jó érezzük magunkat, akár nem, a jót akkor is tudnunk kell tenni.



„neha napjan felszokott bennem merulni az a kellemetlen erzes, hogy mashogy nem elhetem az eletem (ha jot akarok magamnak es masoknak is).”


Ha a jót akarásra teszed a hangsúlyt (tehát a szeretetre) , és ennek ellenkezője képen felmerülnek benned kételkedő gondolatok, akkor az a kísértő munkája. Nem kell sokat foglalkozni az ilyen kísértő gondolatokkal, nem baj, ha a „varjak kárognak a fejed fölött, de ne hagyd hogy fészket rakjanak a fejeden”.



„de csak ugy elhetem jol az eletem, ahogy az elore elvan szamomra keszitve bennem.”



Az Isten egészen biztos, hogy nagyon szeret téged, hiszen, ha nem így lenne, nem is léteznél, nem lennének jó gondolataid, és jót sem tudnál akarni, csak rosszat.

Ne engedj a romboló, elkeserítő érzéseknek és gondolatoknak, az Isten sokkal jobban szeret, mint az el tudnád képzelni.

2017. márc. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez a probléma, ez az érzés benned, ami időnként még a jó elfogadását is "tönkre teszi", jelszóval és azt az érzést keltve benned, hogy ez is csak egy kalitka, még ha aranyból is van; ez, ahogy írta az előttem szóló is, a kísértő munkája, ahogyan megpróbál mérget keverni az Istennel való kapcsolatod örőmébe és diszharmóniát vinni a harmónia helyére, amit tapasztalsz, amikor Istennel békében vagy. A kísértő mindenkit, aki így van, így, vagy úgy, de lázadásra bújtogat Isten ellen. Ne felejtsd el azt, hogy ő maga lázadó angyal és ugyanabba a sárba skar belerángatni végsősoron, amiben maga is van.
2017. márc. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

kérdés, hogy miért érzed börtönnek? mi az, ami ilyenkor hiányzik?

van, hogy az embernek maga tapasztalatait is be kell szerezni (nem elég a környezete szava), ahhoz h szivesen maradjon az isteni úton.


inkább legyen az ember megtért tékozló fiú, mint megtéretlen fiú az atyai házban. Akik megéltük milyen Isten nélkül, nem vágyunk más "Gazdához" :)

2017. márc. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Légy őszinte magadhoz és tárd ki a szíved és akkor érezni fogod, hogy Allah jó és szeret mindent a teremtésben a fűszáltól az emberig!


Az evolúció pedig csalás!

2017. márc. 5. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!