Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Szerintetek meg...

Keresztények! Szerintetek meg kell titeket védeni az ateistáktól?

Figyelt kérdés

Már régóta úgy vagyok vele, hogy amit egy politikus kijelent, azt nem vetítem ki senkire, akkor sem ha tudom, hogy adott párt követője. (Most sem teszem.)


Viszont érdekelne, hogy átlagos keresztény emberek, névtelenül mit gondolnak arról, hogy védeni kéne az országot az "istentelenekkel" szemben?


A kérdés Kövér beszéde miatt merült fel, ami a Nemzeti Vértanúk emlékművének avatásán hangzott el. Ha valakit érdekel, bármelyik baloldali médiumban megtalálhatja ugyanazt a cikket, ami most ezzel foglalkozik. Jobb oldali médiában magára az emlékmű avatásra kell ráketesni. Ott is idéznek a beszédből. Mindkét esetben együtt van említve az istentelenség és a hazaárulás, ebben egyetlen hírportál sem változtatott, amit megnéztem.


2019. dec. 7. 08:49
1 2
 1/11 KZitus ***** válasza:
24%

Szia

Senkitől sem kell félnünk emberektől: „Akinek szilárd a jelleme, azt (te Isten) megőrzöd teljes békében, mert benned bízik . ..bízzatok az Úrban örökké, mert az Úrban, Jehovában, örök kőszálunk van” Ézsaiás 26:3, 4.

Zsoltárok 27:1 "Jehova az én világosságom és megmentőm. Kitől félnék? Jehova az én életem erődje. Kitől rettegnék?"

Zsoltárok 56:10, 11 "Istenben – akinek a szavát dicsérem –, Jehovában – akinek a szavát dicsérem –, Istenben bízom, nem félek. Hús-vér ember mit árthat nekem?"

Róma 8:31 " Mit mondjunk hát ezekről? Ha Isten mellettünk van, ki lesz ellenünk?"

Héberek 13:6 " Úgyhogy igen bátrak lehetünk, és elmondhatjuk: „Jehova az én segítőm, nem félek. Mit árthat nekem ember?”

2019. dec. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Nem ettől lesz jó vagy rossz ember valaki.., vagy veszélyes vagy ártalmatlan. Ezt a biblia is folyton folyvást leírja.

Ismerek olyan agnosztikust, aki olyan istenhű, hogy sok keresztény is tanulhatna tőle, és sose foglalkozik istennel, az efféle kérdésekkel. Nincs elég tudása, és nsm.is érdekli, neki nem kell, van saját motivációja, a jószívűsége.

2019. dec. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
AZ egyház szerint igen, erre való a hitvédelem.
2019. dec. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 szp72 ***** válasza:
100%
Az "istentelen" kifejezés nem az ateistákat, hanem általánosságban a gonosz embereket jelenti. Ez a kifejezés még akkor kialakult, amikor még nem voltak filozófiai értelemben vett ateisták. Az istentelenek azok, akik nem törődtek Isten parancsaival, hanem minden gonoszságra kaphatók voltak.
2019. dec. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 imakommandós ***** válasza:
4%

Elöljáróban annyit, hogy az ateizmus egy téveszme.

Nem szeretek hireket olvasni ezért abból indulok ki amit mondtál. Ha igy fogalamazott, hogy "védeni kellene az országot az istentelenekkel szemben", akkor nem csak a kereszténységet akarta védeni, hanem a hazát. Mindenkit, még az ateistákat is. Vannak még emberek akik képesek közösségben is gondolkodni. Nem úgy globálisan hanem nemzetileg. Sajnos olyan világban élünk, ahol a liberalizmus jegyében elveszik keresztény családoktól a gyerekeket a vallásos neveltetésük miatt, és meleg szülőknek adják. Ez itt történik Európában. Ilyen ideológiától pl tényleg védeni kell a hazát.

2019. dec. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden állam köteles megvédeni állampolgárait, legyenek azok keresztények, ateisták, vagy bármilyen világnézetűek.
2019. dec. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

Hát nem tudom... Aki Kövér beszédeiben el tud mélyedni, egyéb galádságokra is képes lehet. Aki azokat kibírja röhögés nélkül, feltehetően depressziós vagy humorfóbiája van.

De ha ettől eltekintünk (és tegyük ezt, ha igényt tartunk némi komolyságra), ahol bárkit bárkitől meg kell védeni, ott háború dúl. Ott szoktak keletkezni a migránsok. Azok, akik először nem bírják elviselni azoket az állapotokat. Innen például több mint félmillióan menekültek el. Tehát a megvédés mint fogalom egy tökéletesen fölösleges aktus, hiszen eredménytelenül és folyamatosan kell tenni. Aki eredményre törekszik, a háborút szünteti meg, a háborúzni akarókat zárja el. És rögtön béke lesz, védésre nincs szükség, tán még boldogok is lehetünk.

2019. dec. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A családomban én vagyok az egyetlen keresztény,a többiek mind ateisták. Attól még szeretem őket, és ők is engem. Egyébként pedig vannak más vallású barátaim is (muszlimok főleg) és szívesen ellátogatok a Krisna-tudatos rendezvényekre is, mert szeretek más vallásokat tanulmányozni. Szóval nekem semmi bajom azokkal, akiknek más a vallásuk vagy világnézetük, ha nekik sincs velem.
2019. dec. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Azzal egyetértek én is, hogy az nem jó, ha egy gyermeket elvesznek azért az apukájától és anyukájától, mert esetleg kapott egy pofont, és odaadják meleg liberálisoknak, akik mindent megengednek nekik. Ez szerintem nem jó, ez ellen küzdeni kell.
2019. dec. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
83%

#9

Ennél már csak egy rosszabbat tudnék elképzelni, ha hitgyüliseknek adnák szerencsétlen gyereket. A súlyos agymosás mellett most már mehetne aláírásokat is gyűjteni Kövér elvtársék számára a választások előtt. Belegondolni is szörnyű.

2019. dec. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!