Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi ösztönöz valakit arra,...

Effre kérdése:

Mi ösztönöz valakit arra, hogy belépjen- vagy kilépjen a Jehova Tanui szektából?

Figyelt kérdés
2019. dec. 27. 08:47
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
30%

Miért lesz valaki fideszes?

Miért lesz valaki gondolkodó, politikahívőből?

Fejletlenségből való beszippantódás, és fejlődés általi elhagyás.

2019. dec. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
47%

Különböző okokból. Mivel nem vagyunk egyformák, és nem gondolkodunk minden esetben egyformán. Ugyanakkor lehet egyszerű gyengeség, vagy szilárd meggyőződés.

Egy fegyelmezés megélése, vagy az ahhoz való hozzáállás.

Csalódottság, ha nem az történik, amire egyénileg gondolunk.

Vagy is sok tényező van, amiért valaki Jehovának lesz a Tanúja, vagy elhagyja azt.


Ez a Kérdés pedig más hitnézetekre is alkalmazható.

2019. dec. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

valahol azt olvastam, egy krízishelyzetben az embert könnyebben fogékonnyá teszi az,hogy vágyik a törődésre és ezt az emberi tulajdonságot használják ki .. -persze korántsem törődésről van szó amit a szekta ígér -


a kilépés akkor lehetséges ha "jobb ajánlat " adódik a szekta kínálatán kívül..


csak elgondolkodtam azon, hogy lehet-e ebben valami

2019. dec. 27. 09:53
 4/26 anonim ***** válasza:
9%

" "jobb ajánlat "


Igen előfordulhat, hogy egyénileg jobban tetszik valakinek pl, ha azt igérik, hogy a mennybe megy, illetve, hogy nem akkora bűn egy helytelenség gyakorlása, hogy abba kellene hagyni. S ezekhez hasonló.

Ezt nyilván "jobb ajánlatnak" tekint, és nem azt veszi figyelembe, amit Isten gondol valójában egy dologról, vagy helyzetről.

A Törődést tekintve, talán abban lehet kifogás, hogy a Tanúk nem folytatnak karitativ tevékenységet, a nem ugyanazon hitéletben élőknek. Illetve, hogy több segitséget, nagyobb kiszolgálást remélnek bizonyos területeken, mint amit gondolnak.

Az is lehet, hogy más helyeken, nem kell szolgálatot végezni, vagy nem elvárás a rendszeres gyülekezetben való részvétel, Stb.

Valamint a világban keresztény ünnepként számontartott ünnepekről, nem akar kimaradni, mert szégyennek éli meg, vagy fél a környezetében élőktől, rokonoktól, munkatársaktól, Stb.

2019. dec. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
10%
Jav:...remélnek bizonyos területeken, mint amit várnak.
2019. dec. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
sőt egymás között sem folytetnak karitatív tevékenységet ...úgy magára hagynak bárkit mint a pinty,ha nincs belőle "haszon" ..
2019. dec. 27. 10:46
 7/26 KZitus ***** válasza:
16%

Kedves kérdező :-)

Ha ez igaz lenne:"valahol azt olvastam, egy krízishelyzetben az embert könnyebben fogékonnyá teszi az,hogy vágyik a törődésre és ezt az emberi tulajdonságot használják ki .." - akkor a világon mindenki Jehova tanúja lenne, mert minden ember kortól függetlenül vágyik a törődésre...ezzel szemben azt íratta le Jehova, mondatta el Krisztussal minden ember számára:"„Ezért mondtam nektek, hogy senki sem jöhet hozzám, csak ha az Atya lehetővé teszi neki.” János 6:65

és:

János 6:44,45

"Senki sem jöhet hozzám, csak ha vonzza őt az Atya, aki küldött engem. Én pedig feltámasztom őt az utolsó napon. Meg van írva a Prófétákban: »Mindegyiküket Jehova fogja tanítani.«

2019. dec. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
80%

A belépésre démonok ösztönzik.

A kilépésre a hazugság felismerése.

2019. dec. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
31%

Mivel értelmetlen, és nem az épitést szolgálja a szócsata, ezért a válaszomat feleslegesnek itélem.

Ha valaki úgy érzi, magára van hagyva, ott valami más van a háttérben.

Soha nem éreztem el vagyok hagyva, vagy magamra hagyva, mert nem tömték tele a zsebemet pénzzel, a hűtőmet élelemmel. Sőt mint rászorult, amiben tudtam Én magam is segitettem másoknak, ha pénzzel nem de amivel rendelkeztem megosztottam. A gyülekezetemben, nem egy idősebb, beteg testvérem van, akiket rendszeresen megvendégelek, és időt töltünk nálluk. Takaritásban bevásárlásban segitséget kapnak. Kórházakban látogatást végeznek.

Ugyan milyen haszon van abból, ha egy embert segitünk? Egy hasznos dolog, még pedig a jó lelkiismeret, és az Istennel való jó kapcsolat. Ha valaki pénzért, vagy ellenszolgáltatásért tesz ilyet, az majd ezzel elszámol:

(Lukács 6:35) . . .tegyetek jót, és kölcsönözzetek, semmit sem remélve vissza; . . .

(Jakab 2:1) 2 Testvéreim, csak nem úgy ragaszkodtok a Jézus Krisztusba, a mi dicsőséges Urunkba vetett hithez, hogy közben kivételezések vannak?


Mindenki maga ad számot magáról Istennek.

2019. dec. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
85%
A kilépéshez a józan ész. A belépéshez meg még mindig nem jöttem rá.
2019. dec. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!