Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi ösztönöz valakit arra,...

Effre kérdése:

Mi ösztönöz valakit arra, hogy belépjen- vagy kilépjen a Jehova Tanui szektából?

Figyelt kérdés
2019. dec. 27. 08:47
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
2019. dec. 27. 16:46
 12/26 anonim ***** válasza:
23%
10# legtöbbször a remek mlm stratégia.
2019. dec. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
81%

No, akkor ennek az aljas tanúnak, aki remekül képviseli ennek a mocskos ördögi szektának a szellemiségét, reagáljunk a hozzászólására:


"Igen előfordulhat, hogy egyénileg jobban tetszik valakinek pl, ha azt igérik, hogy a mennybe megy,"


A Biblia ígéri, ha elfogadja Krisztust.


"illetve, hogy nem akkora bűn egy helytelenség gyakorlása, hogy abba kellene hagyni. S ezekhez hasonló."



Látszik, hogy egyáltalán nem ismered a keresztény egyházakat, és hogy milyen beteg elgondolásod van a kereszténységről. Ilyet egy keresztény egyház sem tanít, ez a benned lévő rosszindulat.


"Ezt nyilván "jobb ajánlatnak" tekint, és nem azt veszi figyelembe, amit Isten gondol valójában egy dologról, vagy helyzetről."


Neked aztán pláne nincs fogalmad Istenről, se arról, hogy ki is ő valójában. A benned tomboló sátán az, ami még Istent is ugyanolyan gonosszá és rosszindulatú zsarnokká teszi, mint amilyen te és a szektatársaid vagytok. Emberi elképzeléseket húztok rá.


"A Törődést tekintve, talán abban lehet kifogás, hogy a Tanúk nem folytatnak karitativ tevékenységet, a nem ugyanazon hitéletben élőknek. "


Ezt Jézus parancsolta, nem csodálom, hogy nem engedelmeskedtek neki, hisz nem is ismeritek. A sátánt annál jobban.


"Illetve, hogy több segitséget, nagyobb kiszolgálást remélnek bizonyos területeken, mint amit gondolnak."


Hogy mit remélnek? Segítséget?? Milyen kiszolgálásról beszélsz? Miket talált már ki már megint az a sötét szíved??? Azt hiszed, hogy ha valaki végre megszabadul ettől a gonosz szektától az azért teszi, mert ti nem szolgáljátok ki??? Hihetetlen mennyi gonoszságot vagy képes kitalálni! Ez egy normális embernek eszébe sem jutna! De te mindig okozol meglepetést és tudom, hogy n egyedül találod ki, ez is remekül mutatja, hogy a sátán szolgái vagytok.


"Az is lehet, hogy más helyeken, nem kell szolgálatot végezni, vagy nem elvárás a rendszeres gyülekezetben való részvétel, Stb."


Akit Isten hív, az szolgál is, de nem úgy, mint nálatok, hogy a nagyképű vének majd megmondják, hanem Isten adja a feladatot. De tudom, erről sincs semmi fogalmad.


"Valamint a világban keresztény ünnepként számontartott ünnepekről, nem akar kimaradni, mert szégyennek éli meg, vagy fél a környezetében élőktől, rokonoktól, munkatársaktól, Stb."


Vagy csak egyszerűen megértette, hogy amit tanít erről az őrtorony, az hazugság, ahogy a többi tanítása is. Az őrtoronynak egyetlen egy igaz, biblikus tanítása sincs és erre elég hamar rá lehet jönni, ha csak a Bibliát olvassa valaki és nem fertőzi magát a szennyes kiadványokkal.

2019. dec. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
76%
7# teljesen mindegy érthető, hogy titeket Isten miért nem vonz, miért hagyja, hogy ilyen fertőben dagonyázzatok minden nap. Akinek ezek a gonosz tanítások az igaziak, annak halál az érdeme.
2019. dec. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
88%

Vidiripi


"Igen előfordulhat, hogy egyénileg jobban tetszik valakinek pl, ha azt igérik, hogy a mennybe megy, illetve, hogy nem akkora bűn egy helytelenség gyakorlása, hogy abba kellene hagyni."


Akkor miért lett Jehova tanúja? Vagy a másik lehetőség hogy Jehova tanúja családban született és nem volt más választása. Tudom ,tudom de akkor sem volt más választása mert pl. megakart felelni a szüleinek. Ismerek ilyen személyt! Vagy egyszerűen csak nem akarta felrúgni az addigi életét mert ott volt minden kapcsolata de még is csak eljött az a pillanat az életében amikor már ez sem tartotta vissza!

És ezen esetek egyikénél sem beszélhetünk arról hogy sziklaszilárd hite lett volna az illetőnek! Csak pl. tette ami a szülei és kész.


- Hogy mi ösztönöz bárkit is!

Az ember társas lény így közösségre vágyik. Egy olyan közösségre ahol befogadják és szeretik.

Hogy miért vonzóak Jehova tanúi?

Ha elmész egy összejövetelükre akkor sokan üdvözölni fognak ,kérdezgetnek ,figyelnek rád! És az jólesik az embernek ha figyelnek rá főleg egy meggyötört vagy szenvedő embernek! Aztán azt is láthatja az ember hogy micsoda szervezettség van! Minden olyan olajozottan megy! Legyen szó a Királyság-teremről vagy egy kongresszusról!

Aztán ott vannak a kiadványok szép színes sok témával foglalkozik és lehet belőle saját példányod a nevedet is beleírhatod! Persze a digitalizációnak köszönhetően ez már kezd kissé háttérbe szorulni de azért még mindig van jelentősége!

Aztán ott vannak a számadatok. Hű mennyi tanú van világszerte a föld legtávolabbi sarkában is! (megjegyzem Kína pl. nem is szerepel az évkönyvben pedig a legnépesebb ország a világon) Szóval a számadatok lenyűgözőek hiszen milliárdos óraszám amit prédikálással töltöttek. És úgy érezheti az ember hogy valami nagyszerűnek lehet a része!

Eleinte!

S ha valóban figyelsz és nem ragadott teljesen magával ez a nagyszerű érzés akkor kezded meglátni azt hogy amit mondanak és ami valójában van az bizony nem fedi egymást!

Természetesen van még egy tényező!

Az hogy kivel találkozol a tanúk közül. Mivel ott is vannak igazán lelkiismeretes emberek és ha velük találkozol akkor lehet valódi emberi kapcsolatod. De még mindig ott az Őrtorony!


"Az is lehet, hogy más helyeken, nem kell szolgálatot végezni, vagy nem elvárás a rendszeres gyülekezetben való részvétel, Stb."


És aki belép Jehova tanúi közé az mikor tudja meg hogy ezek a dolgok elvárások?

Ugye nem akarod azt mondani hogy ezt csak évekkel később árulják el neki?


"Soha nem éreztem el vagyok hagyva, vagy magamra hagyva, mert nem tömték tele a zsebemet pénzzel, a hűtőmet élelemmel. Sőt mint rászorult, amiben tudtam Én magam is segitettem másoknak, ha pénzzel nem de amivel rendelkeztem megosztottam. A gyülekezetemben, nem egy idősebb, beteg testvérem van, akiket rendszeresen megvendégelek, és időt töltünk nálluk. Takaritásban bevásárlásban segitséget kapnak. Kórházakban látogatást végeznek."


Jól teszed! És mi a helyzet azokkal a hívőkkel akik NEM Jehova tanúi és ugyan ezeket a dolgokat teszik? Ők miért teszik?


Kzitus!


"...akkor a világon mindenki Jehova tanúja lenne, mert minden ember kortól függetlenül vágyik a törődésre...ezzel szemben azt íratta le Jehova, mondatta el Krisztussal minden ember számára:"„Ezért mondtam nektek, hogy senki sem jöhet hozzám, csak ha az Atya lehetővé teszi neki.” János 6:65"


Akkor miért mentek vissza ahhoz az emberhez aki rátok vágja az ajtót ,amikor kiderül hogy Jehova tanúi csöngettek be hozzá!?


Letargia!


"No, akkor ennek az aljas tanúnak, aki remekül képviseli ennek a mocskos ördögi szektának a szellemiségét, reagáljunk a hozzászólására:"


Tudod jól hogy nem vagyok egyetértésben a tanúkkal de még akkor sem írok ilyesmit!

Szerintem neked sem kellene!

Ettől függetlenül igaz amit írsz és jól összefoglaltad!

Az egyházak nem tanítanak ilyesmiket! És az is igaz hogy Jehova tanúinak fogalma sincs arról hogy mi zajlik más hívő közösségekben! Vagy egy általános kép amit eléjük rak az Őrtorony az újságain keresztül és ezt mondogatják illetve írják állandóan. De valódi tudás és ismeret nincs mögötte!

2019. dec. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
21%

elmult karacsony a szeretet unnepe,

ilyenkor mar tuzzel es vassal lehet harcolni egymassal

2019. dec. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
0%
Ha valaki a szívében indíttatást érez arra hogy megtudjon bizonyos létfontosságú kérdésekre választ mint például mi az életünk célja?, Találkozhatunk e majd újra elhinyt szeretteinkkel?, Mi az igazi boldogság? és szeretne jobban megimserni az igaz Istent akkor ha megfelelő ismerethez jutott Jehova Tanúja lehet
2020. jan. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


Ne legyen az Őrtorony szervezet tagja!

2020. jan. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Ha leülnék pl beszélgetni egy Jehova tanujával, és megkérném halgasson végig ,elé raknám a történelmi tényeket , nemzetközi adatokat - hiteles dolgokat , miért nem fog hinni annak amit lát és ahelyett,hogy elgondolkodna még jobban ragaszkodik a szektához ..- mivel lehet gondolkodásra késztetni? - hogy megértse világosan - ez nem Isten, hanem ember által alkotott profitszervezet.
2020. jan. 8. 15:38
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Azért értelmetlen bizonygatni neki tényekkel alátámasztva, az igazságot, mert magas szintű elmekontrollt alkalmaz a szervezet, és átmosták a tagok agyát.
2020. jan. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!