Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van valamilyen módja a szexuál...

Van valamilyen módja a szexuális irányultság megváltoztatásának?

Figyelt kérdés
Isten igéje szerint nem maga a vágy megléte a bűn,hiszen mindannyiunk kap valamilyen bűnre való hajlamot,ahol már szabad akaratunk van arra,hogy kiéljük-e ezt vagy nem.Eszerint minden házasság előtti nemi kapcsolat bűn (déltévesztés, eltévelyedés Isten útjától). Isten a férfiaknak nőt teremtett párnak,a házasságban is.A homoszexuális kapcsolat kiélése nem az ő útja.Mit lehet tenni azért,hogy egy homoszexuális vágyakkal küzdő személy a nők felé és tudjon vonzódni,amiből majd valakivel később házasság is lehet? Ha a homoszexuális vágyak kiélése bűn,kell,hogy legyen valami kiút az Istennek tetsző családi élet megélésére jelenleg még kizárólag ilyen vágyakkal élőknek is.

2019. dec. 27. 12:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 anonim ***** válasza:
63%
Nincs módja. Persze lehetett hallani régebben néhány veszélyesebb technikáról, de arról inkább nem írok nyilvánosan, mert ezek kártékonyak és Isten ilyet biztos nem akarna.
2019. dec. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/82 anonim ***** válasza:
20%
Én tudok, hogy egy homoszexuális megtért és Istennek tetsző életet szeretett volna élni. Ha jól tudom, akkor beszélt egy pappal és ő javasolta neki , hogy járjon akár hetent többször is szentmisére, gyónjon hetente de a gyónásaira lelkitükör segítségével készüljön fel , hogy jól sikerüljenek a gyónásai. Hetente járt Szentségimádásra is és a rózsafüzért is imádkozta. Ezek miatt teljesen megváltozott az élete és gondolkozási , rengeteg dolgot megértett, “rájött” dolgokra, tehát egy teljesen más ember lett mára belőle.
2019. dec. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/82 anonim ***** válasza:
67%

Rovid leszek: buta vagy, korlatolt es vallaskarosult. Se Isten utja (marmint a szerinted egyetlen udvozito utja), se a homoszexualitasbol 'kigyogyulas' nem letezik, kontrollmanias papok talaltak ki az egeszet hogy rettegesben es buntudatban tarthassak a nekik nem tetszo egyedeket, lehetoleg a kozosseg 'segitsegevel' megbelyegezve oket.


Ha te is ugy gondolod hogy a homoszexualitas es annak gyakorlasa bun, a homoszexualis embereket ki kell gyogyitani, akkor te egeszen biztosan nem (tetszolegesen valaszthato, hogy melyik) Istennek tetszo eletet elsz, hanem egy kirekeszto, gyulolkodo, ostoba ember vagy.

2019. dec. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/82 anonim ***** válasza:
76%

#2

Lehet, de hogy hetero nem lett belőle, az is biztos.

2019. dec. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/82 anonim ***** válasza:
12%

Ki az ostoba és korlátolt?

[link]

2019. dec. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/82 anonim ***** válasza:
72%

Keresgélj még egy kicsit a Bibliában Kérdező, hátha találsz valamit szeretetről, toleranciáról, elfogadásáról is.

Egyébként nem, nem lehet, szentségimádással, rózsafüzérrel sőt még szentelt vízzel sem. Viszont elárulok neked egy titkot: a melegeket is Isten teremtette, olyannak, amilyenek. Na erre várjál gombot.

2019. dec. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/82 anonim ***** válasza:
67%

Nincs módja, és nem is szükséges, mert nem bűn, hanem egy teljesen semleges emberi tulajdonság, amivel pont ugyanannyira lehet örömet vagy kárt okozni másoknak vagy saját magunknak, mint a heteroszexualitással.

Szüleim mindketten hívők, engem is így neveltek. Mindig is hívőnek tartottam magam. Nem vagyok heteroszexuális. Az egyházat, amibe belekereszteltek (katolikus) már elhagytam, de a hitet nem. Ezeket a sztorikat, hogy valaki imádkozni meg gyónni kezdett és ettől "kigyógyult" a homoszexualitásból, nem tudom elhinni. Nekem ez kb. olyan, mintha mondjuk bűn lenne szőke hajúnak lenni, és aki mégis annak születik, az befesti a haját barnára, nehogy bűnösnek bélyegezzék meg. A haja látszólag barna lesz, de ettől még továbbra is szőke haj fog nőni a fején és rendszeresen kell festeni, de kérdés, hogy minek, amikor a szőke haj is pont ugyanolyan normális és pont ugyanannyira nem árt senkinek, mint a barna haj.

A Biblia, legalábbis az eredeti héber szöveg, nem írja sehol, hogy a homoszexualitás bűn. Sem azt, hogy a házasságkötés előtti nemi kapcsolat bűn. Ezek mind későbbi félrefordítások során kerültek bele. Azt viszont írja, hogy ne bíráskodjunk mások felett, szeressük egymást, fogadjuk el egymást, ne közösítsük ki a másikat. Többek között azért szakítottam a katolikus egyházzal, mert ott egyáltalán nem ezt láttam, pedig feketén-fehéren le van írva a Bibliában, hogy Isten szeretete mellett egymás szeretete és elfogadása a legfontosabb dolog (Mk 12,30-31).

2019. dec. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/82 anonim ***** válasza:
73%

#5

Pl az, aki az adott cikket írta. Főleg hogy állítólagos katolikusként egy eretnek szektás, James Dobson nézeteit közvetíti. Az pedig egészen abszurd és nonszensz amit a gyermek és anya kapcsolatáról ír. Főleg katolikusként, amikor az Egyházban olyan nagy hangsúly van Márián, égi édesanyánkon. Megbotránkoztató a cikk...


Az ilyenekre szokták írni WTF:

"A fiúknak 2-3 éves korban le kell válniuk az anyjukról"

"együtt zuhanyozhat vele" (mármint az apával, számomra kicsit perverz)

"Így megszeretik saját férfiasságukat." (???)

"Az apának a saját példáján kell megmutatnia, hogyan kell az anyával szeretetben, és kellő függetlenségben élni." (Inkább bele se gondolok, hogy mi az a kellő függetlenség.)

"egy nyilvános wc-nél. Ne küldjük be őket egyedül!" (milyen perverzió ez is már)

"Nem jó tizenéves fiúkra kisgyerekeket bízni. Egyszerűen túl sok a szexuális késztetés bennük, és esetleg kísérletezni kezdenek" (Lehet csak pedó az író és magából indul ki.)

2019. dec. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/82 anonim ***** válasza:
52%

Nincs.

A kínaiak aztán tényleg mindent megpróbáltak, táborokban - és nem jött össze.

2019. dec. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/82 anonim ***** válasza:
60%
Én inkább a bájos kis amerikai átnevelőtáborokról hallottam. Meg arról, hány ember kergettek a fene nagy keresztényi szeretetükben az öngyilkosságba.
2019. dec. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!