Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van valamilyen módja a szexuál...

Van valamilyen módja a szexuális irányultság megváltoztatásának?

Figyelt kérdés
Isten igéje szerint nem maga a vágy megléte a bűn,hiszen mindannyiunk kap valamilyen bűnre való hajlamot,ahol már szabad akaratunk van arra,hogy kiéljük-e ezt vagy nem.Eszerint minden házasság előtti nemi kapcsolat bűn (déltévesztés, eltévelyedés Isten útjától). Isten a férfiaknak nőt teremtett párnak,a házasságban is.A homoszexuális kapcsolat kiélése nem az ő útja.Mit lehet tenni azért,hogy egy homoszexuális vágyakkal küzdő személy a nők felé és tudjon vonzódni,amiből majd valakivel később házasság is lehet? Ha a homoszexuális vágyak kiélése bűn,kell,hogy legyen valami kiút az Istennek tetsző családi élet megélésére jelenleg még kizárólag ilyen vágyakkal élőknek is.

2019. dec. 27. 12:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/82 anonim ***** válasza:
2%

"ha csak egyes emberek szerint bűnös vagy beteg dolog"


Nem emberek szerint, Te jó ég. Isten leiratta, milyne változtatást kell tenni embereknek, kinek ez kinak az.

Lehetetlent pedig nem kér.

S ez nem kinzásnak szánta, hiszen nem Ő alakitotta valakinel az életét, hogy rosszá váljon.

2019. dec. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/82 anonim ***** válasza:
4%

"Isten igéje szerint nem maga a vágy megléte a bűn"


Szerencsére Isten Igéje olvasható, amelyben ez van leírva:


Rómaiakhoz írt levél első rész:


24

Annakokáért adta is őket az Isten szívök kivánságaiban tisztátalanságra, hogy egymás testét megszeplősítsék;

25

Mint akik az Isten igazságát hazugsággá változtatták, és a teremtett dolgokat tisztelték és szolgálták a teremtő helyett, aki mind örökké áldott. Ámen.

26

Annakokáért adta őket az Isten tisztátalan indulatokra; mert az ő asszonynépeik is elváltoztatták a természet folyását természetellenesre:

27

Hasonlóképpen a férfiak is elhagyván az asszonynéppel való természetes élést, egymásra gerjedtek bujaságukban, férfiak férfiakkal fertelmeskedvén, és az ő tévelygésöknek méltó jutalmát elvevén önmagokban.


Isten tisztátalan kívánságnak, tisztátalan indulatnak, buja gerjedelemnek, fertelmeskedésnek, tévelygésnek neveziu a homoszexualitást. A fenti hamis megállapítást nem tudom honnan vetted? Egyes katolikusok hirdetik ezt a hamis tanítást, feltehetőleg érintettség okán.


MIlyen módon lehet megváltoztatni a tuisztátalan gerjedelmeket? Isten ereje által lehet ebből is megtisztulni. A RÓmai Katolikus Egyházban ez sajnos nehezen fog menni, ugyanis egy felmérés szerint - melyben 1500 kérdőívet töltöttek ki papok, bíborosok, püspökök - a vatikáni papok között 5-ből négy homoszexuális, azaz tisztátalan irányultságú. A Vatikánban a papok között a megtisztulás nem működik tehát. Az okokat lehet kutatni (elfordultak Istentől, reformációra van szükség ott, vagy eleve hamis vallás, politikai formáció vallásos színezetben, stb.).

Karizmatikus keresztény közösségekben, ahol valódi újjászületés van, ott működik a démonoktól való szabadulás, kábítószer függőségből, alkoholizmusból és a homoszexualitásból való szabadulás Isten ereje által.

2019. dec. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/82 anonim ***** válasza:
17%
Bizony bizony! Erős hit segít egyedül!
2019. dec. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/82 A kérdező kommentje:

Kösszönök minden eddigi választ! Szeretnék néhány gondolatra reagálni. A humanizmussal,és az azáltal hangoztatott toleranciával abban egyetértek,hogy valóban nem szabad senkit sem üldözni se a homoszexualitása miatt,sem más miatt.Teljesen egyértelműen kiderül Jézus Krisztus tanításaiból,hogy a szeretetnek az is része,hogy a másiknak nem ártunk,és nem helyezzük magunkat fölé.Viszont a ma elterjedt "polkorrektségen alapuló ideológia" már odáig ment,hogy szólni sem szabad (nem erőszakkal,szelíd módon), ha másik nem jó uton jár.Pedig a Krisztus által hirdetett agapé szeretetnek nem az elfogadás a központi eleme,hanem a féltő szeretet.Valamiért Isten óv minket a homoszexuális kapcsolatoktól,tehát ha én kiélném ezeket a vágyaimat és valaki szelíden,féltésből szólna ezért,hogy az üdvösségemet kockáztatom vele,azt szeretetből teszi.Valahol itt csúszik el a dolog.Hogy egyrészt látni egy egyre szélesedő csoportot a kereszténységen belül is,akik összekeverik a mai liberális ideológiákat (amelyekenek van sok emberbarát eleme,de egyre jobban eltorzulva) a valódi kereszténységgel.Sokszor jószándék van mögötte,de mégis szembemegy Isten akaratával,akár tudtukon kívül is.És valóban vannak olyanok,akik akár a kereszténységre hivatkozva el is űznek homoszexualitással küzdő személyeket egy közösségből.Én úgy látom,hogy egyik sem az az út,amit Krisztus hirdetett,és a vége hasonló veszély... Arra is szeretnék reagálni,hogy miért írtam azt,hogy nem a vágy megléte a bűn,hanem a kiélése.Bűnnel való hajlamokkal születünk mindannyian.Más azok megléte és más azok kiélése.Én erre utaltam,nem arra,hogy az az irány helyes,amerre a vágy vinne.

Tehát összefoglalva épp ezt kutatom,hogy ha én vágyok a társra,a családra (nem azért mert ez meg ez ezt mondja),akkor mi segíthetne,hogy erre képes is legyek.Sivárságot és üresség érzést okoz bennem ennek a hiánya.Tudom,hogy nem a saját nemem a megoldás erre,de az ellenkező nem felé meg nem tudom azt érezni,ami ennek feltétele lenne.Így egész életemre le kell mondjak a társról,a családról?

2019. dec. 28. 12:19
 25/82 anonim ***** válasza:
49%
Nincs a Bibliában leírva, hogy bűn a homoszexualitás, csak egyes fordítások miatt terjedt el ez a nézet. Az eredeti héber szövegben egyáltalán nem erről van szó.
2019. dec. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/82 A kérdező kommentje:
A görög iratok (Újszövetség) is megerősítik. De miért,akkor miről van szó az adott helyeken?
2019. dec. 28. 14:24
 27/82 anonim ***** válasza:
8%
#25-ös, ajánlom, hogy olvasd el a Róma levél első részét! Ha erre nincs időd, idéztem a 22-es hozzászólásban egy homoszexualitásról szóló részt.
2019. dec. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/82 anonim ***** válasza:
50%

Még a mostani fordításban sem egyértelmű számomra, hogy abban a szexuális vágy ösztönszerű kiélésére hoznak fel példákat, vagy egyértelműen bűnös dolognak mondják a homoszexualitást (és annak megélését). Elöbbit látom a Bibliában leírva, vagyis bűnös dolog a pusztán élvezkedésből történő aktus, amibe bele sorolják azokat a férfiakat is, akik házasságban élnek ugyan, de emellett fiatal fiúkhoz járnak kielégülni. Ennek semmi köze a homoszexualitáshoz, nem is írnak róla ilyen értelemben.

Nem születünk hibásnak. Senki. Senki sem születik gyilkosnak, csalónak, drogosnak, prostinak. Ezek már bűnök sorozatának következményei. Nincs bennünk olyan ösztön, ami szándékunk ellenére rossz tettekre hívna minket. A gyilkosnak motivációja és indítéka van, ami nem maga a gyilkolási hajlam. Ha lenne egy ilyen születési hiba valakiben, az akár felmentő körülmény is lehetne, mint ahogyan az elmebaj is az szokott lenni, még akkor is ha átmeneti.

Az, hogy valaki ki iránt érez testi vonzalmat se nem jó, se nem rossz, nem előzi meg akarat, és az sincs senkire nézve negatív következményekkel, hogy ezt azzal akarja megélni akivel őszintén szeretik egymást.

Neked kérdező azt kellene eldöntened, mit jelent számodra a család, mert a családnak nem sok köze van a nemek arányához.

2019. dec. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/82 A kérdező kommentje:

"Neked kérdező azt kellene eldöntened, mit jelent számodra a család"


Azt,hogy képes legyek szeretni egy nőt is úgy,hogy a feleségem legyen.És ha úgy alakul az életünk,akkor gyermek is.

Tehát azzal kapcsolatban amit kérdezel: A teremtés rendje szerint a férfi és a nő alkot egy családot. Ha van nekik,akkor természetesen a gyerekeket is beleértve.

2019. dec. 28. 23:42
 30/82 anonim ***** válasza:
Úgy értem azt hogy "számodra" hogy te miért szeretnél saját családot, miért érzed úgy, hogy neked férjnek/apanak kellene lenned?
2019. dec. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!