Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van valamilyen módja a szexuál...

Van valamilyen módja a szexuális irányultság megváltoztatásának?

Figyelt kérdés
Isten igéje szerint nem maga a vágy megléte a bűn,hiszen mindannyiunk kap valamilyen bűnre való hajlamot,ahol már szabad akaratunk van arra,hogy kiéljük-e ezt vagy nem.Eszerint minden házasság előtti nemi kapcsolat bűn (déltévesztés, eltévelyedés Isten útjától). Isten a férfiaknak nőt teremtett párnak,a házasságban is.A homoszexuális kapcsolat kiélése nem az ő útja.Mit lehet tenni azért,hogy egy homoszexuális vágyakkal küzdő személy a nők felé és tudjon vonzódni,amiből majd valakivel később házasság is lehet? Ha a homoszexuális vágyak kiélése bűn,kell,hogy legyen valami kiút az Istennek tetsző családi élet megélésére jelenleg még kizárólag ilyen vágyakkal élőknek is.

2019. dec. 27. 12:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/82 A kérdező kommentje:
Azért,mert én is társra vágyom.Azt nem lehet előre tudni,hogy ebből apaság is lenne-e.A társra vágyás viszont természetes emberi érzés.
2019. dec. 29. 09:56
 32/82 anonim ***** válasza:
16%
Részedről a társas kapcsolat elengedhetetlen része a szexualitás, és te kizárólag a saját nemed iránt érzel erre késztetést? Vagy szerinted tényleg megoldás lenne, ha valaminek a hatására nők iránt is éreznél vonzalmat? Azért kérdezem, mert azt hiszem ez inkább úgy működik, hogy előbb megismersz valakit és csak később érzel iránta testi vonzalmat. Szóval szerinted ha csak úgy általánosságban minden nő iránt vonzalmat éreznél, az egyben azt is jelentené, hogy a lelki társad is a nők között találod meg?
2019. dec. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/82 anonim ***** válasza:

#31

Társra vágysz vagy társra és szexualitásra? Mert például az Egyház elfogad olyan viszonyt, amikor a felek valami miatt nem házasodhatnak össze, viszont együtt élnek, társai egymásnak, de nincs köztük szexualitás. Elsősorban idősebb embereknél fordul elő, amikor már nem szexuálisan túlfűtöttek, csak tényleg lelki társai és támaszai egymásnak.

2019. dec. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/82 anonim ***** válasza:
70%
Azt felmérted ugye kérdező, hogy a melegek akik nők mellett kötnek ki mocskosul hazudnak a szerencsétleneknek? És ezért a nő meg az esetleges gyerek fog később szenvedni?
2019. dec. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/82 anonim ***** válasza:
4%

"a családnak nem sok köze van a nemek arányához"-véled.


A klasszikus család, amit Isten teremtett, egy férfiból és egy nőből áll. Ez az arány reprodukcióra, illetve szaporodásra is képes.

Ugyanez igaz az állatoknál is (hím és nőstény), a szaporodás tekintetében a növényeknél is (porzó és bibe).


A "modern", "jövőbe mutató" szodomai család két meleg fiúból áll. Ez az elegy szaporodásra képtelen. A két leszbikus nő kapcsolata ugyanúgy meddő.


Tanulni lehet a természetből is.

2019. dec. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/82 anonim ***** válasza:
55%

"Tanulni lehet a természetből is."


Régebben nyulakat tenyésztettem, volt sok. Bizony előfordult olyan nyúl, ami minimum biszex volt. De lehet pár imakommandós szeánszon heterová változtattátok volna, Sanyibával, a nagy varázslóval, én pedig befoghattam volna a tenyésztésbe. :D


Újabban olyan gyümölcsfákat keresek csak a kertbe, amik önporzók, tehát nincs külön porzós vagy termős növény. Lehetőleg ezeket ne akarjátok "természetessé" tenni, mert így sokkal egyszerűbb a termesztésük.

2019. dec. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/82 anonim ***** válasza:

"A két leszbikus nő kapcsolata ugyanúgy meddő."

Nem.

Ez csak a múlt századig volt így.

2019. dec. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/82 A kérdező kommentje:
Több mindenre is szeretnék reagálni.Természetesen nem érzem a társas kapcsolatok elengedhetetlen részének a szexualitást.A Jehova tanúitól ia idéző hozzászóló le lett pontozva,pedig jól rámutatott,hogy Jézus egyáltalán nem ebben jelölte meg a boldogság alapjait.A barátságok,a lelki társak egy férfinak nagyon sokszor férfiak,ahogy nekem is.Van nő barátom is,de férfi talán több.A párkapcsolat is természetesen indulhat úgy,hogy nem minden a szexualitással kezdődik,sőt.A házasságnak viszont az is része.Ezen nem azt értem,hogy kötelező,de ha nem tudok szerelmes lenni egy nőbe,úgy nagyon nehéz már lelki szinten is a barátságon túl kapcsolódni.És ebből átvezetve reagálnék a jogos felvetésre:Melegként ezzel becsapnám a feleségem.Igen,és ezt nem fogom megtenni.Szeretnék kiutat a melegségből,és nem becsapni őt,úgy szeretni,ahogy egy jelenleg is heteroszexuális férfi képes rá.
2019. dec. 29. 14:22
 39/82 anonim ***** válasza:
47%

"úgy szeretni,ahogy egy jelenleg is heteroszexuális férfi képes rá"

Úgy biztos nem fog menni, ha csak nem vagy biszex. De ez nem olyasmi, amin kedved szerint tudnál változtatni.

2019. dec. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/82 anonim ***** válasza:
79%

#35 Isten nem teremtett klasszikus családot, Isten embereket teremtett, és az emberekből lettek családok. A Biblia leírja, hogy amikor egy férfi és egy nő elhagyják a szülői házat és közös házba költöznek, akkor "ház"-asok lesznek. Ha gyerekük lesz, egy család lesznek. Ez nem jelenti azt, hogy minden házasságból gyerek lesz, mégsem mondhatod, hogy egy örökbefogadott gyerek nem lesz a család tagja. Ha az apa meghal és az anya a nagymamával neveli fel a gyereket, nem mondhatod, hogy ők nem egy család. Ha egy meddő pár összeházasodik és soha nem lesz gyerekük, szintén nem mondhatod, hogy ők egymás számára nem egy család. Ahogy egy család az is, ahol a legidősebb testvér egyedül neveli a kisebbeket, és az is amikor apuka marad egyedül velük.

Viszont nem igazán családban nevelkedik az a gyerek akinek van apja és anyja, de mindig valamelyik rokonnál, szitternél, napköziben, táborban tölti az ideje nagy részét. Nem igazán család az ahol bántalmazásban és rettegésben kell élnie egy gyereknek, még ha a szülei különböző neműek és házasok is. Ezért írtam, hogy a család nem a nemek arányán múlik, a Biblia szerint sem.

Kérdező, nem azért kérdeztem mert rossz lenne ha úgy éreznéd, hogy szükséged van a társaddal való szexuális kapcsolatra is. Én úgy vettem észre a legtöbb embernek igenis természetesen szüksége van rá. Nem elsősorban a szexualitásra, hanem a társával való szeretet minden formájának megélésére. Én úgy gondolom egyik a másikból következik, és nem fordítva. Azért is írtam, hogy ez fordítva nem feltétlen működne. Nem a szexuális irányultságod fogja eldönteni, hogy kit tudsz szeretni. Hiába éreznél a nők iránt vágyat és a férfiak iránt semmit, ez még nem jelentené azt, hogy valaha úgy tudnál szeretni egy nőt, mint egy férfit. Nem a nemi jellegekbe szeretünk bele, hanem egy ember egészébe. Biológiailag talán el lehet érni, hogy te a női szervek és jellegek látványára aktiválódj, de a szeretetnek ehhez semmi köze nem lenne. Arra nincs átprogramozás. A hetero férfiak is úgy szeretik a nőjüket, hogy szeretik őket akkor is mikor a nőiességnek semmilyen jelét nem hordozzák magukon, és a nőiség sem kizárólag a fizikai jellemzőket jelenti. Ahhoz hogy saját családod legyen, nem feltétlen kell házasodnod, vagy szexuális kapcsolatban lenned valakivel. Viszont ha megszeretsz valakit, természetes hogy vágyni fogsz mindezekre. És ha szerinted ez attól függően lenne helyes vagy helytelen, hogy az a másik ember milyen nemű, akkor könnyebb lenne, ha erről a "klasszikus" formájáról lemondanál. Ma már elég sok olyan lehetőség van, hogy nem kell a hited szerint bűnt elkövetned, sem család nélkül élned. Inkább ezek felé próbálnék nyitni, mint elérhetetlen dolgokra vágyni.

2019. dec. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!