Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van valamilyen módja a szexuál...

Van valamilyen módja a szexuális irányultság megváltoztatásának?

Figyelt kérdés
Isten igéje szerint nem maga a vágy megléte a bűn,hiszen mindannyiunk kap valamilyen bűnre való hajlamot,ahol már szabad akaratunk van arra,hogy kiéljük-e ezt vagy nem.Eszerint minden házasság előtti nemi kapcsolat bűn (déltévesztés, eltévelyedés Isten útjától). Isten a férfiaknak nőt teremtett párnak,a házasságban is.A homoszexuális kapcsolat kiélése nem az ő útja.Mit lehet tenni azért,hogy egy homoszexuális vágyakkal küzdő személy a nők felé és tudjon vonzódni,amiből majd valakivel később házasság is lehet? Ha a homoszexuális vágyak kiélése bűn,kell,hogy legyen valami kiút az Istennek tetsző családi élet megélésére jelenleg még kizárólag ilyen vágyakkal élőknek is.

2019. dec. 27. 12:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/82 anonim ***** válasza:
62%
A te jézusod előtt nem, de ott nem is kell
2020. jan. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/82 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó (60) !

Jó érzéssel tölt el téged ha tönkreteheted valaki életét? Szerinted ez az istennek tetsző élet?

Egy jóakaród.

...

2020. jan. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/82 A kérdező kommentje:

Sokan mindig a tudományra hivatkounak,mikor nem akarnak segíteni azoknak,akok önként (!) keresik a kiutat ebből.Ennek ellenére a legújabb tudományos kutatások sem támasztják alá,hogy ennek kizárólag genetikai okai lennének.Ideológiai okokból állítják le még a lehetőségét is a segítségnek e téfen.


[link]

2020. jan. 4. 12:36
 64/82 A kérdező kommentje:

Elnézést az elgépelésekért.

Kiegészítve az előzőeket: Én úgy látom,hogy a korrekt hozzáállás mind az orvostudományok és egyéb segédtudományok részéről az lenne,ha nem hagynák,hogy az ideológiai hátterű lobbi akadályozza a kutatásokat.A pszichológiának is segíteni kéne azokat,akik önként (!) keresik ebből a kiutat.

2020. jan. 4. 12:45
 65/82 anonim ***** válasza:
91%
Ha lenne rá gyógymód akkor az orvostudomámy és a pszichológia támogatná azt, esetleg a "liberális lobbi" nem. De sajnos nem létezik. Sokan próbálkoztak pszichológiai és vallási úton de nem sok sikert értek el, sőt sok esetben öngyilkossággal végződtek. Hallani olyanokról akiknél működött, de azok feltehetően biszexuálisok voltak vagy csak elfojtották érzéseiket ezzel tönkretéve saját és mások életét.
2020. jan. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/82 anonim ***** válasza:
40%

"Beszélsz a családról és a férfi nő kapcsolatról. De azt elfelejted, hogy még maga a Biblia sem beszél egy férfi egy nő kapcsolatáról. Az Ószövetség nagycsaládokról beszél. Egy férfi és több felesége, és azok gyermekei. Az, amit te családként elképzelsz magadban az csak egy illúzió."-véled.


Lehet, hogy neked már csak egy illúzió a házasság a romlott és perverz vágyaid miatt, de a Biblia világosan beszél a házasságról, ami egy férfi és egy nő kapcsolata:


1Móz 2:18 És monda az Úr Isten: Nem jó az embernek egyedül lenni; szerzek neki segítő társat, hozzá illőt.

1Móz 2:19 És formált vala az Úr Isten a földből mindenféle mezei vadat, és mindenféle égi madarat, és elvivé az emberhez, hogy lássa, minek nevezze azokat; mert amely nevet adott az ember az élő állatnak, az annak neve.

1Móz 2:20 És nevet ada az ember minden baromnak, az ég madarainak, és minden mezei vadnak; de az embernek hozzá illő segítő társat nem talált vala.

1Móz 2:21 Bocsáta tehát az Úr Isten mély álmot az emberre, és ez elaluvék. Akkor kivett egyet annak oldalbordái közül, és hússal tölté be annak helyét.

1Móz 2:22 És alkotá az Úr Isten azt az oldalbordát, amelyet kivett vala az emberből, asszonnyá, és vivé az emberhez.

1Móz 2:23 És monda az ember: Ez már csontomból való csont, és testemből való test: ez asszonyembernek neveztessék, mert emberből vétetett.

1Móz 2:24 Annak okáért elhagyja a férfiú az ő atyját és az ő anyját, és ragaszkodik feleségéhez: és lesznek egy testté.



Jézus is ezt tanította:


Máté 19:3 És hozzá menének a farizeusok, kísértvén őt és mondván: Szabad-e az embernek az ő feleségét akármi okért elbocsátani?

Máté 19:4 Ő pedig felelvén, monda: Nem olvastátok-e, hogy a teremtő kezdettől fogva férfiúvá és asszonnyá teremté őket,

Máté 19:5 És ezt mondá: Annak okáért elhagyja a férfiú atyját és anyját; és ragaszkodik feleségéhez, és lesznek ketten egy testté.

Máté 19:6 Úgy hogy többé nem kettő, hanem egy test. Amit azért az Isten egybeszerkesztett, ember el ne válassza.

Máté 19:7 Mondának neki: Miért rendelte tehát Mózes, hogy válólevelet kell adni, és úgy bocsátani el az asszonyt?

Máté 19:8 Monda nekik: Mózes a ti szívetek keménysége miatt engedte volt meg nektek, hogy feleségeiteket elbocsássátok; de kezdettől fogva nem így volt.

Máté 19:9 Mondom pedig nektek, hogy aki elbocsátja feleségét, hanemha paráznaság miatt, és mást vesz el, házasságtörő; és aki elbocsátottat vesz el, az is házasságtörő.



A többnejűséget és a válást az emberek szívének keménysége miatt engedte meg Isten az Ószövetségben, de kezdetben nem így volt, és az Újszövetségben is szigorított Jézus a törvényen, visszaállítva a kezdeti tökéletes állapotot.


Megjegyzés: a férfi-férfi, férfi-kutya, nő-kutya kapcsolatot Isten nem engedte meg soha, sem az Ó sem az Újszövetségben. Tudom, hogy ez sokaknak fáj, akik ilyen kapcsolatban élnek, és szeretnék megváltoztatni a Bibliát is, de Isten beszéde meg nem változtatható, hamarabb múlik el az ég és a föld, mintsem ezek megváltozzanak.

2020. jan. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/82 anonim ***** válasza:
59%

"Igenis meg lehet változni, én is megváltoztam, de ehhez bűnnek kell tekinteni, és el kell fordulni a bűntől, különben Isten se fog attól megszabadítani"


Jó, hogy beírtad, Isten áldását kívánom az életedre!

2020. jan. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/82 anonim ***** válasza:
64%

Kérdező.

NE csak az egyik oldal cikkeit olvasd. Nincs meleg gén? Hát persze, hogy nincs mert nem egy gén hat rá. De ebbe ne menjünk bele. Csapj fel egy komolyabb genetikával foglalkozó szakkönyvet és egyből árnyaltabb lesz a kép. A legtöbb egyszerű tulajdonságunk sem egyetlen egy gén hatására alakul ki, hogy várnád el ugyan ezt egy olyan bonyolult és összetett tulajdonság esetén mint a szexualitás. De egyszerű. fordítsd meg. Van heteroszexuális gén? Hát jah, nincs.

Én azt látom, hogy csak hárítasz. Ugyan úgy ahogy én is tettem. Majd ha nem lesz lobbi akkor a tudomány megtalálja a megoldást. Majd a következő pszichológus/pszichiáter/lelkész, majd a következő doboz gyógyszer, majd a következő randi egy csajjal aki már majdnem szimpatikus. Majd az megváltoztat mindent. Hát sajnos nem így lett. Velem nem. Nekem elment erre a fa**ágra 30 évem. Tudod az mennyi idő? 30 év. A korombelieknek már iskolás gyermekei vannak én meg még mindig csak reménykedtem. Szorongtam és görcsöltem. Mindenkinek párja, szerelme, felesége, családja volt én pedig csak egyre inkább magányosnak, magára hagyottnak és elveszettnek éreztem magam. Egyre jobban eltávolodtam azoktól is akik szeretek, mert képtelen voltam velük együtt örülni a gyermekáldásnak, a családi eseményeknek, az esküvőknek (stb) mert azt hittem, hogy soha sem leszek boldog, én ezt soha sem fogom átélni. Mert a lobbi, mert a pszichológusok, mert egy ismeretlen hatalom azt akarja, hogy én magányosan éljem le az életem.

Csakhogy ez sajnos nem igaz. Nincs lobbi, nincs kontroll a tudományon. Kínában ahol kb nincs szó az emberi jogokról és a homoszexualitást (nem csak hogy vallásos okokból, hanem pártpolitikailag is elítélték) 2001-óta már nem tartják számon betegségként. Ennek ellenére még csinálnak lobotómiát melegeket önkéntes alapon. (guglizz rá youtubeon van videó arról miről is szól ez) 1990-ig bárhol, bárki kutathatta a témát akadálytalanul, mert betegségként volt számon tartva. Pl a nácik elég nagy erőket mozgósítottak a megoldást kutatva és hát a haláltáborokban aztán nagyon nem volt gátja a kutatásnak. A vége mi lett? Gázkamra. Ez a "gyógymód".

A kutatások továbbra is folynak. Az, hogy nem lehet ilyesmivel foglalkozni egyáltalán nem igaz. Őnkéntesen bármilyen terápiának alávetheted magad. Viselkedésterápia, Bioenergetika, Conversion therapy, Ex-gay csoportterápia, "Házasságterápia", Szinonikus terápia, vallási csoportok "terápiái". Keress rá. Mindegyik létezik de egyik sem tudott felmutatni eredményt csak néhány kirakatesetet amiket lehet nyomtatni prospektusokra és lehet körbehivatkozni a szimpatikus portálok közt. De eredmény nincs. Fórumok viszont vannak a "pórul járt" páciensek dühös kommentjeivel. Tévedek? Kerekedj fel és látogasd őket sorba. Van némelyiknek Magyarországon is képviselete. Próbáld ki őket sorba. És kívánom, hogy legyen szerencséd. Legyél Te az az egy a kitudja hányból akinek sikerül. De ne háríts, ne nyomd a felelősséget láthatatlan gonoszra aki az utadban áll. Mert ezzel csak az idődet pocsékolod. Nem lesz piros és kék tabletta egy napszemüveges, bőrkabátos pacák kezében azzal, hogy válassz. Ez nem fog megtörténni. Ha engem kérdezel akkor az a lényeg, hogy békére lelj. Mindegy melyik úton. Csak érd el. Mert ekkora teherrel nem lehet hosszú távon élni. Ezt csak az tudja aki átéli. Mindenki más csak fotelből pofázik chips-el a kezében, hogy Ronaldonak mégis hogyan kellett volna berúgni azt a gólt. De talán még ezzel a hasonlattal is eltúloztam mennyire látnak rá a helyzetre.

Az életed a tiéd, a hited a tiéd és SENKINEK nem tartozol elszámolással csak Istennek.

2020. jan. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/82 anonim ***** válasza:
Sőt,még neki sem, csak magadnak!
2020. jan. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/82 A kérdező kommentje:

Én nem is mondtam,hogy kizárólag az számít,hogy van-e meleg gén,vagy nincs meleg gén.De azért az elég árulkodó,hogy még azok a szakemberek is,akik 1973-ban ezt kiszedték a betegségek listájáról (én nem tudom az-e,de nem is tisztem eldönteni),azt mondták,hogy bár a listáról lekerül,de aki önként hozzájuk fordul azzal,hogy ők nem szeretnék ezt az orientációt,bizony őket továbbra is segíteni kell.Valahogy ezt a részt ma már elhallgatják a legtöbb helyen. Akkor hogy is van ez?


Itt részletesen leírják,hogy mi volt a szakemberek álláspontja.Messze nem az,ahogy ma tálalják:


[link]


Az Amerikai Pszichiátriai Társaság a szavazás után deklarálta:

„A modern kezelési módszerek lehetővé teszik, hogy a homoszexuálisoknak az a jelentős része, akik szeretnék megváltozatni szexuális orientációjukat, megtehetik ezt.”

„…Ez a változás [hogy kikerül a homoszexualitás a betegségek közül] semmiképpen sem zavarhatja, és nem hozhatja kínos helyzetbe azokat a pszichiátereket és pszichoanalitikusokat, akik magukat azoknak a homoszexuálisoknak a megértésére és kezelésére szentelték, akik elégedetlenek voltak a sorsukkal. Ők és mások a mi területünkön továbbra is megpróbálják segíteni a homoszexuálisokat, akik szenvednek attól, amit most szexuális irányultsági zavarnak nevezünk, segítve a pácienst abban, hogy elfogadja vagy együtt éljen a jelenlegi szexuális irányultságával, vagy ha akarja, segít neki megváltoztatni azt.”


Elkeserítőnek tartom,hogy nyíltan deklarálták,hogy bizony a modern kezelések segíteni tudnak,aztán most meg úgy van beállítva,hogy erre egyáltalán nincsen lehetőség.Ma is mindig erre az 1973-as döntésre hivatkoznak,de ezt a nyilatkozatot már kihagyják.

2020. jan. 4. 21:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!